SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

5x siłownia i nadal problem z nogami - jakie ćwiczenia?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5387

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 30 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 376
Witam Was, szukałam podobnych tematów przez wyszukiwarkę,jednak nie znalazłam nigdzie odpowiedzi na konkretne moje pytanie...
Ćwiczę od 4 miesięcy na siłowni 5 razy w tygodniu, 30 min. aeroby,a potem typowe ćwiczenia siłowe połączone w superserie (plecy z klatką,biceps z tricepsem,barki z nogami). Do tego brałam DymaBurn Extreme i ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolona z treningu. ALE - niestety matka natura obdarzyła mnie mocnymi nogami, które "doprawiłam" 9-letnimi treningami p.ręcznej i lekkoalletyki. Już je polubiłam ale mam prośbę o jakieś ćwiczenia na "boczki" - w górnej zewnętrznej partii ud mam takie właśnie boczki, które nie chcą zniknąć, pomimo tego że wykonuję dosyć zróżnicowany trening jeśli chodzi o nogi...
Mam nadzieję ze dosyć jasno napisałam o co mi chodzi ;)
Pozdrawiam,Magda
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Kiedy robilas odpoczynek od diety. Powinnas zrobic sobie diete na bilansie zerowym na poczatek, nawet gdyby to mial byc lekki plus. Nie dosc ze normalnie masz diete to jeszcze takie dni bez jedzenia. Bardzo zle wplywa to na metabolizm, masz go juz pewnie dosc solidnie zwolniony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Boczki i inne tluszczyki mozesz jedynie odchudzic, zadne cwiczenia nie zlikwiduja ci miejscowo tkanki tluszczowej. Jezli dojdziesz do odpowiedniego poziomu tluszczu organizm zacznie spalac i z nog. Niestety jest to duzo dluzsza sprawa
Nogi cwicz lzej, na 15-20 powtorzen gore cwicz ciezej na 8-12 powtorzen.
Jak wyglada generalnie twoj trening?, po 4 miesiacach warto go juz zmienic, 5 razy w tygodniu silowe na wszytsko jest za duzo.
ile schudlas w miedzyczasie?

Zmieniony przez - obliques w dniu 2008-04-29 09:55:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 30 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 376
Powiem tak: mam 170 cm wzrostu i ważę w tym momencie 58 kg. W pasie mam 68 cm, a w biodrach 91 cm. No i niestety w udach - najszersze miejsce-to które mnie wkurza - 54 cm.
Moje "osiągnięcia" w zakresie odchudzania nie są widoczne "wagowo",a raczej widać to bo ubraniach. itp.
Ćwiczę dużo(według mnie).Trening miałam zmieniany po 2 miesiącach ćwiczeń. Ogólnie ćwiczę prawie 1,5 roku, jednak 5 miesięcy nie mogłam, bo miałam wypadek i dochodziłam do siebie ...
Po sesji 30-40 min. aerobów (eliptyk, rowerek,steppera unikam, a biegać nie mogę bo boli mnie kolano), wykonuję w sumie 12 ćwiczeń połączonych w 6 superserii (np. butterfly połączony ze ściąganiem za kark w szerokim chwycie). Oprócz tego robię ćwiczenia na brzuch - 2 dni na dolne partie, 2 dni na górne partie. Nogi staram się ćwiczyć z mniejszym obciążeniem, za to robię 25-30 powtórzeń, stały się mocniejsze, jednak właśnie te boczki pozostały.
Górę mam, na chwilę obecną (jak dla mnie )szczupłą, gdyż brzuch mam całkowicie płaski z dobrze zarysowanymi mięśniami, ramiona, barki, plecy też są ok, na górze skupiam się głównie na delikatnym rzeźbieniu.
Problem pozostał w dolnej partii-od pośladków i bioder zaczynając, a kończąc na nieszczęsnych udach. A najbardziej właśnie denerwują boczki - bo jak stoję to nie wygląda to fajnie ;]
Jestem osobą raczej aktywną, jeżdzę na rolkach, jakiś basen...

Zmieniony przez - eclipsee w dniu 2008-04-29 10:23:39

Zmieniony przez - eclipsee w dniu 2008-04-29 10:49:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Widzisz problem lezy najprawdopodobniej w twojej psychice wiekszy niz w wygladzie , Masz szczuple uda wymiarowo, bodra bardzo szczuple, pas pewnei mozna by mniej, ale nie przy takich malych biodrach, zreszta najprawdopodobniej nie ma co z nich schodzic.
By przeskoczyc niektore rzeczy trzeba zejsc z tluszczu dosc duoz, tylko co ci po idealnej odtluszczonej sylwetce jezeli stracisz okres??
Oczywiscie wcale tak byc nie musi, to mozesz stwierdzic jedynie na swoim ciele, bo u kazdej kobiety jest inaczej. Ale generalnie BF 18% moze (choc nie musi) byc wartoscia ponizej ktorej musisz zejsc by twoje boczki spadly.
Jak wyglada dieta? Jezli bardzi ci zalezy trzeba w niej pogrzebac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 30 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 376
Z dietą niestety jest różnie...
Nie jem fastfoodów,tłustych mięs, sosów,hamburgerów,kebabów, rzeczy smażonych w oleju (frytek, itp.) ze względu na drażliwą wątrobę. Nie utrzymuję żadnej specjalnej diety, niestety jem nieregularnie, a do tego wszystkiego strasznie "śmiecę" - tzn. podjadam - a to wafelek, a to parę draży, a to lodzik ;] Unikam słodyczy w postaci ciast,kremów,batonów, itd., jednak ciągle za mną łazi głód na słodycze i nie umiem tego opanować do końca.
Na śniadania przeważnie jem bułkę z serkiem białym/wiejskim+herbata, na obiad to różnie bywa, ale przeważnie zupa,lub ryż z czymś (kurczakiem, warzywami), a czasami poprostu jem kanapkę... Z resztą dnia jest problem - chodzę na siłownię na godzinę 19 -19.30,a do tej godziny przeważnie po obiedzie nie jestem głodna, więc idę z pustym żołądkiem. Wychodzę z siłowni przeważnie po 22 ...wracam do domu na 22.40 i jestem tak głodna że jem na noc (choć staram się ograniczać - np. wczoraj były 4 kromki chleba Wasa+banan - prawie jak Małysz ;)

Nie wiem czy i co powinnam jeść po treningach...

