SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przysiady i "martwy"

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9492

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 917 Wiek 2 lata Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 25273
Witam.
mam pytanie...

czytajac starszy temat o prolo[~2005r]... Aleks pisal ze:

"Dostrzeglem jeszcze bardzo duzy blad... zacznij robic przysiady ze sztanga oraz martwy ciag a zobaczysz jak zacznie masa isc w gore
(oba cwiczenia powoduja wzrost wydzielana GH)"

prawda to??

zapraszam do dyskusji

Powrót do treningu po 2 latach.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Dobry high pull to masakra. Ale człowiek jest silny jak jego najsłabsze ogniwo. Przy hang snatchu naciagnąłem sobie mięsnie dłoni...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1748 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41375
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 6753 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 64622
Bardziej przysiady (najbardziej ze wszystkich istniejących ćwiczeń) , ale MC też mocno daje .

SPAMcjalista działu Doping
Człowiek obdarzony najch*jowszą genetyką do wszelkich sportów
Prowokator, spamer, specjalista z dupy wzięty

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33055
Nie ma lepszych cwiczen.

Cwiczenia złożone (wielostawowe) które angażują wiekszą ilość mięśni do pracy wzmaga produkcję testosteronu... To jasne i sprawdzone.

Po drugie to przy cwiczeniach jak martwy ciąg i przysiady łatwo zdobywa sie nowe kg na sztange co pozniej owocuje przy wszystkich innych cwiczeniach bo orgaznim a dokładnie układ nerwowo-mięsniowy dostaje naprawde poważnego bodzca i "kopniaka w dupe" Zresztą w cwiczeniach złozonych i treningu siłowym jednym z najważniejszych bodźców jest własnie obciązenie.

Co to jest te 50 kg w uginaniu na biceps gdy pare dni wczesniej robilismy martwy ciąg trzymając w rekach 140 kg (taki przykład ) czuć z dnia na dzien jak siła rośnie. Nie rozumiem ludzi którzy nie cwiczą martwego i przysiadów bo mówia : "nie moge" a nie mają zadnych przeciwskazan medycznych tylko sobie ubzdurali że wykonywanie tych cwiczeń powoduje jakies uszczerbki na zdrowiu. Nic bardziej durnego. Ale to ich sprawa.

Zmieniony przez - _YaKuZa_ w dniu 2006-08-10 11:03:08

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 114 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4677
Powiem szeczerze, że rózniez na podstawie własnych doświadczeń zaobserwowałem dużą rolę tych ćwiczeń w rozwoju siły i masy mięśniowej. Choć żałuję, że dopiero ok. półtora roku temu.

Uważałem, że mając juz i tak potwornie rozwinięte uda (w stosunku do mojej sylwetki)mogę ich już praktycznie nie ćwiczyć i zająć się tylko górą - niestety nic bardziej mylnego, ponieważ w momencie, gdy zacząłem robić nogi naprawdę ostro, to dostałem takiego "kopa" że dodatkowo się zmobilizowałem.

Co do MC - to działa on praktycznie na większość grup mięśniowych i pomaga w przeskoczeniu stagnacji jeśli nie był wczesniej praktykowany.
U mnie akurat podziałał na zwiększenie obciążen w wyciskani na ławce, wsiosłowaniu (co może dla niektórych być wręcz dziwne).

POdsumowując - jestem za i polecam wszystkim (proporcjonalnie do możliwości i stażu treningowego).

PS. Pamiętajcie o technice, bo krzywdę można sobie zrobić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33055
Dla mnie to nie jest dziwne kiedys jak zączałem dołaczyc martwy ciąg do mojego planu treningowego i oczywiscie szarpnąłem sie na obciązenie rzędu 90%CM to na drugi dzien miałem zakwasy np na barkach

I tez z dużą łatwoscia pozniej dokładem obciazenia do reszty cwiczeń.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2125 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6171
Hmmm... bardzo ciekawa te teoria
Chłopaki po SOGu

Jeśli opuszczasz trening, to ktoś inny kto pragnie zwycięstwa bardziej ma wtedy trening życia i
już nigdy go nie dogonisz...

Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1168 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9046
Yakuza Sog za te mondre słowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 457 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2504
dobre! :] po tym co usłyszałem, aż się chce iść na siłke - szkoda, że już dziś byłem

Ja wyp*****lam ciężary a Ty sam gryf
"Wygląd z tyłu masz taki jak byś od dziecinstwa był używany zamiast konia do orania ziemi."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 917 Wiek 2 lata Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 25273
zapraszam do dalszej dyskusji.
moze ktos ma jakis fajny artykul...

bede mial czas to poleca sogi

Powrót do treningu po 2 latach.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja dzisiaj mam plecy to sobie dorzuce martwy ciąg i sie zobaczy...pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening do oceny

Następny temat

"21"

WHEY premium