SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Łapy- jaki trening

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1802

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 391
Witam!mam pytanie odnośnie treningu na biceps i triceps.Wcześniejszy trening który robiłem to Superserie, ale teraz chciałbym go zmienić na inny i zastanawiam się na jaki? jedyne co mi się obiło o uszy to Armagedon(ale,nie wiem na czym on polega). proszę o pomoc.

Trenuję splita
Poniedziałek: klata+przedramie
Wtorek: MMA
Środa:łapy (superserie, tu sie rozwinę) francuskie,wyciskanie sztangi na biceps, wyciąg na triceps, hantle z supinacją na biceps, pompki tyłem na triceps, "siódemki" do połowy od góry i całe na biceps... i tak 3 serie + kaptury.
Czwartek: MMA
Piątek: bary+nogi
Sobota: plecy i MC
Niedziela: wolne

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 17 lat

Waga: 76 kg

Wzrost: 176 cm

Cel treningowy: masa

Staż treningowy na słowni: prawie 2 lata

Uprawiane inne sporty: MMA

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Full

Dieta: za miesiąc ruszam(brak kasy)

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: aktualnie nic
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 220108
Tylko nie Armagedon

Zrób normalny podział klata-tric plecy-bic lub na odwrót.

Pod SW proponowałbym jakąs inną forme treningu FBW,FBW 5x5

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 391
FBW już robiłem.A efekty w łączeniu bedą widoczne? po ile serii na klate i triceps i na plecy i biceps?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 220108
na trica 2 ćw po 4s w zupełności wystarcza, lub 3ćw po 3s jeśli cwiczysz z plecami

na bica 2 ćw pierwsz 4s drugie 3s z plecami, z klatka może być o 1s więcej.

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 522 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5001
spaiter ogarnij sie troche...

jakub111

split nie jest treningiem pod SW
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 972 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26955
Zależy co jest priorytetem, gdy siłownia jest priorytetem a sw jest traktowane tylko jako forma aerobów, to split może być. Trzeba więc żeby autor określił swoje priorytety. Podaj też swój pełny plan którym trenujesz, ciężary jakich używasz przy ćwiczeniach podstawowych oraz jak twój organizm znosi połączenie sw z siłownią.

Módl się tak jakby wszystko zależało od Boga, pracuj tak jakby wszystko zależało od ciebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 391
Moim priorytetem jest siłownia a SW jest tylko dodatkiem, ćwiczyłem wczesniej FBW z SW ale poźniej sie przeniosłem na splita i SW i czuje że mój organizm to znosi dobrze bez kłopotów.Jak kolega wyżej napisał sw- areoby.Mój plan:
P: Klata
wyciskanie sztangi płaskiej 4s. 65kg 70kg 75kg 83/85kg
wyciskanie sztangi skośnej 4s. 66kg
rozpiętki różne cięzary 3s.
X na bramce różne cięzary 3s.
W: SW
Śr: biceps triceps( super serie)
podam tylko podstawowe:
francuskie ok. 34 kg
wyciskanie sztangi na biceps ok. 34 kg
triceps wyciąg
supinacja hantle
pompki tyłem
siódemki
Łącznie 3 serie
Czw: SW
Pt: Bary+Nogi
wyciskanie zza głowy 4s. 38kg 43kg 48kg 52kg
na boczne braki hantlami 3s.
na przodnie 10'kilówką i pobijam 5 różnie 3s.
Sobota: Plecy+ MC
drązek nachwytem 4s.
ściąganie drążka do klatki 4s.
wiosłowanie 4s.
MC 50kg,60kg,70kg,80kg
Nogi:
przysiady 50kg,60kg,70kg,85kg
suwnica 4s.
łydki 4s.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Powolutku

Tjujka

Bardzo dobrze wiesz że treningi MMA nawet jezeli sa trenowane z czystej ciekawosci (tak to nazwe) sa zbyt ciezkie, bardzo silnie przeciazaja układ nerwowy i trenowanie popularnym SPLITEM nie jest mozliwe, (można by było jeszcze pomyslec o tym co podaje traktor pierwszy split po roku) - ale nie bedziemy tu prowadzic dyskusji a szkoda bo podczas kazdej mozna cos sie dowiedziec.

Autor
musisz tak jak koledzy napisali okreslic swoj priorytet a masz do wyboru poprzez trening siłowy stawac sie lepszym zawodnikiem, albo byc cały czas przecietny, zaliczac przetrenowania i miec jakies tam malo znaczace obwody.

no i jak tjujka napisał- bardzo wazne

podaj ciezary w podstawowych cwiczeniach??

dużo osb sie zainteresowało wiec napewno dobrze na tej dyskusji wyjdziesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 972 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26955
Tomasz wiadomo że to musi być odpowiednio zrobiony split, których niestety jest jak na lekarstwo. Wyciskasz tyle co siadasz co niezawodnie wskazuje że jest coś nie tak w twoim treningu. Pomimo hobbystycznego traktowania sw i tak polecam ci jakąś formę całościówki np jakieś skrócone FBW 5x5.

Módl się tak jakby wszystko zależało od Boga, pracuj tak jakby wszystko zależało od ciebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 391
MMA i split ciągnie już 5/6 miesięcy i forma jest a przetrenowania nie odczuwam.(mogą być podane takie ciężary, jak wyżej)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 391
A jakby miał wyglądać ten "odpowiednio zrobiony split" albo FBW 5x5 ,lecz bardziej byłbym za splitem bo przez wakacje trening SW bedzie tyko raz w tygodniu...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening dla początkującego na drążku.

Następny temat

Brzuszek regeneracja

WHEY premium