SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenia na wyprostowanie pleców

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 331

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Wiek 21 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 206
Witam mam problem z plecami głównie z postawą. 182 cm wzrostu 68kg wagi
Jakby to opisać mam łopatki wysunięte trochę do tyłu i jakby brzuch do przodu tak ze jest wysunięty bardziej niz klata piersiowa, a mam jakies 77 w tali, jak cofne biodra to przyjmuję postawę taką jaką bym chciał. Do fizjo dopiero idę gdzieś za miesiąc około. Mógłby mi ktoś polecić jakieś ćwiczenia na wyprostowanie pleców czy to w domu czy na siłowni?
Dodam, ze ogólnie mam problem z plecami z bólem w odcinku lędźwiowym oraz posiadam w domu Roler.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33076 Napisanych postów 23167 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278055
Z opisu nic nie wynika i jeśli chcesz żeby ktos cokolwiek podpowiedział czy nakierował to daj zdjęcia sylwetki - Przód , bok tył , dalsza perspektywa żeby było widać cała sylwetkę w dobrym świetle ( niech ktoś zrobi albo użyj samowyzwalacza ) Możesz mieć zespół skrzyżowanai górnego i dolnego a moze jakieś inne wady i o ile sporo można naprawić ćwiczeniami to tez mozna wiele zepsuć złym doborem ćwiczeń . Wstępnie daj do oceny sylwetkę a jeśli sprawa nie bedzie oczywista to pasuje udac się do fizjo który wykona testy i naocznie dokona oceny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
Siemanko, Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał. Żeby cokolwiek zobaczyć to jednak potrzebne są te zdjęcia inaczej z opisu ciężko coś powiedzieć a najpewniej będzie udać się właśnie do fizjoterapeuty i z nim pracować nad wadą postawy. Ja też ze swojej strony mogę powiedzieć że mam podobny problem, wiadomo staram się tego pilnować no ale jednak często nie wychodzi a siedzący tryb zycia dodatkowo to potęguje ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
kamilosx77
Witam mam problem z plecami głównie z postawą. 182 cm wzrostu 68kg wagi
Jakby to opisać mam łopatki wysunięte trochę do tyłu i jakby brzuch do przodu tak ze jest wysunięty bardziej niz klata piersiowa, a mam jakies 77 w tali, jak cofne biodra to przyjmuję postawę taką jaką bym chciał. Do fizjo dopiero idę gdzieś za miesiąc około. Mógłby mi ktoś polecić jakieś ćwiczenia na wyprostowanie pleców czy to w domu czy na siłowni?
Dodam, ze ogólnie mam problem z plecami z bólem w odcinku lędźwiowym oraz posiadam w domu Roler.


Bez zdjęć ciężko o ocenę czy masz jakieś objawy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Bez przebadania nikt Ci nie pwoie co robić, co należy wzmacniać co nalezy poluzować.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Wiek 21 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 206
Juz dodam zdjęcia do postu, głównie prowadzę tryb siedząc plus objawy: głównie to ból w lędźwiach, az do łopatek bardzo częsty praktycznie cały czas często się na sila. Zdarzają się nie wiem jak to określić jakby "ataki" bólu codziennie bądź co dwa dni, że nie da się stać ani siedzieć jedynie leżeć wtedy od razu idę na roler i używam pasa do masażu. Dodam, ze na zdjęciach starałem się stać w normalnej codziennie postawie bez prostowania itp.












Zmieniony przez - kamilosx77 w dniu 2022-04-19 20:20:58

Zmieniony przez - kamilosx77 w dniu 2022-04-19 20:22:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Proponuje poczekać do wizyty u fizjo. Do tego czasu ewentualnie próbuj poprzez samokontrolę poprawiać postawę. Może wystarczy napiąć brzuch, pośladki i ściągnąć łopatki do depresji. Tak trochę strzelam

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Wiek 21 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 206
georgu
Proponuje poczekać do wizyty u fizjo. Do tego czasu ewentualnie próbuj poprzez samokontrolę poprawiać postawę. Może wystarczy napiąć brzuch, pośladki i ściągnąć łopatki do depresji. Tak trochę strzelam


Staram sie właśnie napinać brzuch, cofać trochę biodra i wysuwać bardziej klatkę do przodu do takiej pozycji jaką bym chciał, ale tez często się o tym zapomina i czasami jest to męczące.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33076 Napisanych postów 23167 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278055
No bo właśnie na tym to wszystko polega że tu samo napinanie i kontrolowanie na niewiele się zda bo tylko wtedy kiedy coś kontrolujesz to w jakimś stopniu korygujesz sylwetke a ty masz wprowadzić takie cwiczenia aby skrócone i napięte partie poluzowac i rozciagac a następnie te słabe ( uśpione lub nieaktywne ) pobudzić i wzmacniać bo to siła mieśni ustawia twoje ciało i jeśłi tu nie popracujesz to w momencie jak przestaniesz mysleć albo np ściągniesz jakiegoś pajączka ( korektor) to siła miesni zaczyna znów działać .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening dla początkującego - wskazówki uwagi

Następny temat

Trening masa pod ocene

WHEY premium