SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODCIAGANIE....JAKIE LEPSZE

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3665

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 349 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4160
Witam
Podciagam sie zawsze z nogami na lawce (czyli z mala pomoca,robie 4 serie po 8 powtorzen do klatki i 4 serie po 8 powtorzen do karku.Oczywiscie czaly czas staram sie to robic dokladnie powoli i spinam miesnie. I teraz pytanie czy lepiej to zamienic na podciaganie bez jakiejkolwiek pomocy (tylko ze wtedy nie bede w stanie zrobic tylu serii) ??? czy dalej podciagac sie tym sposobem az nabiore tyle sily zeby w koncu podciagac sie sam???
pozdro wielkie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
Skoro jest zwolennikiem do klatki to pewnie nie wykonuje podciągania do karku.

Wg mnie przy podciąganiu do klatki znacznie lepiej napiąć większość mięśni górnego grzbietu podczas ćwiczenia.

POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 280 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1311
Trochę dużo tego podciągania, to aż 8 serii.
Ogranicz się do jednego typu, proponuję do klatki- skuteczniejsze i zdrowsze dla stawów.
I póki co pomagaj sobie ławką... jak dojdziesz to sensownej liczby powtórzeń to możesz zaczac wykonywac cwiczenie bez pomocy.

Praca, praca, praca...
może z tego będzie masa...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 349 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4160
czy ja wiem ze za duzo tego podciagania? niektorzy wykonuja duzo wiecej .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 978 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15649
Jak juz chcesz zrobic 8 seri podciagania to lepiej by bylo zrobic 4s szerokim nachwytem do klatki i 4s chwytem neutralnym.
Bo do karku i do klatki to bardzo podobna sprawa, nie ma sensu powielac. Podciagaj sie z pomoca dopuki musisz.


Zmieniony przez - malysz666 w dniu 2007-11-24 11:48:48

Gdy przychodzi pacjent z dusznosciami i kaszlem widze limfangioleiomiomatoze, a nie zapalenie płuc...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
wykonuj tylko jedno podciaganie na treningu- drugim ćwicz. niech bedzie wioslowanie sztanga w opadzie- jeżeli masz problemy z szerokim podciąganiem do klatki to zastąp do podc. w wąskim chwycie/najlepiej gdy bedzie to chwyt neutralny/
albo do karku- szeroko- jest latwiej.
pomagac możesz np. w ostatniej serii przy kilku powt.
ruch nie musi/nie powinien/ być aż tak wolny- ważne by technika byla prawdlowa, a prędkość w połaczen iu wlaśnie z wlaściwym wykonaniem jak najwieksza/chodzi szczególnie o unoszenie/.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 238 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3140
Podciąganie do karku jest trudniejszym cwiczeniem,lepszym ale trudniejszym, potrzeba przy nim więcej sily,a tobie narazie jej braknie. "apokalipsa" dobrze ci napisał, przynajmniej ja mam podobne zdanie na ten temat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Do karku uważane jest za nienaturalne i kontuzjogenne. Nigdy nie słyszałem by ktoś uważał je za lepsze.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 238 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3140
Z tego co pamiętam to arnold s. bardzo chwalil to cwiczenie i to dzieki niemu(tak mowił) doszedl do takich pleców jakie posiadał,ale moze to ja cos przekecilem, choc nie wydaje mi się.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
ja je uwazam za lepsze- tylko nie na normalnym drązku lecz takim wykrzywionym/gdzie nie trzeba zaokrąglac pleców/.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
Autorze tematu, poczytaj:

https://www.sfd.pl/temat251613/

POZDRO


Zmieniony przez - Czawaj w dniu 2007-11-26 21:11:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 349 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4160
dzieki Panowie!! tylko teraz tak : podciagajac sie sam bez jakiejkolwiek pomocy moge zrobic tylko jedna serie , a z pomoca czyli nogami na lawce lub w dloniach asekurujacego moge juz zrobic wiecej powtorzen i serii. I jeszcze jedno : bardziej "czuje" to podciaganie do karku niz do klatki.wiec chyba logiczne bedzie robic tylko do karku...
jeszce ocencie to jak cwiczylem plecki ( staz ok.3 lata z przerwami):
- podciaganie do klatki 4 serie po 8
- podciaganie do karku 4 x 8
- wioslowanie 4 x 8-10
- sciaganie wyciagu do klatki lub karku 4 x 8 - 10
- grzbiety z obciazeniem lub martwe ciagi ( tyle iule mialem ochote zeby czuc)

TERAZ ROBIE TAK BO ZACZALEM CYKL NA MASE:

Grzbiet
1) Podciąganie na drążku do klatki (KARKU) - 3 serie
2) Podciąganie sztangi do brzucha nachwytem w opadzie tułowia - 4 serie
3) Przyciąganie uchwytu neutralnego do brzucha na wyciągu poziomym - 3 serie
4) Martwy ciąg - 4 serie

pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

triceps z klatka ???

Następny temat

Pytanie odnośnie ilości seri.

WHEY premium