SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tylko mgr Ambroziak lub OLIMP team

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1275

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, mam takie pytanie natury technicznej, na ktore napewno bedzie ktos z Was w stanie mi odpowiedziec...

otoz od pewnego czasu kapsułkuje sobie samemu niektore proszki i o ile nie ma problemu z tymi ktore dawkuje sie w gramach, to nie wiem jak rozwiazac sprawe tych 'mniejszych'...

moje kapsulki maja 800mg pojemnosci, uzywam przyzadu dzieki ktoremu po rowno wsypuje sie proszek do kazdej kapsulki (cap'em quick) i teraz co zrobic gdy potrzebuje miec np 100mg substancji czynnej w kapsulce?
Rozumiem ze musze wymieszac substancje aktywna z wypelniaczem w odpowiedniej proporcji (tu 1:7) ale jak wymieszac tak by miec pewnosc by w kazdej kapsulce znalazlo sie tyle samo substancji aktywnej ??
na czym polega takie farmaceutyczne mieszanie i jaka jest gwarancja (i granica bledu) takiej mieszanki ?
Czego najlepiej (latwo dostepnego) uzyc jako wypelniacza? Ja uzywam maltodekstryny...

prosze o odpowiedz:) bede wdzieczny
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2058 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 21306
Witamy,
W warunkach domowych nie dysponując odpowiednią aparaturą aby skapsułkować substancję najlepiej w sposób maksymalny ją rozcieńczyć w odpowiedniej ilości nośnika .
Jeśli kapsułki mają pojemność 800 mg a ilość subst.czynnej 100%-owej ma być np 100 mg, bezpiecznie będzie zastosować 600-650 mg nośnika w postaci np maltodekstryny(lub innego nie wchodzącego w konflikt z substancją czynną wypełniacza).
Inny rodzaj wypełniacza-nośnika to np:mikroceluloza krystaliczna.
Generalnie im dokładniejsze dozowanie substancji tym więcej nośnika zakładajac ,że nie dysponujemy profesjonalną aparaturą.

Pozdrawiamy
team OLIMP
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziekuje za odpowiedz ale nadal interesuje mnie kwestia wymieszania substancji aktywnej z nosnikiem...
jezeli chce przygotowac 100g takiej mieszanki to jak powinienem wymieszac w warunkach domowych zeby w kazdych 800mg bylo tyle samo substancji czynnej? oczywiscie nie prosze o gotowy sposob tylko pytam jak sie to robi mniej wiecej w takim zakladzie jak Wasz, jak bede wiedzial to cos sam wymysle...
poprostu sie boje ze jak wymieszam to w niektorych kapsach bedzie sam wypelniacz a w niektorych wiecej subs. czynnej...

tak czy siak dziekuje za profesjonalna odpowiedz!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Night Protein Blend

Następny temat

Dieta dla początkującego ektomorfika

WHEY premium