SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pantomeusz

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 15184

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3435
Afykańskie upały, wilgotność lasu równikowego, (nie)moc z nami

Wtorek:
Barki:
PP
30 x5
40 x5
50 x5
60 x5
65 x4 (lekki fail, wszystko ociekało wodą i prawie mi sztanga wypadła, więc już wolałem ją odłożyć)

Seria Łączona: unoszenie przodem +bokiem + w opadzie
[kg]
10 + 8 + 5
10 + 8 + 5
10 + 8 + 4
10 + 5 + 4
*szkoda, że nie bylo hantelek 6 i 7, troszkę mnie zniszczyło

Triceps:
Docisk WL
70 x15
80 x12
90 x8
100 x4 /mało mocy, typowe dla mnie po roztrenowaniu

Wyciskanie wąsko na skosie bez flary
30 x 15
40 x 8
40 x 8
40 x 8

dropset na maszynie
60 -> 45 -> 30
55 -> 40 -> 25
55 -> 40 -> 25
50 -> 35 -> 20 /praktycznie 6-8powt/obciążenie

Biceps:
uginanie ramion ze sztanga stojac
4serie /20kg
uginanie z supinacja hantlami
2 serie /10kg
2 serie /8kg
modlitewnik mlotkowo jednoracz
2 serie /8kg
2 serie /5kg

Od wczoraj wszystko jest na siłowni tak mokre /pot, wilgoć, 30*C, piwnica -każdy sobie doda elementy/, że aż strach coś robić. Przy dociskach nawet nie mogłem nóg ułożyć na podeście, bo na tych gumach aż latały (nie tylko mi).
Generalnie ten plan chyba mnie porządnie uświadomi, że <85%CM wcale nie jest równoznaczne z op*****laniem się
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Był dzisiaj Michał, że robiłeś te dociski czy wziąłeś leszczy do pomocy? Do ilu desek? Ile Ci zeszło na docisk? Michał wczoraj 70 minut go robił...

W trisecie na barki rób albo stałym ciężarem i zacznij od tyłu, potem przód i bok, albo jak zmieniasz obciążenia to doyeb do tylniego aktonu, bo jest najsilniejszy.

Dorzuć powtórzeń, bo nawet mnie razi taka ilość

Ławka była znowu wsunięta za stojaki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3435
Z Michałem się prawie minąłem, dlatego musiałem zacząć od docisków /wiadomo, może Ci przyjść 5 osób na raz, a może być pusto jak w sejmie po szesnastej/. 3 dechy, docisk 4s /+1s wl rozgrzewkowa/ z PP około 45 minut. Poprawkę weź na to, że Michał "za 15 minut wychodzi, chwile może poczekać", więc się śpieszyłem.
Podest normalnie, nic nie zmieniali, ale zdziwisz się jak się utrzyma taki poziom wilgoci w powietrzu jaki był wczoraj. Gorzej niż w pon., wszystko mokre, wszystko lata. Powiem szczerze- bałbym się robić na Twoim miejscu, bo mi się nogi przy dociskach i przy PP ślizgały po podeście, przy rwaniu to chyba będziesz musiał sobie podeszwy przetrzeć magnezją.

Co do powtórzeń- jeśli za tydzień będzie taki klimat na siłowni, to muszę zdjąć obciążenie, inaczej nie dołożę powt., nie ma czym oddychać. Powtórzenia przynajmniej bez zapasu były (no, może jedna seria na skosie).

A, zapomniałem o najważniejszym. RUSZYŁO LATO W MIEŚCIE, podobno w godzinach 15-17 jest duże stężenie pompowania bicepsa oraz przelotne opady wyciskania leżąc. Częściowe zagimnazjalnienie może utrzymywać się do końca miesiąca.

Zmieniony przez - PanTomeusz w dniu 2012-07-04 08:27:01

Zmieniony przez - PanTomeusz w dniu 2012-07-04 08:30:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Wentylatory nadal nie działają?

