SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na koloryfer.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1956

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14
Cześć. Jest to pierwszy mój post na tym forum.
Narazie mam troszeczkę tłuszczy na brzuchu, lecz chcę to zmienić.
Chciałbym was poprosić o ułożenie mi diety oraz ćwiczeń jakie mam wykonywać, aby osiągnąć wymarzony kaloryfer.
Od razu piszę, że mam 13 lat, i chciałbym mieć kaloryfer już na najbliższe wakacje.
Z góry dziękuję za zainteresowanie się tematem.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 13

Waga: 53

Wzrost: 162

Cel treningowy: Kaloryfer

Staż treningowy na słowni: -

Uprawiane inne sporty: WF 4 razy w tygodniu oraz z kolegami gra w piłkę na boisku około 3-4 razy w tygodniu.

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): -

Dieta: Proszę o dobranie właściwej :)

Przeciwskaznania medyczne: -

Zażywane suplementy: -
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1793 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11645
To raczej wina rozregulowania metabolizmu niż genetyki, lata obżarstwa czy niewłaściwego odżywiania robią swoje. Jakby nic nie jadła organizm musiałby pobierać tkankę mięśniową i tłuszczową jako źródło energii i musiałaby chudnąć. Fizyki nie oszukasz :) A to, że ma bardzo wolną przemianę materii (być może genetycznie) nie przekreśla tej osobie całkowicie szansy zrzucenia tłuszczu. Zapytaj te osobę o odżywianie i zobaczysz, że tutaj jest problem. Nawet jeśli byłby skrajny przypadek- choroba, która uniemożliwiałaby pobieranie tkanki tłuszczowej jako energii (nie wiem czy wgl taka istnieje- mówie czysto teoretycznie) to ta tkanka nie wzięła się z nikąd. Pozdrawiam, i z ciekawości jeśli dasz radę to zapytaj- jeśli nie to trudno, nie rób przykrości .

Life is to short to be small :)
http://www.sfd.pl/Moja_siłownia_:_-t821837.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1793 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11645
1. Nie ma treningu na "kaloryfer". Widoczność mięśni brzucha zależy od ich rozwinięcia i niskiego poziomu bf%.
2. Trenujemy całe ciało, a nie tylko wybrane partie. A jak dla mnie jesteś za młody na trening siłowy. Poczekaj z 2 lata.
3. Z takim podejściem "Kaloryfer na wakacje" daleko nie zajdziesz, w tym sporcie jest wiele czynników warunkujących sukces, albo jego brak. To sport dla ambitnych i cierpliwych.

PS: Czysta ciekawość- po co ci ten kaloryfer na lato?

Life is to short to be small :)
http://www.sfd.pl/Moja_siłownia_:_-t821837.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14
To nie chodzi o to, że musi być na wakacje. Źle to ująłem. Chciałbym mieć kaloryfer jak najszybciej, zresztą inne mięśnie też bym chciał mieć dobrze rozwiniętę, więc prosiłem o porady jak to osiągnąć. W domu robie codziennie po 100 brzuszków i 20-30 pompek. Nie mam dostępu do siłowni. Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 470
Na siłownie jest zdecydowanie za wcześnie. Zapisz się najlepiej na jakąś sztuke walki. Tam troche pobiegasz to schudniesz, troche poćwiczysz to i te mięśnie Ci urosną;) Polecam tajsko boks
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1793 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11645
Możesz sobie spokojnie zaczynać Trening domatora- dział "Trening w domowych warunkach" i przyswoić 10 wskazówek żywieniowych - dział "Odżywianie"

Pozdrawiam

Life is to short to be small :)
http://www.sfd.pl/Moja_siłownia_:_-t821837.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14
Dzięki bardzo za poradę. Czy trenując sposobem domatora i przyswajając 10 wskazówek żywieniowym mam szansę na mocną rozbudowę mięśni ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1793 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11645
Masz szansę na poprawienie kondycji, wytrzymałości a także w mniejszym stopniu muskulatury i siły. Musisz być świadomy tego, że pewnego dnia obciążenie własnego ciała będzie za małe aby rozwijać ilość włókien mięśniowych i wtedy będziesz rozwijał głównie wytrzymałość mięśniową, co okaże się pomocne w późniejszym treningu siłowym na siłowni. Jeśli te 2 lata dasz radę trenować treningiem domatora sumiennie i ambitnie, będzie Ci dużo łatwiej potem walczyć o sylwetkę na siłowni.

Life is to short to be small :)
http://www.sfd.pl/Moja_siłownia_:_-t821837.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Z poczatku chce zaznaczyc ze nie jestem zadnym ekspertem, ale robienie kaloryfera na sile w tym wieku moze byc niebezpieczne dla zdrowia, zwlaszcza ze jeszcze rosniesz. Przedewszystkim mozesz zbytnio forsowac kregoslup, co spowoduje pozniejsza wade postawy ciala, a co za tym idzie takze inne nieprzyjemne konsekwencje.
Nie istnieje mozliwosc zrobienia kaloryfera, jesli masz zbyt duzo tkanki tluszczowej. Najtrudniej ja usunac z dolnych czesci brzucha, a zrobic to mozna tylko dzieki treningom cardio (bieganie,plywanie,rower, czyli treningach gdzie serce pracuje na wysokich obrotach) oraz trzymaniu odpowiedniej diety. Nie musi byc ona jakos szczegolnie rygorystyczna, ale przydalo by sie unikac niepotrzebnych cukrow i tluszczy.
Moim zdaniem wystarcza te pompki i brzuszki, jesli dorzucisz do tego 3 treningi cardio po 30-40min w tygodniu to powinienes osiagnac cel. Nie nastawiaj sie jednak na szybkie efekty. Zawsze powtarzam cel sklada sie w 10% z talentu i 90% ciezkiej pracy !

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 587 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10331
Olej zwykłe brzuszki. Na brzuch wykonuj sobie ABS 2 (będzie potrzebny drążek, ale to tak samo jak w treningu domatora). Do tego treningi domatora i bieganie/basen. No i oczywiście jak wspomniano 10 wskazówek żywieniowych i będzie si.

Zmieniony przez - juhas514 w dniu 2010-09-11 23:24:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
^ Do poprzedniej wypowiedzi poprawiam ostatnie zdanie:
Za osiagniecie celu/sukcesu odpowiada 10% talentu i 90% ciezkiej pracy.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14
A czy można zamiast ABS II robić a6w ponieważ nie posiadam drążka .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nowy bodziec dla mięśni

Następny temat

KOLEJNY PLAN TRENINGOWY DO OCENY

WHEY premium