SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Środek klaty bez zaniedbywania reszty

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6575

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 874 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4729
ja swoje a ty swoje widze, że się uparłeś co do tego, że stosowanie wąskiego wypracowuje środkowe, niech ci będzie

Jeżeli danego dnia ćwiczysz samą klatę to moja propozycja:
1. Wyciskanie sztangi 12/10/10/8
2. Rozpiętki ukos 12/10/10/8
3. Wyciskanie sztangielek 10/8/8/6 (Podobno wyciskanie sztangielek też miałoby niby pomóc w powiększeniu środkowych piersiowych)

Jak stosujesz wąski chwyt to warto ćwiczyć też triceps z klatką, a już napewno nie ćwicz następnego dnia po wąskim chwycie barków a jeszcze następnego tricepsa bo ten trójgłowy nie wyrobi z regeneracją. Klatka + tric -->
1. Wyciskanie sztangi 12/10/8/8/6
2. Rozpiętki ukos 12/10/10/10
3. Wyciskanie wąski 12/10/10/8
4. Wyciskanie francuskie sztanga łamana lub jednorącz sztangielkiem 10/8/8
5. Prostowanie przedramion na wyciągu górnym 12/10/8


Zmieniony przez - disik w dniu 2005-03-05 17:39:55

[ [] N S T R |_| [ T | [] N
T | M E
A G A | N

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 644
Ja ćwiczyłem dokładnie tak jak Ty, czyli:
1.Wyciskanie poziomo progresja 12>10>8>8
2.Wyciskanie hantli na skosie 3 serie 10 powt
3.Rozpiętki ze sztangielkami(tylko na skosie w górę) 3 serie 10 powt.
I też chciałem bardziej rozwinąć środkową przymostkową część klaty, którą miałem słabiej rozwiniętą, ale jednocześnie chciałbym nie zaniedbywać reszty klaty(np góra) i właśnie na ten środek zamieniłem rozpiętki na krzyżowanie linek wyciągów w lekkim pochyleniu do przodu <lol>
Ćwiczę tak jakieś 2 miesiące i u góry zaczyna mi się klatka zrastać. Ogólnie wygląda dobrze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 874 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4729
pracuje się nad
-górnym aktonem klatki
-środkowym aktonem klatki
-dolnym aktonem klatki

niemożliwe jest pracowanie nad
- środkową częścią wyłączając zewnętrzną bo to jeden mięsień i można pracować tylko nad aktonami... tak więc jęśli ktoś ćwiczy tylko wąskim uchwytemitp. to będzie miał na środku klaty dwa duże guzy ? a jak ktoś będzie robił rozpiętki co niby daje na zewnętrzne to nie zrośnie mu się klata ?
Jak czasami ktoś się zastanowi to zobaczy, że to nie działa w ten sposób.
To tak jak powiedzieć, że ćwicząc naramienne pracujesz nad dolną częścią środkowego aktonu naramiennego... ech.. nie chce już mi się gadać.

Ps. Krzyżowanie linek to ćw. z typu izolujących, jest to dobre ćwiczenie. Na masę możesz sieknąć 2 wolne i jedno izolowane, na rzeźbę na odwrót.

[ [] N S T R |_| [ T | [] N
T | M E
A G A | N

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2044 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 23953
Hehe Disik brawo za cierpliwośc - trzy razy to samo powtarzać...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 874 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4729
nie wyrabiam już

[ [] N S T R |_| [ T | [] N
T | M E
A G A | N

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 644
tez sie nad tym zastanawialem jak moze rosnac srodek jak tam nie ma osobnego miesnia ale w sumie mowie tylko jak jest. Moze jakbym nie zmienial cwiczenia to by klatka tak samo sie rozwinela....... Bo na dobrą sprawe to z czasem i tak sie zrosnie (ale to jeszcze chyba od genow zalezy). Chociaz jak zrobie sciaganie linek to wydaje mi sie ze bardziej czuje wlasnie wewnatrzna czesc klatki, a skoro to nie mozliwe, to tylko mi sie zdaje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 602 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6818
Jak stosujesz wąski chwyt to warto ćwiczyć też triceps z klatką, a już napewno nie ćwicz następnego dnia po wąskim chwycie barków a jeszcze następnego tricepsa bo ten trójgłowy nie wyrobi z regeneracją. Klatka + tric -->
1. Wyciskanie sztangi 12/10/8/8/6
2. Rozpiętki ukos 12/10/10/10
3. Wyciskanie wąski 12/10/10/8
4. Wyciskanie francuskie sztanga łamana lub jednorącz sztangielkiem 10/8/8
5. Prostowanie przedramion na wyciągu górnym 12/10/8
disik: jak byś wcześniej uważnie czytał to byś wyczytał że ja właśnie robie klatke z tricepsem, pozatym uważam że ten plan który napisałeś(ten drugi na klatke i tric razem) jest co najmniej słaby. Napisałeś tam progresje przy rozpiętkach-rozpiętki to ćwiczenie IZOLOWANE!!! Napisałeś tam też na triceps 2 podstawowe ćwiczenie-1.francuskie, 2.prostowanie na wyciągu. Na klate nie ma tam nic na góre(no chyba że te rozpiętki na skosie, ale czy to aby nie za mało na górę klaty?) A to co napisałeś, pomimo Twoich starań dalej nie rozumiem , ale dzięki za Twoją fatygę. Pozdrawiam

Będziesz?
BĘDE!!! Twardy jak Tomi Li Dżons w "Ściganym"!!! ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 874 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4729
Wołek16 no to jedziemy

- Masz racje, nie doczytałem z tym, że ćwiczysz klatke + tric sorrki
- Rozpiętki (zgadza się) to nie znaczy, że nie powinno się tam stosować progresji zresztą jaka to progresja 12/10/10/10 w rzeczy samej 12 powt. potraktuj rozgrzewkowo doładuj krążków i jedziesz 3 x 10
- Rozpiętki ukos to ćwiczenie na górne partie klatki !
- Po drugie rozpiętki ukos to ćwiczenie na górne partie klatki !
- I po trzecie wiesz co ! https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/7.gif[/img] Poczytaj atlas ćwiczeń na sfd Poczytaj atlas ćwiczeń na sfd Poczytaj atlas ćwiczeń na sfd [img]../../buziaki/31.gif" alt="" />
A co do trica masz tam wąski uchwyt czyli to co też chcesz do klatki, następnie wspaniałe ćwiczenie prostowanie ramion na wyciągu górnym (jedno z najlepszych na tric) tylko powinno być po wąskim uchwycie a na koniec można dać pompki na poręczach i trening jest dobry

Zmieniony przez - disik w dniu 2005-03-05 20:46:43

[ [] N S T R |_| [ T | [] N
T | M E
A G A | N

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 874 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4729
WOŁEK16

"Napisałeś tam też na triceps 2 podstawowe ćwiczenie-1.francuskie, 2.prostowanie na wyciągu."

Odpowiedź - a chcesz na mase 3 ćwiczenia izolowane ?

[ [] N S T R |_| [ T | [] N
T | M E
A G A | N

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 602 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6818
atlas ćwiczeń czytałem wielokrotnie jak tylko trafiłem na to forum , a co do rozpiętek na skosie i tego że są na góre klaty to doskonale wiem bo sam to wcześniej napisałem , w rozpiętkach niedoczytałem faktycznie progersja jest znikoma i "rozgrzewkowa", więc oki

Będziesz?
BĘDE!!! Twardy jak Tomi Li Dżons w "Ściganym"!!! ;)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

problem z przybraniem masy

Następny temat

Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!

WHEY premium