SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenia na Atlasie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 394

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 158
Witam,wiek 28.Ćwiczę sobie rekreacyjnie w domu na atlasie 5 razy w tyg.pon wt śr sobota niedz A w czw i piątek mam wolne.Cwicze wydaje mi się wszystkie partie,czyli to na co pozwala mi atlas.pytanie brzmi czy nie jest to za dużo w ciągu tyg i czy przyniesie to jakieś efekty?poniżej ćwiczenia PLECY :przyciągania wyciągu gornego do klatki pierś siedząc 3×10 przyciągania wyciagu górnego do karczycha 3x10 BICEPS modletiwnik siedziac dolny wyciąg 3x10 i 3x10 nadchwytem i dolny wyciąg stojąc 3x10 wyciskanie,pełen zakres łapy góra dół,TRICEPS prostowanie łap wyciagu górnego stojąc 3x10 I dipy 4xmax powt KLATA PIERS butterfly 3x10 I 4serie pompek NOGI wyciskanie na nogi 3x10 I siedziac wyprostowania 3x10 . Każdego dnia zaczynam od innej części np nogi czy tam biceps. Pytanie czy takie ćwiczenie zda egzamin i przyniesie jakieś efekty ?dieta dopięta. Sory za taki opis ćwiczeń ale myślę że wiadomo o co chodzi.dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6502 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603

Ale skoro wykonujesz taki trening choćby od kilku tygodni i wszystko tak jak piszesz jest dopięte to już efekty powinieneś jakieś zauważyć. Niestety dla mnie osobiście trening na atlasie jest dobry dla osób po kontuzjach, osób wracających do treningu jak nie ma innej alternatywy bądź też dla seniorów.

Ja przyjrzeć się Twojemu planowi to grzbiet masz tylko symulację podciąganie na drążku nie masz żadnego ćwiczenia w formie wiosłowania. Ramiona wiadomo co byś nie zrobił to będzie dobrze, ale robisz tyle serii co na grzbiet więc tutaj proporcje trzeba zmienić.
Nie widzę u Ciebie żadnych ćwiczeń barkowych.
W nogach trenujesz też tylko mięśnie czworogłowe, a nie masz nic na tył uda czy łydki.

Nie masz ćwiczeń na brzuch.

Niestety plan jest niekompletny i nie jest taki ogólnorozwojowy jak by się mogło wydawać. A żeby się rozwijać musisz mieć plan obejmujący całe ciało, zaplanowaną progresję ciężarową.

Niestety plan na atlasie z reguły sprawdza się bardzo krótko często szybko się kończy obciążenie przez co nie można progresować i nie wszystkie partie można swobodnie przetrenować.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-07-18 10:13:54

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Usystematyzuj ćwiczenia, rób plan po koleji a nie skacz, dzisiaj zaczynam od tego innego dnia od czegoś innego, jak masz siłu trenować codziennie te smae partie więc trening wymagajacy zapewne nie jest, jak już tak chcesz to lepiej pn wt przerwa czw pt. aby miedzy treningami był jakiś czas na regeenrację

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 158
No robie takimi ciężarami że i czasami po 6 powt przy końcu wchodzi A zmieniam każdego dnia inna partycję żeby np w każdy dzień od razu się nie wypompowac na tej samej partycji rozumiesz kolego ? Wtedy też na początku świeży jestem i mogę dołożyć coś i zobaczyć czy jakiś efekt do przodu jest..tak to widzę mniej więcej,to mówisz tak trochę lipa takim systemem kolego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Najważniejsze to czy są efekty, jeśli tak to ok, ale i tak pod rząd 5 dni bym nie trenował jak te dni Ci pasują to sob nd pn(wolne) wt sr

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33053 Napisanych postów 23153 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278022
Poczytaj podstawy jak zabrać się za ułożenie planu pod siebie i stwórz sobie taki plan aby mieć w miare jakieś efekty bo jeśli ty robisz wszystko i nic to nic z tego nie będzie , trening 5 razy w tygodniu na twoim poziomie to też większego sensu nie ma ( więcej nie znaczy lepiej ) ogarni sobie plan FBW Full body workout , dobierz odpowiednio ćwiczenia i jak coś to wklej tutaj do oceny , zobaczymy jak to wygląda i jak będzie ok to mozesz ćwiczyć miesiącami a potem zając się dietą aby połaczyć wszytsko do kupy i miec efekty ze swojej pracy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
Siema tutaj to jak koledzy wyżej już napisali ja bym wziął się za solidne ułożenie planu treningowego a nie takie skakanie po ćwiczeniach bo tutaj ani żadnej progresy sobie nie zaplanujesz ani nic w tym stylu. Poczytaj sobie jak zaplanować dobrze trening dobierz odpowiednią intensywność i objętość pod swoje możliwości i po prostu z treningu na trening staraj być się lepszym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 158
Ale weź tu ułóż konkretny plan treningowy jak tam w zasadzie można robić te ćwiczenia co napisałem,trochę mało A FBW na takim atlasie to jakie ćwiczenia głównie Ci chodzi ? Dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 158
Podpowiedzialbys jakie ćwiczenia uwzględnić w tym FBW ?bo wydaje mi się że powinny to być cwiczenia które angażują więcej partii mięśniowych A na tym chyba ciężko o takie ćwiczenia.wrzucam zdj atlasu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 158
Daj atlasu




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 158
ALBO INNACZEJ,POWIEDZCIE MI JAK CWICZYC NA TYM ATLASIE,TYLKO TO DO DYSPOZYCJI.DZIEKI
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33053 Napisanych postów 23153 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278022
MarcinWAW
Podpowiedzialbys jakie ćwiczenia uwzględnić w tym FBW ?bo wydaje mi się że powinny to być cwiczenia które angażują więcej partii mięśniowych A na tym chyba ciężko o takie ćwiczenia.wrzucam zdj atlasu
Na tym atlasie co dodaleś zdjęcia to wszystko zrobisz co tylko chcesz, tutaj nie ma ograniczeń bo doskonale przećwiczysz cale ciało , musisz trochę poczytać i zapoznac sie z ćwiczeniami i poszukać odpowiedniki wolnych ciężarów zamienne na atlas , zdecydowanie lepiej ćwiczyć na wolnych cięzarach ale jak masz taki atlas to tzreba wykorzystac
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening FBW lub kalistenika w SW oraz śniadanie po treningu?

Następny temat

Pomocy chude łapy i bardzo mały obwód w nadgarstku

WHEY premium