SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[Dziennik] Redukcja czyli Spalam się...

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 40260

Formularz - Proszę o pomoc

Zdjęcie sylwetki (mile widziane)

Załączone

Wiek

35

Waga

91

Wzrost

176

Staż treningowy

Na siłowni - 0, Biegałem regularnie w latach 2017-2018 (1500 / 1000 km w roku) - maraton w roku 2017-tym i wracam do biegania.

Obwód pasa

100

Obwód klatki piersiowej

102

Obwód uda

61

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

4 x tydz. biegi (aktualnie 30 km tygodniowo, do końca roku dystans zwiększy się do około 43 km/tydz. Interwały i biegi długie - patrz cel)

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

Brak

Stan zdrowia

Dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej

Siłowe uzupełnienie biegów by w miarę możliwości zredukować się i zadbać o mięśnie ze względu na ryzyko ich "spalenia" przy dłuższej aktywności biegowej.

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

Lata temu (pewnie ponad 10 lat temu) jakieś głupoty typu Kopenhaska, przy treningu do maratonu raczej nic konkretnego, bardziej rozsądne jedzenie i mniej śmieci.

Wrażliwość na stymulanty

Brak/nie wiem

Możliwosci finansowe

Nie stawiam ograniczeń

Cel/problem/opis

Po przerwie wróciłem do biegania. W dłuższej perspektywie mam plan biegów długodystansowych - obecnie biegam regularnie 5-10 km, w tym roku zaliczę jeszcze półmaraton, w kolejnym roku maraton. Później chciałbym wydłużać dystans by dojść do biegów ultra -
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 278 Wiek 38 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 5542
No to wracamy. Trening do lutowego Śledzia pochłonął mnie całkowicie. Niestety zaliczyłem DNFa w tym biegu...na 6 km przed końcem :D ..
Cóż, okazuje się, że 20 stopni mrozu nie jest tak niebezpieczne jak 4 km bagien po zmierzchu

Marzec i kwiecień upłynął na regeneracji i jakichś tam prywatnych sprawach...teraz odgrzebujemy kotleta, wkładamy adidaski i do pracy. Na początek trochę zrzucania zbędnych kilogramów bo zebrało się tego troszkę. We wrześniu wybieram się do Radkowa na Garmin Ultra Race - 82 km, więc startuję z przygotowaniami.

Na teraz najważniejsze:

Dieta

Przyjmuje te same 2800 kcal / dzień - 194 g białka, 90 g tłuszcz, reszta węglowodany

Aktywność

Kardio póki co w formie spokojnych marszów/biegów oraz wioślarz, żeby nie przesilać stawów wagą.
Do tego dwie sesje siłowe.
Rolowanie, rozciąganie i do przodu.

Nie obiecuje regularnych wpisów, ale postaram się coś tam wrzucać, żeby się działo.

Ten tydzień zapowiada się ciekawie ponieważ jestem już od pół roku zapisany na Półmaraton w Białymstoku. Będzie więc wycieczka biegowa w weekend Pewnie bardziej marszobieg niż bieg, ale niech się pali.

2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12974 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607825
Ambitny cel, życzę powodzenia.
Ja w tym roku z dłuższych biegów planuje tylko UTM 45 i Bieg Zbója 60km. Coś dłuższego raczej w przyszłym roku, nie ma co szaleć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 278 Wiek 38 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 5542
Dzięki. W zeszłym roku zaliczyłem Bison Ultra 70 km i na początku tego roku wpadł ten Śledź - praktycznie 80 km bez 2 km więc teraz logiczne jest dla mnie by się porwać na te 80 km jeszcze raz ale tym razem może w górach....przynajmniej Stołowych.

Powodzenia w Twoich biegach ...widzę, że ten Zbój na 60 km ma podobne przewyższenia co moje 80 km.


Zmieniony przez - hannibal_lecter w dniu 2022-05-09 16:35:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12080 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
podziwiam Was :)
moze na starosc tez przezruce sie na bardziej wytrzymalosciowe sporty%)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12974 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607825
TomQ-MAG
podziwiam Was :)
moze na starosc tez przezruce sie na bardziej wytrzymalosciowe sporty%)


Jak lubisz ból i szukasz nowych wrażeń to polecam biegi górskie
Ja w sobotę przebiegłam pierwsze 45km. Dziś jest wtorek, nadal nie mogę usiąść/wstać bez podparcia, po schodach wciąż schodzę tyłem a nogi same się uginają Dodatkowo stwierdziłam że jednak Zbój 60km w tym roku to za duże ryzyko i może się to źle skończyć dlatego chcę zmienić na 42km
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 278 Wiek 38 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 5542
Szwagier wybiera się na Zbója na 24 km bo to jego pierwsze zabawy z półmaratonem. Myślałem nawet czy nie dołączyć, więc kto wie.

A jeśli chodzi o wytrzymałościowe to chyba co komu pasuje....mój brat jest w Marynarce Wojennej i zawsze był szybki,...teraz na jakieś tam cykliczne zaliczenia śmiga 3 km w 12 min i się z tym jeszcze zaczyna ścigać. Mnie bardziej interesuje 12 godzin niż 12 minut :D I tak się to kręci.


Zmieniony przez - hannibal_lecter w dniu 2022-05-31 08:49:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12974 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607825
Na 12 minut to się nie opłaca z domu wychodzić

Zbój ma spore przewyższenia. Na 60km to ponad 3000 m i moje nogi napewno nie są na to gotowe, szczególnie że jedna trochę się popsuła
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12080 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
na chwile obecna nie wiem czy przebiegne 3000 m wiec gdzie mi do biegow gorskich

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12974 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607825
TomQ-MAG
na chwile obecna nie wiem czy przebiegne 3000 m wiec gdzie mi do biegow gorskich


Krótsze dystanse można sobie przejść z kijkami, niektórzy tak robią
A widoki wynagradzają wszystko















...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12080 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
Pieknie :)
sam wiem po sobie jak czasem ide w gory, to dopoki nie wyjde z lasów i nie widze takich krajobrazow to placze i narzekam
a pozniej juz samo przechodzi

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dawać areoby?

Następny temat

W jaki sposób wykonywać OHP

WHEY premium