SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pantomeusz

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 15202

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3435
Siemanko :)
Na imię mam Tomek i spokojnie tak się można do mnie zwracać. Trenuję dla siebie, dla przyjemności, z tym, że przyjemność jest proporcjonalna do ilości kilogramów na sztandze.
Mam 22lata,
173cm wzrostu,
73 kg wagi,
i ćwiczę od roku.

Orientacyjne wyniki:
WL- 102,5kg x3 (wymęczone)
MC- 200kg x1 (z zapasem 5kg na pewno/210 bym jeszcze może wyciągnął)
SQ- (siady robię od niedawna -nudną opowieść o kontuzji, wzmacnianiu kolana itd. sobie odpuszczę) → będę robił siady siłowo, więc będzie widoczny ciężar w serii. Przynajmniej już siadam więcej niż wyciskam na ławie
*Wiosło 117,5kg x3 (wymęczone)
*Wyciskanie skos 80kg x5
*Push press 75 x3 (czwarte bym dołożył, ale wolałem nie szarżować bez sensu)
Cel:
priorytet - zwiększenie siadów (patrząc na dysproporcję między MC a siadami + uwzględniając fakt, iż przysiady robię od niedawna, to nie może nie wyjść)
cel poboczny - dorzucenie trochę mięsa

Dieta:
brak, dbam tylko o przed- i potreningowy;
cała reszta to cheatmeale i to na co mam ochotę (serio
→ zacznę od małych zmian czyli b/w/t na kgmc+zapotrzebowanie kcal- jak to ogarnę i zacznę przestrzegać, to posłucham rad dot. bezpośrednio składników/źródeł
Suplementacja:
BCAA, białko

Plan poprzedni (wg 5x5):
Poniedziałek: Push Press ; Przysiad ; WL ; Wiosło ; Allahy+Dzień dobry
Środa: Przysiad ; MC ; Wlskos ; Podc. nachwytem+Pompki na por. ; No money + wall slide
Piątek: Przysiad ; WL ; Wiosło ; + po 2/3serie na biceps+triceps

Plan na teraz: (wg planu dla MisiaPysia [z tego co wiem to "by PanDarek & Antos"]):
*komentarz: pierwszy raz będzie split- mam zamiar przeplatać go ze zmodyfikowanym-siłowym 5x5 w dwu- / trzymiesięcznych cycklach. FUN!

Pon:
Nogi:
Siady tylne (siłowo)
Fronty bez lockoutu
Wykroki
RDL
żuraw
Uginanie
Prostowanie
wspięcia na palce na smithie
wspięcia na maszynie

Wtorek:
Barki:
PP albo MP
Łączona:
unoszenie przodem
+bokiem
+ w opadzie
Triceps:
Docisk WL
Wyciskanie wąsko na skosie bez flary
dropset na maszynie
Biceps:
uginanie ramion ze sztanga stojac
uginanie z supinacja hantlami
modlitewnik mlotkowo jednoracz

Czwartek:
Plegary:
MC (siłowo)
podciąganie nachwytem szeroko
Wiosło
Przenoszenie sztangielki
Szrugsy
Biceps+przedramie s. Laczona: (*2 ćw)

Piątek:
Piersiowe:
WL (siłowo)
wyciskanie hantelek na skosie gilotynowo
rozpietki na skosie
rozpietki poziome
Brzuch 2 ćw
Triceps: 2 ćw

Zdjęcie (plecy, bo tych w lustrze nie zobaczę, więc robię zdjęcia )





Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3435
kamikaz: tak, używam; może tak wyglądać, zachowuję jednak priorytet siłowy
pawel: dlatego "trochę" napisałem kursywą
erwinos: wkleję to co napisałem u rkarpinskiego:

Sumo robię z prostej przyczyny: miałem kontuzję kolana, po której została mi pamiątka pod kolanem - generalnie punkt dość wrażliwy na ból -w sumo ciągnę gryfem obok niego, w klasyku centralnie po nim.
Wiele osób przerzuca się na sumo z myślą, że "o, teraz więcej będę mógł wziąć", ale te kozaki od >400kg w mc to ciągną raczej w klasyku (z tego co kojarzę).
Prawda jest taka: co komu pasuje; w skrócie- w sumo masz krótszy, ale b nienaturalny ruch. + i -
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405


Masz tu swoje mc żebyś się mógł popodniecać sobą:





Do tego mam wrażenie, że pomyliłeś działy. Poproś Huberta, żeby przeniósł dziennik tutaj:
https://www.sfd.pl/Junior_SFD__pierwsze_kroki_na_siłowni_i_w_sporcie-f429.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 417 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5493
Zarąbiście;) Jest siła :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Siema,

Dzięki za wpis, i oczywiście tutaj będę również zaglądał systematycznie. Widzę, że trenujecie z Padną. więc kurde nic tylko będzie zaj**iście.

pozdor
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oho, będzie ciekawie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Powodzenia

Czy u Was w okolicy wszyscy na sfd mają nicki Pan_imię?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3435
kalikstat: kiedyś się gdzieś rejestrowałem i wszystko było pozajmowane, więc dałem PanTomeusz (~Pan Tadeusz ?).
Poza tym jest to takie bon ton i w ogóle

Wczoraj było relaksacyjne machanie sztangą, żeby nie umrzeć z nudów; od poniedziałku treningi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1929 Wiek 110 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29416
na mc fajny cięzar 0.0 , fajne plecy na 2 zdjeciu wyszły .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
A, zapomniałem powiedzieć, że to jest mój brat, a nie kolega; jesteśmy do siebie z ryja nie podobni i nikt nam nie chce wierzyć, że jesteśmy spokrewnieni.

Nawet jak nas policja spisuje, to nie wierzą dopóki nie zobaczą dowodów osobistych True story...


Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2012-06-29 12:47:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1855 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13362
no stary ciężary duże :D:D będe zaglądał i progresu życzę :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 479 Napisanych postów 12579 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 288453
Ojj...
Bracia, jak słodko

bd wpadał.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening do poprawy / zmiany.

Następny temat

jaki trening

WHEY premium