Ciągle dążę do tego żeby w końcu czuć się dobrze w swoim ciele, a jak już wydaje mi się,że jest lepiej, to znajduję coś, co znowu mnie dobija... A spokoju nie daje mi właśnie dolna połowa ;]

Zmieniony przez - eclipsee w dniu 2008-04-29 12:43:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
slabo to wyglada
Pierw lektura
https://www.sfd.pl/Przydatne_linki_dla_odchudzajacych_sie...-t313254.html
tu znajdziesz wszytsko o zasadach odchudzania i o posilkach przed i po treningowych.
Sprobuj cos ulozyc, spece poprawia.
Zalezy ci na zejsciu na niski poziom BF muisz zaczac sie odzywiac zgodnie z zasadami diety zbilansowanej. Poznasz swoje cialo, nauczysz sie dobierac odpowiednie proporcje wegli i tluszczu w swojej diecie, wyrownasz ilosc posilkow i przyspieszysz metabolizm. Bedziesz chudla zejdzie w koncu i z boczkow.
Powinnas przy okazji, skoro masz chuda gore postarac sie o zdobycie troche miesni w gornej czesci ciala, one przyspiesza twoj metabolizm i bedzie ci latwiej utrzymac nowa sylwetke bez efektu jojo i nie bedziesz wygladala jak szkielet w gornej czesci ciala
Zajrzyj do dzialu Dziennikow i zobacz jakie dziewczyny maja diety.
Ja na tym zdjeciu w profilu mam ok 13% zauwaz ze dopiero przy tym poziomie pojawila sie rzezba nog, przy 15% jakie mam normalnie nie mam tak widocznych miesni na nogach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3
Witam!
Mam pytanie... pewnie dla wszystkich banalne ale jednak...
Wiadomo że wszyscy przygotowuja sie do sezonu... ja tez zamierzam zacząć, problem w tym zę nie mam zielonego pojecia jak.
Nigdy wcześniej nie byłam na siłowni więc prosiłabym o uwagi jak ćwiczyć i jak często by nie zrobić sobie krzywdy. Dodam jeszcze że od kilku lat nie wykonywałam zadnych ćwiczen :( od czasu do czasu rolki ale raczej rekreacyjnie nie wysiłkowo :) Prosze o jakakolwiek podpowiedz bo wiem ze zlym treningiem mozna sobie bardziej zaszkodzic niz pomoc...

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 30 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 376
Od 2 tygodni mam bardziej intensywny trening górnych partii ciała, więc mam nadzieję że zrównoważy się dysproporcja ciała ... Apropo diety -poczytam to co podesłałaś i postaram się poznać głębiej temat. Fakt, nigdy nie zwracałam uwagi na odpowiednią dietę, do tej pory myślałam że sam intensywny trening mi wystarczy, jednak widzę że nie...

Apropo Twojej prośby jo_go, myślę że dobrze by było abyś po pierwsze znalazła rodzaj aktywności który Ci najbardziej odpowiada. Jeśli chodzi o siłownię, to poszukaj takiej, która jest odpowiednia także dla kobiet (więcej maszyn aerobowych - bieżni, rowerków, itp, która nie jest typową "mordownią") i co ważne - takiej, w której pracują odpowiednio wyszkoleni trenerzy, którzy pomogą Ci na wstępie dobrać odpowiednie ćwiczenia do Twoich oczekiwań i możliwości fizycznych i czasowych... Tyle ode mnie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
mordownie sa fajne i osilki posiadaja czesto wiedze lepsza od wymuskanych trenerow

PS eclipsee, czesto dodanie ruchu stracza, ale nie zawsze i niestety , jezli sie juz odchudzalas kiedys to twoj organizm jest duzo cwańszy niz za pierwszym razem trzeba znalezc inny sposob

Zmieniony przez - obliques w dniu 2008-04-29 17:11:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 30 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 376
Nooo na jednej takiej "mordowni" kiedyś ćwiczyłam - instruktor ponoć jadł paszę dla zwierzątek i ogólnie rzecz biorąc był z tych, którzy "lubią bóóól" ...buhaha ;)
Teraz ćwiczę na takiej "normalnej" gdzie są i pakerzy i wymuskani, ogólnie jest ok ;)
No niestety właśnie stanęłam w miejscu i ani w jedną,ani w drugą stronę,więc faktycznie przyjrzę się mojej diecie, a jednocześnie poszukam jakiś nowych ćwiczeń na drażliwe partie :D Może mogłabyś coś polecić, ew. podać linka..oczywiście przeglądnę propozycje ćwiczeń, ale jest ich tak dużo, a ja mam tak mało czasu ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Na mojej pakerni bombe podlozyli, ale ludzie byli super
Pojedyncze cwiczenia to jakos nie za bardzo potrafie podac.
Wpisz swoj dotychczasowy plan a zobaczymy co sie da z nim zrobic
No i dieta koniecznie. Madu na pewno ci pomoze

Zmieniony przez - obliques w dniu 2008-04-30 08:54:13
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny.

Następny temat

POMOCY!!

WHEY premium