SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

czas poniżej 2.50 ćwicząć HITT

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1320

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 195 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2287
Chciałbym się dowiedzieć jak mógłbym wzmocnić swoją kondycje, chodzi o to jakimi ćwiczeniami. Biegam od 3 miesięcy prawie codziennie po 2km a efekty są średnie. Przebiegnę 500m na raz i padam a chciałbym w ciągu trzech lat wyćwiczyć się do 2.50 minut na 1000m i aby przebiec na raz 5000m. Chcę ćwiczyć hittem ale na razie nie przebiegnę 45 sekund bez odpoczynku I chciałbym się spytać czy nie jestem za gruby, ważę 76kg ale to bardziej tłuszczyk niż mięśnie, czy powinienem schudnąć? Byłbym bardzo wdzięczny za porady. pozdr

Waga : 76

Wzrost : 188

Wiek : 15
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2948 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30940
Wzrost : 188
I chciałbym się spytać czy nie jestem za gruby, ważę 76kg

Deca ryje kubeł, że aż miło
tak tak kochanie, to na otyłość.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 195 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2287
Wyliczyłem swój %bf i wyszło ponad 15% a chciałbym zejść do 9% conajmniej. Jak już mówiłem to tłuszcz a nie mięśnie, mięśni nie mam prawie wcale
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10367
Przydala by sie fota. Jak chcesz zejsc nisko z tluszczem to najpierw musisz miec miesnie, bez tego bedzie ciezko.

___WYTRWALOSC_-_TO_PODSTAWA___SUKCESU_________
Dziennik odchudzania
i fotki z postepow w redukcji: http://www.sfd.pl/Blog/Dziennik_odchudzanie__jak_zrzucic_30kg_w_rok-t521970-s75.html
Foty - s.23, s.53, Podsumowanie s.75

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 195 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2287
Fote postaram się jutro wrzucić. A z wagą zejdę pewnie do 65kg by zacząć od zera budować mięśnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10367
A z wagą zejdę pewnie do 65kg by zacząć od zera budować mięśnie.
sklonnosci anorektyczne sa u facetow rzadkoscia . Bez miesni moze byc ci ciezko zejsc tak nisko z waga. To miesnie pala tluscz, nie masz miesni nie ma co palic fatu - prosta sprawa.

najpierw zbuduj miesnie a potem redukuj tluszcz. Na poczatku moze ci sie udac jednoczesnie spalic tluszcz i budowac miesnie.

Zmieniony przez - MaximusRex w dniu 2009-11-29 22:03:50

A jak sie odzywiasz?

Zmieniony przez - MaximusRex w dniu 2009-11-29 22:09:03

___WYTRWALOSC_-_TO_PODSTAWA___SUKCESU_________
Dziennik odchudzania
i fotki z postepow w redukcji: http://www.sfd.pl/Blog/Dziennik_odchudzanie__jak_zrzucic_30kg_w_rok-t521970-s75.html
Foty - s.23, s.53, Podsumowanie s.75

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 195 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2287
Moje skłonności anorektyczne to przez to że jeszcze 3 miesiące temu ważyłem 105kg Teraz ułożyłem sobie dietę bogatą w białko.

I posiłek - płatki owsiane + 0.5 mleka 2.0% tłuszczu

II posiłek - kanapka z chleba żytniego z szynką

III posiłek - pierś kurczaka + torebka ryżu + 0.5 l mleka 2.0%

IV posiłek - tuńczyk w sosie własnym + 2 kanapki z chleba żytniego

V posiłek - kostka twarogu (350g)

Moje ćwiczenia:

poniedziałek - 2km biegu i skakanka
wtorek - siłownia 1,5h ćwiczenia głównie pleców i klatki
środa - 2km biegu i skakanka
czwartek - siłownia, te same ćwiczenia
piątek - 2km biegu i skakanka
sobota - 3*2km biegu i 3*skakanka
niedziela - 3*2km biegu i 3*skakanka

A oto zdjęcia:










Zmieniony przez - Fazer08 w dniu 2009-11-30 15:12:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
Dieta tragiczna... jak sam napisałeś anorektyczna.
Jeśli w porę się tym nie zajmiesz to nigdy nie osiągniesz zamierzonego celu jakim jest 2,50.

Czym prędzej do działu odzywianie i czytaj. Ustal swoje dzienne zapotrzebowanie i się go trzymaj. Nic nie obcinaj i nic nie dodawaj.

Jesli chodzi o treningi biegowe.

Na początku nie biegaj codziennie.
Ustal sobie 5 treningów tygodniowo.
Jeden to trening długi. Tu tempo jest nieważne, biegnij wolno a jeśli złapiesz zadyszkę to zacznij iść szybkim tempem aż wyrównasz oddech. taki trening ma Ci zająć minimum 35 min. - i wydłuzaj co tydzień o 2-3 minuty ten trening.
Kolejny trening to trening na 5000 metrów.
Wyzacz sobie dystans 5000 m. i spróbuj pokonac go z najlepszym czasem. Przed biegiem zrób jednak rozgrzewkę i lekkie przebieszki. Po treningu koniecznie rozciąganie.
Koeljny trening to trening lekii.
Tu zrób sobie 2 - 3 , 10 minutowe truchciki lekkim tempem. Prawie spacerowym. Między tymi 10 minutowymi truchtami rób 2 minutki przerwy.
NAstępnie kolejny trening długi. Taki jak pierwszy.
Nastęonie zamiast HIIT, inna wersja treningów interwałowych.
Klasyczne sprinty.
Wyznacz sobie 100m . dystans.
I rób sprinty na 100 metrów, na linię startu wracaj spacerem.
Te sprinty rób do mementu niemalże wyczerpania.

Kolejny dzień to trening lekki. Jak wcześniej.
Kolejny dzień to znowu bieg na 5000.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 195 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2287
Wielkie dzięki Dietę sprawdziłem w dziale odżywianie o powiedzieli że dobra, parę drobnych poprawek jeszcze trzeba tyle że za mało kalorii. Jem dziennie około 3k kcal a moje zapotrzebowanie wynosi 3,555kcal czy to oznacza że jem za mało?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
Z tych 5 posiłków napewno nie wyciągniesz 3000 kcal.
Zupełnie brak Ci zdrowych tłuszczy.

Pozatym jesteś w okresie gdzie cały czas mocno się rozwijasz, więc ucinanie kalori poniżej zapotzrebowania jest złym pomysłem.
Nie jesteś grubasem ale masz trochę zbyt duży poziom tkanki tłuszczowej, dlatego nie potzrebujesz radykalnych rozwiązań. Wystarczy że zaczniesz być bardzo aktywny fizycznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
I posiłek - płatki owsiane + 0.5 mleka 2.0% tłuszczu
TU NIE MA BIAŁKA !!!!
II posiłek - kanapka z chleba żytniego z szynką
KILKA PLASTRÓW SZYNKI TO ZA MAŁA PORCJA BIAŁKA - ZUPEŁNY BRAK ZDROWYCH TŁUSZCZY - PIECZYWO CIEMNE/WIELOZIARNISTE

III posiłek - pierś kurczaka + torebka ryżu + 0.5 l mleka 2.0%
MLEKO JEST NIEPOTRZEBNE
rozumiem że to przed treningiem
IV posiłek - tuńczyk w sosie własnym + 2 kanapki z chleba żytniego - a to po

V posiłek - kostka twarogu (350g) - DODAJ ZDROWE TŁUSZCZE
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

klata - zmiana planu, rozbudowa dołu

Następny temat

Test treca. "prxereklamowane" Nitro I na celowniku by Calvink

WHEY premium