SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

30lat a siłownia

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 20515

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 65 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 686
Hejka.
Wiecie, pisząc pierwszy post nie liczyłem że ktoś odpowie... A tu proszę. Takie wsparcie. Wielkie dzięki PANOWIE. Wielki szacunek dla WAS.

Teraz do rzeczy:
- W pracy włączyłem forum i przeczytałem wasze wypowiedzi na temat mojego planu. Powiem szczerze że troszkę się zawiodłem, ale później mi przeszło i nie poszedłem dzisiaj na siłkę, chociaż tak mam w planie. Usiadłem w domu i chciałem napisać go od nowa i nie wytrzymałem, musiałem zrobić areoby... Wiem głupi początkowy zapał...
- Teraz jeszcze biorę się za mój plan diety, muszę pogmerać w węglowodanach, jak go wysmyczę to wrzucę na forum.
- Tą odżywkę która miała być białkowa spłukałem w kiblu.
- Spalacza zostawiam, może głupio to zabrzmi ale traktuję go jako motywację do ćwiczeń.
- Teraz najgorsza strona medalu, muszę jeszcze przerobić mój plan ćwiczeń, nie wiem jak sie za to zabrać

- A i muszę się jeszcze pochwalić, jestem smakoszem kawy, po wejściu na dietę wypijam tylko jedną dziennie rano w pracy, a dzisiaj był pierwszy raz że wypiłem gorzką.

- Chciałbym naprawdę dużo osiągnąć i regularnie ćwiczyć, żeby już nikt nigdy więcej nie powiedział mi że jestem oble....., To był bodziec do tego że właśnie teraz wracm do tego sportu!!!

Idę gmerać w węglowodanach......
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wszystko w dobra strone idzie ...

Najprosciej dla Ciebie byloby sie wzorowac na czyims treningu z dzialu: moze kuba_n ? On przerabia FBW wiec spokojnie mozesz dopasowac ten plan do siebie. A jak nie to na forum znajdziesz mnostwo gotowych treningow i sprawdzonych, ale nie takich jak ten ktory powiem szczerze nie wiem skad zaczerpnales :)

Weglowodany zlozone poszukaj i od razu znajdz w internecie tabele z IG - indeksem glikemicznym - to Twoj przewodnik co warto jest a co nie i kiedy

Zmieniony przez - DARNOK35 w dniu 2013-01-29 20:54:57
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
ja w ciągu jednej chwili postanowiłem sobie że nie jem od dziś cukru i tak uczyniłem, wcale mi go nie brakuje

co do treningu, nie wiem jaki masz dostęp do sprzętu
ale na początek możesz spróbować coś takiego

trening wg FBW
3x w tygodniu siłka, co drugi dzień (np. pon, śro, piąt)
w DNT możesz robić aeroby, ale na początek bez przesady
jeden dzień zostaw sobie na całkowity odpoczynek

na początek program treningowy może wyglądać np tak

przysiad (bezwzględnie na początku treningu)
martwy ciąg
wyciskanie leżąc
wiosło
wyciskanie stojąc
do tego co 2 trening brzuch

na początek zacznij od jak najmniejszych ciężarów, wręcz puste gryfy, ucz się techniki i z treningu na trening dokładaj obciążeń
każdego ćwiczenia rób od 2 do 3 serii, ilość powtórzeń od 8 do 12

ćwicz tak przez miesiąc, dwa i potem można coś dokładać/zmieniać

taki wariant jest naprawdę bardzo fajny bo na siłowni spędzisz maks godzinkę

Zmieniony przez - kuba_n w dniu 2013-01-29 21:00:31

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 65 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 686
Ustawiłem kalorie na 3200
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 65 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 686
Ustawiłem kalorie na 3200 w tym:
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 478 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6205
Mówię to całkiem serio : zapomnij na razie o siłowni ; ewentualnie jeżeli ją już masz w chałupie - rób teraz delikatną przygotówkę ogólnorozwojową pod przyszłe FBW .

Obecnie zajmij się zredukowaniem otyłości ; jak się postarasz i będziesz to robił entuzjastycznie - do wakacji się nie poznasz

DIETA redukcyjna ( ścisła )+ 5 x tyg. intensywne AERO to dla Ciebie plan na najbliższe 5-6 m-cy

Czytałeś ponoć mój tygodnik ..... a wlaściwych wniosków nie wyciągnąłeś ......

Darnok ; zwróć uwagę że facet waży 120 kg i pewnie ma brzuszysko jak balon ; ...... ZONK ; wg Twojej koncepcji zejdzie mu ze 4-5 lat , żeby zaczął wyglądać "po ludzku" ; ......... ??????

>> cokolwiek czynisz czyń roztropnie i patrz na koniec << -Owidiusz-

Jak masz chwilę czasu to przeczytaj:
http://www.sfd.pl/Archibald_68]czy_da_się_w_wieku_40+_powalczyć_o_wysportowaną_sylwetkę__[[_tygodnik-t853519.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 65 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 686
Sorry.... Laptop na kolanach...

Ustawiłem kalorie na 3200 w tym:

220g weglowodanów
330g białka
550g tłuszczy

Nie jest łatwo ułożyć dietę tak aby utrzymać tak niski poziom węgli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
źle to ułożyłeś
tyle białka to nawet mocno przypakowani nie wciągają

białko ustaw na poziomie 150-180 gram
resztę kcal podziel na węgle/tłuszcze
jak będziesz leciał podczas redukcji musisz obserwować jak będzie reagował Twój organizm na dany podział i ewentualnie korygował
wg mnie możesz zacząć od 3000kcal

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 478 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6205
bolo-1983
Sorry.... Laptop na kolanach...

Ustawiłem kalorie na 3200 w tym:

220g weglowodanów
330g białka
550g tłuszczy

Nie jest łatwo ułożyć dietę tak aby utrzymać tak niski poziom węgli.



co Ty tu za bzdury wypisujesz !?

Ty masz od jutra jeść ok 2300 kcal w proporcjach BTW 1,5/1/3 !!!

O Matko !!!
Weź człowieku jeszcze raz przeczytaj 3 pierwsze strony mojego tygodnika - tam jest WSZYSTKO napisane co masz robić

>> cokolwiek czynisz czyń roztropnie i patrz na koniec << -Owidiusz-

Jak masz chwilę czasu to przeczytaj:
http://www.sfd.pl/Archibald_68]czy_da_się_w_wieku_40+_powalczyć_o_wysportowaną_sylwetkę__[[_tygodnik-t853519.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 65 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 686
Archibald68 czytałem i to bardzo dokładnie i wielki szacunek dla Ciebie za twoje osiągnięcia ale dla mnie wystarczy przedział 3000-3200 kcal. Chcę jechać na najniższym poziomie węglowodanów i tak jak pisze kuba_n ok 180g białka. 330 faktycznie przesada coś źle policzyłem. Co do wagi mojej to 110 kg wzrostu 177cm. Jeśli chodzi o brzuszysko, owszem jest tylko nie zapominaj że ty nie tak dawno też takie miałeś;) Aeroby są codziennie i nie jest to większy problem!!!!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

"Nie rdzewieć mimo upływu lat"

Następny temat

I Ty możesz trenować z mistrzem!

WHEY premium