SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[Dziennik] Redukcja czyli Spalam się...

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 40132

Formularz - Proszę o pomoc

Zdjęcie sylwetki (mile widziane)

Załączone

Wiek

35

Waga

91

Wzrost

176

Staż treningowy

Na siłowni - 0, Biegałem regularnie w latach 2017-2018 (1500 / 1000 km w roku) - maraton w roku 2017-tym i wracam do biegania.

Obwód pasa

100

Obwód klatki piersiowej

102

Obwód uda

61

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

4 x tydz. biegi (aktualnie 30 km tygodniowo, do końca roku dystans zwiększy się do około 43 km/tydz. Interwały i biegi długie - patrz cel)

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

Brak

Stan zdrowia

Dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej

Siłowe uzupełnienie biegów by w miarę możliwości zredukować się i zadbać o mięśnie ze względu na ryzyko ich "spalenia" przy dłuższej aktywności biegowej.

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

Lata temu (pewnie ponad 10 lat temu) jakieś głupoty typu Kopenhaska, przy treningu do maratonu raczej nic konkretnego, bardziej rozsądne jedzenie i mniej śmieci.

Wrażliwość na stymulanty

Brak/nie wiem

Możliwosci finansowe

Nie stawiam ograniczeń

Cel/problem/opis

Po przerwie wróciłem do biegania. W dłuższej perspektywie mam plan biegów długodystansowych - obecnie biegam regularnie 5-10 km, w tym roku zaliczę jeszcze półmaraton, w kolejnym roku maraton. Później chciałbym wydłużać dystans by dojść do biegów ultra -
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12029 Napisanych postów 160407 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234286
nadal wszystko spoczywa niestety na odcinku ledzwiowy, co widac po lekkim garbie w tej czesci grzbietu.
trzeba bedzie dodatkowo popracowac nad miesniami CORE i praca posladkow, aby nieco ta miednice ustawić w przodopochyleniu podczas pozycji wyjsciowej. piszac po ludzku, muszisz wciagnac brzuch i wypiac tylek%)






Co do wioslowanie, sztange musisz ciagnac duzo blizej ud, nawet delikatnie po udach mozna


1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 278 Wiek 38 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 5542
Dzięki za konkretne sugestie, poprawię i będę podsyłał zaktualizowane wideo :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12029 Napisanych postów 160407 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234286
najlepsze rozwiązanie

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 278 Wiek 38 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 5542
Dziś miał być trening siłowy, ale że technika wymaga poprawy to po prostu spędziłem trochę czasu korygując, nagrywając, sprawdzając i tak w kółko. Martwy ciąg i wiosło. Pod koniec zaczęło mi wychodzić coś jak poniżej. Widzę, że mam tendencję nadal do mimowolnego zadzierania łba ku górze, ale zaczynam kontrolować te sprawy. Wrzucam dla potomności, może coś zaczęło wyglądać lepiej i pójdziemy w dobrą stronę.

Martwy ciąg
W martwym ciągu zamiast 40 kg jest w poniższych filmikach 70 kg + sztanga.














Wiosłowanie
W wiosłowaniu zamiast 20 kg jest 40 kg + sztanga (użyłem prostej zamiast łamanej).











Być może będzie tu jakiś punkt zaczepienia do dalszego rozwoju
Z góry dzięki za dotychczasowe i kolejne sugestie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66926
W MC chyba nie powinieneś zadzierać głowy do góry tylko trzymać w jednej lini z kręgosłupem.


Zmieniony przez - porandojin w dniu 2020-12-04 22:42:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 278 Wiek 38 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 5542
Tak, dokładnie...mam jakiś taki nawyk więc...pomijając inne sugestie odnośnie samego ustawienia korpusu, tyłka, itp...to jest jedna z rzeczy nad którą muszę popracować. Jak już pomyślę by nie zadzierać przy podnoszeniu to znów zadzieram przy opuszczaniu...pewnie kwestia wypracowania takiej pamięci mięśniowej.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12165 Napisanych postów 22004 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627404
Na głowę jest taki patent - wybierz dobie punkt na wysokości kolan na ścianie naprzeciwko i gap się podczas całego ruchu na ten punkt.
I nie ciągniesz niestety tylko wstajesz ze sztanga...


Zmieniony przez - Paatik w dniu 2020-12-05 11:41:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 278 Wiek 38 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 5542
Dzięki za patent na głowę. Faktycznie widzę że biodra idą do góry zamiast zostać w miejscu w pierwszej fazie ruchu. Cóż, ćwiczeń ciąg dalszy nastąpi. Dzięki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12029 Napisanych postów 160407 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234286
no juz ten martwy duzo lepiej wyglada
biodra juz fajnie nisko, brzuchem kontrolujesz ledzwiowy, juz nie ma garbach, wiec nauka nie idzie na m,arne

z glowa wlasnie te zadzieranie wzielo sie, ze na kursach kazali patrzec przed siebie a kazy wtedy zadziera glowe i patrzy przed siebie, ale to nie o takie patrzenie chodzilo niestety, tylko wzrok skierowany przed siebie hehe kolnierz ortopedyczny na szyje i heja
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Tak sobie myślę, że skoro biegasz i masz chęć się rozwijać w tym kierunku może warto byłoby wymienić deadlift na squat stance deadlift.
W zasadzie jest to deadlift ale jakby łatwiejszy technicznie do ogarnięcia i trochę mocniej angażuje mięśnie które w bieganiu się przydają.



Wziąwszy pod uwagę że masz stosunkowo długie kości udowe (takie odnoszę wrażenie), może być Ci łatwiej zachować odpowiednią pozycję.
1

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dawać areoby?

Następny temat

W jaki sposób wykonywać OHP

WHEY premium