SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

10 wskazówek żywieniowych

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 814063

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Usunięty przez Seewy za pkt 7 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 71
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 135
Witam. Stosujac sie do 10 wskazowek. Jak bedzie wygladal podzial BTW na mase a jak na redukcje ? Probowalem sobie wstepnie ulozyc diete i przy 6g ww na kmc wyjda prawie astronomiczne liczby ww w posilkach okolotreningowych.

Zmieniony przez - reprezentant w dniu 2015-03-09 03:30:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51767 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349884
w postach podwieszonych masz wzór na policzenie zapotrzebowania, podział BTW dla każdego jest inny, jak i same wskazówki już nieco się przedawniły i nie wszystkie są trafne.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 135
Koniu wiem jak standardowo obliczać zapotrzebowanie i btw.
Nie stanowi to dla mnie zadnego problemu. U mnie zapotrzebowanie wyniesie ok 2700 kcal + powiedzmy 300 kcal na masie.
Jeśli według tych wskazówek wezmę 25% tłuszczu (mieszcząc sie w normie) 2,2g białka na kgmc, wiecej niechce bo łatwo u mnie o przebialkowanie. To reszta zostaje na węglowodany i tutaj pojawiają sie bardzo duże wartości jeśli niemal 400g wegli rozłożę w 3 posiłkach okołotreningowych.

Moje pytanie brzmi: czy tak to ma wyglądać według tych wskazówek czy stosując sie do tych zaleceń zupełnie inaczej budujemy dietę i dieta na masę bedzie bardziej przypominać cos w rodzaju "low carb na masę"??

Przy okazji drugie pytanie: jakie te wskazówki sa juz przedawnione i czy sa jakies nowe, chetnie poczytam bo nic mi nie wiadomo?

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6953
Czesc.
Planuje przejsc na diete i mam problem, nie lubie lososia i salatki warzywnej ;/ mozna rybe zmienic na pange a salatwke warzywna na cos innego? oraz co znaczy Wpc/wpi/wph? I w kalkualtorze BMR wyszlo mi przy moim wzroscie i kg ze mam tyle jesc:
15% białka: 471 kcal = 118 g
55% węglowodanów: 1729 kcal = 432 g
30% tłuszczu: 943 kcal = 105 g
to oznacza ze tyle maja wszystkie razem posilki sie zsumowac czy jeden tylko?


Zmieniony przez - alexin w dniu 5/21/2017 11:34:28 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Wiek 14 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 679
a czy jako 13 latek mogę brać białko?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51767 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349884
Brać możesz, jeżeli nie wyrabiasz odpowiedniej ilości białka z diety.
Natomiast jeżeli chcesz brać je jako „magiczny dodatek” na wzrost mięśni, to niestety możesz się rozczarować.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Wiek 14 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 679
Koniu151
Brać możesz, jeżeli nie wyrabiasz odpowiedniej ilości białka z diety.
Natomiast jeżeli chcesz brać je jako „magiczny dodatek” na wzrost mięśni, to niestety możesz się rozczarować.

wiadomo
plan treningowy zrobiony, dieta też tylko rodzice mówią że białko w proszku to st3erydy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12097 Napisanych postów 160557 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234920
Nic nowego%)
Zawsze rodzice uwazaja ze to co wyglada jak suplement to sterydy,m pasza, czy ze zbudujesz stzuczne miensie itd...

Podrzuc rodzica do przeczytania np:
https://www.sfd.pl/art/Suplementy/Czy_odżywka_białkowa_w_proszku_to_chemia_-a5470.html

Pokaz tez im opakownaie, niech przeczytaja co tam jest w srodku dokladnie, powinno ich to uspokoic :)
raz sie poswiecisz i pozniej bedziesz juz mial spokoj na lata, bo wiaodmo, ze z czasem bedzie przybywac roznych puszek i opakowan hehe
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6280 Napisanych postów 76091 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755138
Oczywiście, odpowiadając na Twoje pytanie, móc, możesz. Nikt Tobie tego nie zabroni, ani też nic się Tobie nie stanie. To tak jakbyś spytał, czy możesz jeść mięsa, ryby, jajka lub nabiał.

Pytanie tylko, w jakim celu chcesz stosować odżywkę białkową? Wiesz co czego ona służy? Śmiem twierdzić, że nie wiesz. W wieku dziecięcym nie powinieneś mieć żadnego problemu z dostarczeniem białka. Wręcz odwrotnie. Kwestia tego jak wygląda Twoje odżywianie?

https://www.sfd.pl/Odżywka_białkowa_–_instrukcja_obsługi-t1124000.html

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie z jedną potrawą

Następny temat

Klatka piersiowa

WHEY premium