SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wchłanialność magnezu (p.Ambroziak, Biniu)

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 51352

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Psonic! Konsumenci w produktach Olimpu dostają bardzo dobre formy pierwiastków - chelaty. Proponuję Ci, abyś spojrzał na to zagadnienie inaczej - tak jak i ja to widzę - jako konsument produktów tej firmy... W złożonym preparacie mineralno-witaminowym dostaję bardzo dobrej jakości chelat magnezu - plus bonus - w postaci niewielkiej ilości tlenku magnezu.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 719 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13561
No widzę, że dyskusja się bardzo rozwinęła, dawno tu nie zaglądałem, bo nie za bardzo mam czas, uczę się matmy i fizy (nie mam poprawek - uprzedzam pytanie), ale jak znajdę dłuższa chwilę to się wczytam, bo na razie tylko przejrzałem kilka stron .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
arctic_man - chyba nie znasz kontekstu.

Biniu - czyli jak kots produkuje podobny suplement do takiego jaki w ofercie ma juz olimp - to "go podrabia", ale gdy Olimp wypuszcza na rynek blizniaczy produkt do istniejacego juz do tej pory - "to tworzy alternatywę". Ok, teraz rozumiem, wczesniej po prostu nie wierzyłem temu wrażeniu


Zmieniony przez - faftaq w dniu 2009-08-19 01:11:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
zdaje sie ze sie niezbyt zrozumielismy w warstwie kontekstowej

ale ta dyskusja odbiega od tego o co prosil Nutri dlatego proponuje owa warstwe zostawic na boku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1731 Wiek 24 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 23497
olimp MZB ( bądź ZMA olimpu )

czy warto konsumować mniejszą dawkę niż zalecana na opakowaniu?

np. 1 kapsułkę raz na 48 godzin.
czy niedobór magnezu i cynku zostanie uzupełniony w takim przypadku i/albo czy można liczyć na efekt regeneracyjny chociażby w mniejszym nasileniu?

mam nadzieję że uzyskam pomoc mimo że to temat poboczny do ciągnącej się debaty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
wszystko w zaleznosci od brakow
dawka ZMA/MZB zostala tak dobrana aby pokrywac wlasnie ich niedobor u wiekszosci osob (zwlaszcza cwiczacych, choc braki sa raczej powszechne)

oczywiscie jesli napelnisz szklanke w 1/2 to i tak zdolasz lekko ugasic pragnienie (pytanie tylko czy zdolasz to w sposob realny odczuc)
podobnie tutaj

bledna jest natomiast analogia wlacznika pradu gdzie dopiero odpowiednia sila uruchamia go - inaczej prad nie plynie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Rush! Jeżeli mówimy tylko o uzupełnianiu poziomu cynku i magnezu, to można też stosować i niższą dawkę - przy właściwie zbilansowanej diecie. Chociaż - uprawiając sport - dosyć trudno uzupełniać magnez dietą.
Natomiast, dawki w ZMA czy MZB zostały ustalone w ten sposób, aby preparaty te usprawniały regenerację - wpływając na odpowiednią produkcję testosteronu i IGF-u.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Faftag! Gdyby jakaś firma wykupiła od Olimpu licencję na jakiś jej produkt, a potem zrobiła podobny (silniejszy) - oferując jednocześnie oba i płacąc wciąż Olimpowi za licencję, to pewnie nikt nie wspominałby o "podróbce".

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 452 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2067
Pod warunkiem, że Olimp oczywiście opatentuje wcześniej dany produkt. Bo jeśli załóżmy FitMax zrobi identyczny produkt co Olimp, a nie będzie on opatentowany to żadne licencje są niepotrzebne

Choć w sumie to trochę tak jakby opatentować recepturę Gainera...

Pozdrowienia

Idę ulicami mego miasta,
myślę jaki plan na dzisiaj mam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dawkowanie BCAA Olimp Megacaps - kobieta-bokserka :)

Następny temat

Opalanie - odchudza.

WHEY premium