SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] kurekski - zakręcamy kurki!

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 22439

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5058 Wiek 109 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 17444
Tydzień 2, dzień 3, 06.08 DNT
Dzisiaj poleciały nogi, ale niestety na początku treningu zaczęła mnie lekko boleć głowa przez co trening nie wyglądał tak, jak to sobie zaplanowałem. Ból pewnie przez 400mg kofy, które testowałem przedtreningowo... a pisali na opakowaniu "odstęp minimum 4 godziny pomiędzy 1 tab. = 200 mg)

Orbitreka już nie robiłem, bo dopadł mnie brak chęci przez ten ból głowy ale po treningu położyłem się na godzinę, i się wyleczyłem. Jutro barki, a pojutrze najprawdopodobniej praca, czyli będzie parę dni nietreningowych.

Ogółem konsultowałem z paroma osobami BCAA przed treningiem i w trakcie treningu, i doszedłem do wniosku, że jednak jeśli szamam ponad 20g aminokwasów w sumie 2 godziny przed ucztą, to jednak wliczę, że BCAA to 'zakończenie' postu i tym samym będę ostatni posiłek szamał o +- 1,5h szybciej.

Trening:
1. Przysiady tylnie: 5s
2. Przysiady na suwnicy (stopy wąsko): 3s
3. Wyprosty siedząc: 4s
4. Uginania siedząc: 4s
5. Wypychania na suwnicy a'la hack przysiady: 3s
6. MCNPN z hantlami: 2s

+kilka serii na łydek

Suplementacja:
przed treningiem:
5g jabłczanu,
3g b-alaniny,
13g BCAA,
400mg kofeiny

w trakcie treningu:
13g BCAA

po treningu:
5g jabłczanu,
6g b-alaniny,
2 kaps witamin/minerałów,
1g omega-3,
2000 UI witaminy D3,
2g wit C

po drugim posiłku:
1g omega-3

po ostatnim posiłku:
1g omega-3,
100mg B-6

Dieta:
Okno około 7 godzinne

Tutaj kiedyś pojawi się nowy dziennik treningowy...

już jest! http://www.sfd.pl/[BLOG]_kurekski_redukcja_carb_nite_-t1066973.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Zamiast mąki pszennej, szczególnie, że stanowi większość węglowodanów lepiej zastosować trochę lepszej jakości, np zmielone płatki owsiane, czy razową/pełnoziarnistą.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 41556
Skoro nie SPLIT z każdą partią raz w tygodniu, to co? Robiłem push/pull/legs i ten trening w ogóle mi nie podpasował, nie jestem zwolennikiem takich treningów. FBW x3 robiłem przez dłuższy okres pod okiem trenera i też efekty nie były takie "jakie powinny." Dopiero gdy wszedłem na split'a, zacząłem widzieć konkretne przyrosty. Co to może znaczyć i co w takim razie mi polecasz?

Treningi push/pull/legs i FBW można wykonywać na wiele różnych sposobów, mniej lub bardziej efektywnych. Skuteczność danego treningu jest w znacznym stopniu zależna od kontekstu (dieta, staż treningowy, sen, nastawienie psychiczne, stres, suplementacja). Niby jest to logiczne, ale jednak często ludzie zmieniają 5-10 rzeczy, a określone efekty przypisują tylko jednej z nich, ignorując pozostałe.

Przy swoim stażu treningowym zdecydowanie nie powinieneś "skreślać" podstawowych rozwiązań treningowych i wychodzić z założenia, że już wiesz (sprawdziłeś) co jest dla Ciebie najlepsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
ba
nie tyle skreślać co zazwyczaj na poczatku proste i podstawowe plany sprawdzają sie najlepiej
a ze nie idzie to nie wina treningu samego w sobie
bardziej bledy w technice czy braki w diecie [lub wiele innych czynników]

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5058 Wiek 109 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 17444
domer
Zamiast mąki pszennej, szczególnie, że stanowi większość węglowodanów lepiej zastosować trochę lepszej jakości, np zmielone płatki owsiane, czy razową/pełnoziarnistą.

Tak wyjątkowo do naleśników użyłem. Jakieś omlety itp. robię zawsze z płatków owsianych Dzisiaj podjadę pewnie kupić pełnoziarnistą, dzięki.


LukaszK

Treningi push/pull/legs i FBW można wykonywać na wiele różnych sposobów, mniej lub bardziej efektywnych. Skuteczność danego treningu jest w znacznym stopniu zależna od kontekstu (dieta, staż treningowy, sen, nastawienie psychiczne, stres, suplementacja). Niby jest to logiczne, ale jednak często ludzie zmieniają 5-10 rzeczy, a określone efekty przypisują tylko jednej z nich, ignorując pozostałe.

