SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Martwy ciąg

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1693

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 88 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1213
Witam chciałbym zasięgnąć opinii, czy trenując masowo na jednej sesji klatkę i plecy taki rozkład jest w porządku, głównie chodzi mi o pozycję MC:

1.MC: 5x12-8
2.Wyc.sztangi na skosie dodatnim: RAMPA 10-8
3.Dipsy z obciążeniem szeroko: RAMPA 8
4.Podciąganie na drążku nachwytem z obciążeniem: 4x8-6
5.Wiosłowanie jednorącz sztangielką: RAMPA 8-6

Ból jest chwilowy, sława trwa wiecznie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Usunięty przez Hubert81 za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 90 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20211
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 320 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7452
Niekoniecznie. Ale jeśli robisz w każdym ćwiczeniu 5 serii to troszkę dużo....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 655 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6970
Klatka i plecy w sseriach nie jest złym pomysłem, ale MC można by było wtedy przenieść do dnia treningu nóg i robić go po przysiadach.

Pierd*l system, lecz rób to stylowo.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 88 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1213
Plecy i klatka to połączenie antagonistycznych mięśni takie samo jak biceps i triceps więc sorry ale. Nie zamierzam robić po 5 serii w każdym ćwiczeniu w sumie na plecy licząc z MC wychodzi ok 14 serii a to chyba nie za dużo, na klatkę za to będzie ok 10 serii w zależności od rampy. nie chce też łączyć żadnych ćwiczeń w super serie tylko po prostu zrobić coś a'la ćwiczenia przemienne żeby móc się przyłożyć do ciągów. MC nie chciałbym raczej dawać do nóg bo w połączeniu z siadami da to trochę ciężką kombinację i sprawi że zawsze jedno z ćwiczeń będzie robione nie na 100%. Prosiłbym jeszcze o jakieś opinie i rady.

Ból jest chwilowy, sława trwa wiecznie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 685 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4380
Klatka i plecy to dobre połączenie więc panom typu mardey- dziękujemy.
Natomiast samo połączenie odnosi się do klatki i... górnych partii pleców.
Dodawanie mc do całego treningu to totalne przeładowanie sesji.
Jeśli jesteś w stanie po mc zrobić nie tylko resztę pleców, ale jeszcze klatkę to dla mnie oznacza, że nie robisz mc tylko się opier....sz.
Trening liczy się nie tylko objętością serii ale też obciążeniem hipertr. i neuronów.
Przy załadowaniu kilki bardzo wielostawowych ćwiczeń obciążających mocno ukł. neuronowy otrzymasz prostą drogę do przetr. CUN.
Przy połączeniu klatka- plecy mc powinien być dodany do dnia nóg w połączeniu z przysiadem przednim. Można też nogi porozdzielać na dominanty stawowe i mc umieścić w biodrowej. Tak czy inaczej w takim ukł. jakbyś nie liczył, uwierz- nie warto obniżać potencjału mc przez umieszczenie go w przeł. treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 88 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1213
właśnie o taka odpowiedź mi chodziło-rzeczową i sensowną, dzięki wielkie, w takim wypadku pewnie będę musiał zmodyfikować trening i wyrzucić MC bo zależy mi żeby jego efektywność była jak największa, tylko mam problem bo niestety ale przysiad mogę tylko tylni wykonywać-problem sprzętu, nie będę się rozpisywał i byłbym wdzięczymy za jakieś inne ćwiczenie podstawowe na czworogłowe tak żeby nie kolidowało z MC - przeciążając organizmu

Ból jest chwilowy, sława trwa wiecznie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Proponuję niektórym uzupełnienie wiedzy zanim strzeli im do głowy doradzać w dziale dla zaawansowanych.

Grimgir wszystko ładnie opisał.







mam problem bo niestety ale przysiad mogę tylko tylni wykonywać-problem sprzętu, nie będę się rozpisywał i byłbym wdzięczymy za jakieś inne ćwiczenie podstawowe na czworogłowe tak żeby nie kolidowało z MC - przeciążając organizmu

więc albo lżejsza wersja mc w dniu nóg /(najlepiej rdl) albo jw, podział treningu nóg na dwie dominanty.


Ile dni w tygodniu możesz poświęcić na trening?

Zmieniony przez - Hubert81 w dniu 2011-04-16 18:21:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...ja bym jednak pozostał przy tym - nie przenosząc mc do nóg;

raz z racji tego, ze jeszcze bardziej kumulujemy ciężkie ćwiczenia najbardziej obciażające CUN
dwa, ze przysisad tylni jednak- w wiekszości przypadkow- bedzie lepszym, a raczej pełniejszym bodźcem dla rozwoju mieśni ud i bioder.

...i chociaz odpowiedzi i uzsasadnienia powyższe sa jka najbardziej preawidłowe to jednak myslę, ze istnieje więcej "dobrych prawidłowości" i ja wlaśnie skłaniam sie ku tej innej...

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2011-04-16 19:53:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 88 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1213
Hubert81
obecnie mogę wygospodarować tylko 3 dni w tyg(wt,czw,sob)wiem że to mało a niestety brak czasu, jeżeli chodzi o jakieś podziały to nie jestem w tym zbyt dobry i nie bardzo potrafiłbym sam to rozpisać ale jeżeli to najlepszy sposób to się postaram

apokalipsa
właśnie kierując się takim myśleniem chciałem MC wrzucić gdzie indziej niż do nóg i tak powstała taka dziwna rozpiska

no najgorsze że dalej nie wiem jak to dobrze połączyć rozpisać, bardzo zależy mi na intensywności zarówno przysiadów jak i MC i to stawiam sobie za priorytet, jakieś dalsze rady propozycje proszę

Ból jest chwilowy, sława trwa wiecznie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
wg. mnie masz dobrze rozpisane- można by ew. zastanawiac sie nad przetasowaniem klatki z najszerszym[jesli byłoby juz ciężko na końcu trenowac najszersze, choc myslę, ze takie rozłożenie jest dobre- odpoczniesz troszke przy klatce, ktora to jest dość statyczna i nie angazuje całego ciała, bo po mc faktycznie siły mohga być- chwilowo- b. uszczuplone]
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Martwy ciąg z większym zakresem ruchu

Następny temat

Wiosłowanie hantlą - odkładanie ciężaru na ziemię

WHEY premium