SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenia w domu-wasza opinia

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2273

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 246
Cześć,

bardzo liczę na waszą pomoc w ocenie ćwiczeń i skonstruowaniu diety. A więc tak, zacząłem ćwiczyć w domu, na razie robię niewiele, ale chcę dobrze zacząć. Korzystając z aplikacji 50 pullups robię trening na podciąganie-na tę chwilę skupia się on na... opuszczaniu na drążku, bo nie potrafię zrobić więcej niż 5 podciągnięć naraz...

Oprócz tego robię trening 'chest workout home version' dostępny na yt-opiera się na różnych pompkach. Do tego robię ćwiczenia na brzuch-wg apki 'Mięśnie brzucha w 30 dni'. Tyle o ćwiczeniach, o mnie: mam 23 lata, okolo 182 cm wzrostu i wage 69,5 kg.

Pytanie brzmi, po pierwsze, czy takie ćwiczenia na początek mają sens? Ćwiczę 3 razy w tygodniu z odstepami jedniodniowymi klatke i drazek, brzuch niezaleznie, jak mi pokazuje apka. Chciałbym trochę wyrzezbic sylwetke, miec szersze ramiona, biceps (choć na biceps to chyba przyda się sprzęt). Obecnie brzuch mam niezbyt odstający, ale trochę tłuszczu jest, chciałbym jakiś zarys szesciopaku. Co jem? Rano 2 bułki pełnoziarniste z serkiem wiejskim lub jajecznica lub jogurt z musli, czasem ser żółty. Na kolację podobnie, trochę mniej, czasem wafle ryżowe. Obiad taki klasyczny mięso, ziemniaki, makaron z pomidorami, ryż z kurczakiem, ryby-to tak w ciągu tygodnia. Czy przy mojej wadze powinienem jeść raczej dużo czy mniej żeby zrzucić brzuch?

A więc pokrótce proszę o porady na początek, czy ćwiczenia są ok, co i jak jeść, chudnąć czy przytyć itp. ;) Liczę na pomoc!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Ale na drażku zrobisz tylko plecy wiec trening nie moze się tylko na nim opierać. Z tymi rozpiskami to nie byłbym taki pewny bo się moze okazać że w 10 dniu nei wykonasz zadanej liczby powtórzen, zerknij w wyżej polecany dział, oagrnij gotowca.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777958
Najczęściej te systemy treningowe niewiele dają, ale ważne, że się ruszasz bo to najważniejsze. Można zrobić trening z masą ciała, oparty na pompkach, drążku, przysiadach.

Diety nie ma co ocenić bo nie ma gramatury, podziału makro itd.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12093 Napisanych postów 160556 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234910
Jako element rozpoczynający przygodę z wysiłkiem fizycznym, treningiem fsilowym można tak zacząć. Co do samego systemu żywienia na start 10 wskazówek a później łapanie wiedzy i uszczegolowienie diety

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 246
Dzięki za odpowiedzi!Korzystając z tego artykułu: https://www.sfd.pl/Podstawy_układania_diety-t367367.html wyliczyłem sobie zapotrzebowanie kaloryczne na około 2930 kcal, w tym: 140 g białka, 80 g tłuszczu, 410 węgli. Co byście polecili na początek-jakiego typu jedzenie jeść i czy wypełniać to zapotrzebowanie kaloryczne, jeść więcej kalorii, czy też mniej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
https://www.sfd.pl/-t1135388.html - Źródła węglowodanów w diecie.
https://www.sfd.pl/-t1135440.html - Źródła białka w diecie.
https://www.sfd.pl/-t1135648.html - Źródła tłuszczu w diecie.




Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2018-12-09 12:41:42

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 246
Ja wiem, co zawierają które produkty. Tylko pytanie, jak to sensownie obliczyć? Zwłaszcza w przypadku obiadu? Tak, żeby mniej więcej wiedzieć, czy w ciągu dnia jem ok, czy nie za dużo ani nie za mało. Jak to mniej więcej szacować?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Musisz ważyć produkty i wpisywać w swój dziennik, np na swoim profilu na forum i będziesz wiedział czy dostarzcasz wsyztskiego

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777958
JerryLeeLewis
Ja wiem, co zawierają które produkty. Tylko pytanie, jak to sensownie obliczyć? Zwłaszcza w przypadku obiadu? Tak, żeby mniej więcej wiedzieć, czy w ciągu dnia jem ok, czy nie za dużo ani nie za mało. Jak to mniej więcej szacować?


Masz sporo kalkulatorów czy aplikacji liczących kaloryczność posiłków, nawet na forum w kalkulatorach znajdziesz gotowe kalkulatory posiłków, które później możesz wrzucić do posta na forum.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12093 Napisanych postów 160556 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234910
polecam "dieta i trening" prosta apka na androida do tel

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 246
Dobra, zainstalowałem MyFitnessPal, wygląda super, bo ma ogromną masę produktów. Chyba że jednak polecacie coś innego? Generalnie za sobą mam dzień obliczania i o dziwo, te 2900 kcal to wcale nie tak mało do zjedzenia. :D Zastanawiam się czy przy mojej wadze, (czyli niecałe 69,5 kg) warto iść w nadwyżkę, kosztem większego brzucha, który obecnie nie jest mega płaski, czy też po prostu jeść tyle kalorii, ile trzeba, jednocześnie ćwicząc 4 razy w tygodniu drążek+pompki oraz ćwiczenia na brzuch (które nie są jakieś mega trudne więc chyba potrzebuję czegoś bardziej zaawansowanego).

No i tu pytania- po pierwsze, czy polecacie np. przy takim, no nie wybitnie wymęczającym treningu, kupić odżywkę białkową? Bo mam wrażenie, że chyba nie dostarczam go tyle, ile trzeba, a jak już dostarczam, to kosztem zwiększenia tłuszczów i węgli. I przede wszystkim - czy taki trening na drążku + pompki na klatkę dadzą jakieś niewielkie efekty? Trening na pompki mam zamiar robić krótko-max 1-5,2 miesiące, do czasu aż przestanie mi sprawiać trudność, bo na razie go odczuwam. Myślałem wtedy o jakichś innych treningach na klatkę opartych o pompki, dodanie trudniejszych wariantów, obciążenia.

No i drążek - na razie jestem bardziej niż zielonym, ale jak uda mi się dojść do 10-15 podciągnięć to też myślałem zrobić jakiś trening oparty o to - np różne warianty nachwytem, podchwytem, obciążenie 5 kg, może kiedyś 10 kg. Tylko właśnie pytanie, na ile to da efekty. Wiadomo, to nie siłownia, progresja ciężarami itp. Ale jestem kompletnie początkującym i zależy mi tylko na niewielkim poszerzeniu w barkach, małym zwiększeniu bicepsa, by bardziej wypełniał T-Shirt i zarysowaniu klatki pod ubraniem. No i żeby brzuch nie odstawał. Tylko tyle, a może aż tyle? ;)



Zmieniony przez - JerryLeeLewis w dniu 2018-12-10 17:50:06

Zmieniony przez - JerryLeeLewis w dniu 2018-12-10 17:51:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
Swoja droga nie masz dostepu do siłowni? Wówczas moznaby ugrac więcej.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w osiągnięciu celu.

Następny temat

Push Pull Legs Parę Pytań

WHEY premium