SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Most, mostek, a może wiadukt lub kładka?

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10575

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5995 Napisanych postów 10061 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214367
Dzięki za wskazówki i filmik Paatik, przydadzą się. Tym bardziej, że ja największy problem mam z górną częścią ciała

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5995 Napisanych postów 10061 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214367
Miss 3/14

Dzisiaj doczytałam, ze nie muszę tego robić ze stania więc zrobiłam z klęku. Chociaż mam wrażenie, ze schodząc do tylu po ścianie łatwiej było mi wymusić lepszą pozycję ramion. Dzisiaj ciężko było jakkolwiek wypchnąć tez klatkę. Starałam się pamiętać o głowie ale z automatu szyja cała spięta była i musiałam się zmusić do rozluźnienia.

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12195 Napisanych postów 22041 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627637
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1762 Napisanych postów 3274 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 55016
3/14 dziś jakoś nie mój dzień ledwo wogole "wygielam" się do tego mostku , coś dziś mi w kręgosłupie strzela więc pewnie dlatego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Generalnie do ładnie wygiętego mostka trzeba mieć rozciągnięte czwórki i zginacz bioder, potem sam kręgosłup i na końcu właśnie klatkę. W sumie nie powinno się codziennie intensywnie rozciągać tych samych mięśni, więc możecie sobie robić to naprzemiennie, każdego dnia skupiać się na czymś innym. Inaczej przemęczony mięsień może się spiąć, a tego nie chcemy. Przy mostku ze stania mogą się przydać też rozciągnięte łydki i achillesy. Jest co robić ;)
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1762 Napisanych postów 3274 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 55016
To przy moich pospinanych czwórkach od treningu to będzie dla mnie wyzwanie:p szczególnie że do dziś czuje piątkowy pożegnalny trening :p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12195 Napisanych postów 22041 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627637
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
Kry-cha
Generalnie do ładnie wygiętego mostka trzeba mieć rozciągnięte czwórki i zginacz bioder, potem sam kręgosłup i na końcu właśnie klatkę. W sumie nie powinno się codziennie intensywnie rozciągać tych samych mięśni, więc możecie sobie robić to naprzemiennie, każdego dnia skupiać się na czymś innym. Inaczej przemęczony mięsień może się spiąć, a tego nie chcemy. Przy mostku ze stania mogą się przydać też rozciągnięte łydki i achillesy. Jest co robić ;)


wlasnie tak sie dzieje z moimi dwuglowymi. Normalnie robota Syzyfa .

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak intensywnie biegałam to żadna ilość jogi nie była w stanie rozciągnąć moich nóg :P

Jeszcze taka jedna rzecz, która może być nieoczywista dla niejogujących: im cieplej tym lepiej. Dobra rozgrzewka to jedno, ale jak ćwiczycie w samych gaciach w słabo ogrzewanym pomieszczeniu to może być średnio. Ja raz tak nieopatrznie na yin jogę, bardzo statyczną wersję jogi, poszłam w skąpym stroju i zwyczajnie zmarzłam, a po wszystkim byłam bardziej, a nie mniej sztywna :P Dlatego sekwencje dynamiczne w stylu vinyasy są super, bo po każdym statycznym rozciąganiu robisz dynamiczne przejście i lekko się przy tym rozgrzewasz, podtrzymując przyjemne ciepełko w mięśniach. Dobrym wyjściem są też mobility drills zamiast statycznego rozciągania. Dzisiaj sobie znalazłam parę na insta, może wrzucę potem.


Zmieniony przez - Kry-cha w dniu 2020-10-19 14:09:37
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12975 Napisanych postów 20734 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607841
Słyszałam takie opinie, że rozciągnie (w sensie uzyskania jakiegoś progresu) nie idzie w parze z treningami biegowymi. Też miałam przy bieganiu problem ze sztywnymi nogami, a teraz już są luźniejsze, choć nadal jestem drewno
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nowa nadzieja - dziennik ciążowy

Następny temat

Redukcja kobieta 27 lat

WHEY premium