Po prostu kierwa pięknie...

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2012-07-04 11:52:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 479 Napisanych postów 12579 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 288453
Z własnym bratem rozmawiasz przez forum.
Panda wyjdz z domu.


Zmieniony przez - cvfdbkz w dniu 2012-07-04 11:56:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3435
cvfdbkz
Z własnym bratem rozmawiasz przez forum.(...)

Czasem muszę iść do pracy

Pandarek
Wentylatory nadal nie działają?
Po prostu kierwa pięknie...


A wiesz, że nawet działały? Co prawda nic nie dawały, a i cyrk przyjechał, więc para z luster/talerzy nie schodziła.
Ps. Fakt, na niektóre ćwiczenia za mało powtórzeń; myślę, że od przyszłego tygodnia poprawię -będę już miał pogląd "co ile waży na ile powtórzeń".

Also, domsy na dwójkach mam na tyle okrutne, że emeryt mnie wyprzedził na schodach Troszkę inny trening, troszkę inne doznania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Powiedziałem Ci już czemu nie masz na czwórkach takich domsów

To chuy, w takim razie albo zmiana siłowni z mojej strony, albo postaram się zmodyfikować trening. Nawet jakbym sobie skręcił kostkę z tej śliskości, to i tak usłyszałbym, że po chuy robiłem coś innego, niż przysiad. W sumie ten podest jeszcze nie ma roku, także nie był wypróbowany w ogniu bojowym- jak Karol nie będzie mógł wyciskać, to coś zmienią

Wpadnę w piątek, to ocenię jak to wygląda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3435
Po dniu przerwy zapomniałem dać wypiskę, ehh

Czwartek:
Plegary:
MC (siłowo)
rozgrzewkowe: po 5 powt (~ 60, 100, 130, 140)
docelowa: 150 x10
MC mnie wykończyło i w tej temperaturze już sił miałem jak niemowlak albo i mniej Miało być 5 powt, ale oczywiście PanDarek powiedział "jeszcze 5" i musiałem robić.

podciąganie nachwytem szeroko
4s, maks
Wiosło
4s 60kg maks

Przenoszenie sztangielki
4s 16kg maks (ostatnia: 10powt, spadek)

Szrugsy
4s 60kg "powoli i dokładnie" maks

Biceps+przedramie s. Laczona:
siódemka
uginanie ze sztangą stojąc
nadgarstki prostowanie+uginanie 4s



Zmieniony przez - PanTomeusz w dniu 2012-07-06 13:51:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Ja bym zrobił przenoszenie sztangielki w formie ćwiczenia przewodniczącego- nie ma sensu przedłużać treningu na to jedno ćwiczenie. Stałe obciążenie, a i tak będzie progresja, bo będziesz bardziej zmęczony.

Po ciężarze widzę, ze szrugsy zyebane Czworoboczne to malutki mięsień, mały zakres ruchu i mały czas pod napięciem. Dlatego weź sobie większy ciężar i rób z zatrzymaniem na górze- nie musi być "wolno i dokładnie"; to trochę tak jakbyś izolował plecy na wiośle, czyli robił zabieg kontrskuteczny. Tu będzie też dobra opcja, żeby poćwiczyć sobie chwyt zamkowy

EDIT: a i widzisz jak bardzo opyerdalałeś się na tym 5x5. Ciężar ten sam, tylko powtórzeń 2 x więcej + doszły ze 4 ćwiczenia na sesję
5 x 5 może na siłę u początkujących się sprawdza, ale głosy że ten trening należy do najcięższych są lekko... przesadzone


Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2012-07-06 14:41:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2789 Wiek 11 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 42013
Pierwszy raz w tym dzienniku jestem. Widzę że się rozkręcasz - życzę powodzenia!

Powiadomki odpalone.

Jeszcze przyjdzie czas

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening do poprawy / zmiany.

Następny temat

jaki trening

WHEY premium