Przy swoim stażu treningowym zdecydowanie nie powinieneś "skreślać" podstawowych rozwiązań treningowych i wychodzić z założenia, że już wiesz (sprawdziłeś) co jest dla Ciebie najlepsze.


solaros
ba
nie tyle skreślać co zazwyczaj na poczatku proste i podstawowe plany sprawdzają sie najlepiej
a ze nie idzie to nie wina treningu samego w sobie
bardziej bledy w technice czy braki w diecie [lub wiele innych czynników]

Macie oboje rację, ale właśnie mało zmian wprowadzałem wtedy, raczej tylko plany treningowe zmieniałem. Może zły dobór ćwiczeń, nie wiem, wątpię. No ale w takim razie, co polecacie ze swojej strony? Na jaki trening powinienem się zdecydować?

Tutaj kiedyś pojawi się nowy dziennik treningowy...

już jest! http://www.sfd.pl/[BLOG]_kurekski_redukcja_carb_nite_-t1066973.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 7513 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58469
http://body-factory.pl/showthread.php?t=7625

Ja sam będę ruszał niedługo z #32, ale jak możesz na siłce zmieniać sobie ciężarki co 2.5kg to może wypróbuj Bill Starra - tylko już raczej na masie, bo teraz postępy może ograniczać deficyt.

"Nie głaskało mnie życie po głowie
Nie pijałem ptasiego mleka
No, i dobrze! No - i na zdrowie!
Tak wyrasta się na człowieka!"

DZIENNIK http://www.sfd.pl/DT__Chudzi_moga_iśc_na_ryby__by_pilkaPN-t1006905.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5058 Wiek 109 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 17444
Tydzień 2, dzień 4, 07.08 DNT
Kolejny dzień dobiega końca. Bardzo szybko ten czas na IF'ie leci dzisiaj poszły barki, a po nich tabata na orbitreku. W diecie omlet, tym razem bez kakao, więc dałem więcej płatków owsianych. Również zwykłe mleko postanowiłem zacząć zamieniać na mleko sojowe (Alpro Soja), ponieważ odkryłem, że chyba mam nietolerancję laktozy

Od jutra miała być praca... ale czy będzie, to się okaże, bo czekam na informacje

Trening:
1. Wyciskanie sztangi stojąc: 4s
2. Unoszenie hantli bokiem: 3s
3. Podciąganie sztangi do klatki: 3s (w serii łączonej z unoszeniem)
4. Wyciskanie hantli siedząc: 2 dropsety / 3s
5. Unoszenie hantli w przód: 2s
6. Wyciskanie sztangi zza głowy: 3s

+brzuchy
+tabata na orbitreku

Suplementacja:
przed treningiem:
5g jabłczanu,
3g b-alaniny,
200mg kofeiny

w trakcie treningu:
27g BCAA

po treningu:
5g jabłczanu,
6g b-alaniny,
2 kaps witamin/minerałów,
1g omega-3,
2000 UI witaminy D3,
100mg wit B-6,
2g wit C

po drugim posiłku:
1g omega-3

po ostatnim posiłku:
1g omega-3,
100mg B-6

Dieta:
Okno zacząłem liczyć po zaczęciu treningu i pierwszym łyku BCAA, +-8 godzin uczty







Zmieniony przez - kurekskiPrzemuś w dniu 2014-08-07 20:02:32

Tutaj kiedyś pojawi się nowy dziennik treningowy...

już jest! http://www.sfd.pl/[BLOG]_kurekski_redukcja_carb_nite_-t1066973.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ty wariacie, niedługo w drzwi się nie zmieścisz Lecisz z tym ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5058 Wiek 109 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 17444
Dobra, Panowie i Panie! Podjąłem decyzję co do planu treningowego! Zamierzam wejść na PHAT: Power Hypertrophy Adaptive Training, który będzie polegał na trenowaniu partii 2 razy w tygodniu na zasadzie góra/dół --> http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=15530


Sądzicie, że to będzie dobry wybór? Mi osobiście takie zasady treningowe jak najbardziej odpowiadają i wręcz się napaliłem na tego PHAT'a

Tutaj kiedyś pojawi się nowy dziennik treningowy...

już jest! http://www.sfd.pl/[BLOG]_kurekski_redukcja_carb_nite_-t1066973.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja jestem fanem klasycznego splita, nie eksperymentuje co to treningu ale co kto lubi :0
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja na IF - kilka wątpliwości

Następny temat

VLCD+IF a aeroby.

WHEY premium