SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kung Fu a masa mięśniowa

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3995

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 866 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5378
Witam, może troche dziwne pytanie ale jak najbardziej powazne.
A więc planuje zapisać się na kung fu. Moje pytanie jest nastepujące, czy jeśli będę trenował kung fu i będę trzymał diete mniej wiecej podobną jak wczesniej cwicząc na siłowni to czy po takich treningach w jakimkolwiek czasie bedzie się zwiększać choć troche masa mięśniowa ? Jakie tam treningi w ogole się robi, jak to wyglada przy okazji jesli jakis doswiadczony zawodnik kung fu moglby mi powiedziec.
Ogolnie wiem ze duzy nacisk na gibkosc...


Z góry dzieki i pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
Chodzi mi o to, że są style "kung Fu" gdzie normalnie można ćwiczyć siłę na siłowni, są takie gdzie taki trening nie jest odpowiedni, z racji tego, że rozwija nie tak ciało jak wymaga styl. Dla przykładu - są style gdzie zasadą jest specyficzne i nierównomierne umięśnienie. I te style nie kożystają z zachodnich siłowni, ale nie rezygnują przy tym z rozwijania siły. Mają własne metody i przyrządy rozwijania siły - jest nią np ćwiczenie z bronią która może ważyć 10, 20 i wiecej kg.

Chodzi mi ogólnie o to, że jeśli w jakimś stylu "kung Fu" ćwiczy się na silowni , to nie znaczy że to nie jest tradycyjny styl, ale też jeśli w danym stylu tradycyjnym nie ćwiczy się na siłowni, ale rozwija się siłę zgodnie z zasadami i metodami w danym stylu, to nie jest wcale grosze niż siłownia, i można w ten sosób nprawdę dobrze rozwinąć potrzebną siłę. I jeśli w stylu "Kung Fu" nie ćwiczy się na siłowni, nie ćwiczy się siły wg zasad i metodyki stylu, to jest to tylko czysto rekreacyjne ćwiczenie na zasadach areobiku.

Zmieniony przez - Yang32 w dniu 2013-03-24 09:09:26

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75794
Ogólnie to nie da rady nic napisać ogólnie o KF bo są to dziesiątki rozmaitych stylów często diametralnie różnych. A i w jednym stylu każdy trener/mistrz/instruktor prowadzi zajęcia trochę inaczej. A po trzecie wszystko zależy od tego z jakie poziomu wytrenowania zaczynasz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 866 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5378
Rozumiem, bo wczesniej wiczyłem na siłowni, teraz przestałem i chcą jakos to utrzymac chociazby, boje sie ze podczas kung fu bedzie mi sie masa miesniowa palic i zostane chudzielcem, a co gdyybm dołączył do tego siłownie, czyli np. 3x w tygodniu KF i 2x jakis full body workout


edit:
sorry ze taki dziwny przykład
http://www.filmweb.pl/person/Austin St. John-122831
ten aktor on grał czerwonego wojownika w power rangers i znal sie bardzo dobrze na wschodniej sztuce walki i jednoczesnie dosyc dobrze wygladal, czyli trenowal i czesciowo silownie i glowinie opierał sie na wschodnich sztukach walki czy jak ?

Zmieniony przez - SteStifler w dniu 2013-03-02 21:47:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 865
No ja trenuję wing tsun i u nas masa mięśniowa za dużo Ci nie da bo i tak uderzamy prowadząc cios łokciem a nie dłonią więc to zależy od wyrobienia siły łokcia. Ciężko to wytłumaczyć najlepiej jak sam pójdziesz i to zapytasz się swojego mistrza.

Zmieniony przez - Soundchaser w dniu 2013-03-03 14:10:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 866 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5378
ale ja silowni nie chce dla zwiekszenia siły tylko dla wyglądu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1750 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23076
Ja będzie dobra dieta i siłownia 2-3 razy w tyg do tego to spadków nie będzie na pewno .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 866 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5378
a nawet masa bedzie skakac lekko w góre ?
a mowisz 2-3 razy, jak 3x w tyg silka to split a jak 2x to FBW ? dobrze mowie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 613
Witam.
Czy stracisz mase to zalezy tylko od ilosci kalori jaka dziennie potrzebujesz aby ta mase utrzymac,trenujac sztuki walki musisz chodzic na silownie ale musisz calkiem zmienic program i ukierunkowac go pod sztuki walki czyli wytrzymalosc ,szybkosc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
Soundchaser
No ja trenuję wing tsun i u nas masa mięśniowa za dużo Ci nie da

dlatego wielu wingchunistów jest fizycznia słabych jak pająki?


do autora wątku: jeśli odniesienie do silowni ci coś wyjaśni, to będziesz miał efekt podobnie jak po treningach z małym obciążeniem i wieloma super długimi seriami.

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2013-03-03 21:29:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 865
Fizycznie niewiem co masz na myśli bo mamy trening tylko on jest specyficzny bo ćwiczy łokieć więc nie nazwałbym tego jako słabego fizycznie chyba ,że chodzi Ci o trenowanie uciekaido albo pompek bo takie rzeczy to sobie w domu można robić a treningu głównie technika i kije. Poza tym masz Bruce'a Lee trenował wing tsun słaby nie był.

Zmieniony przez - Soundchaser w dniu 2013-03-04 01:11:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
Fizycznie niewiem co masz na myśli
wiem, że nie wiesz i nawet wiem dlaczego


bo mamy trening tylko on jest specyficzny bo ćwiczy łokieć
no właśnie m.in. dlatego

chyba ,że chodzi Ci o trenowanie uciekaido albo pompek
nie, chodzi mi o normalny i prawidłowy rozwój fizyczny ćwiczących.

bo takie rzeczy to sobie w domu można robić a treningu głównie technika i kije.
rozwój fizyczny musi się odbywać pod okiem trenera. efekty takiego podejścia "w domu" miałem okazję już oglądać. ba-ardzo pouczające.


Poza tym masz Bruce'a Lee trenował wing tsun słaby nie był.
ja też znam legendy o założycielce waszego stylu. o ile ją jestem skłonny bez oporów uznać za prawdziwą (bo i czemu nie? bywały dziwniejsze rzeczy), o tyle dziwię się że ktoś jeszcze daje sobie zrobić wodę z mózgu wmawianiem, że Bruce Lee trenował wing chun wystarczająco długo, żeby to miało jakikolwiek wpływ na jego grę, a co dopiero ukształtować go fizycznie!!! jeśli już to taki, że zraził się do kung-fu.

stary, idź i poproś o lekcję wolnej walki w klubie jakiegoś stylu gdzie nie lekceważy się aspektu fizycznego i sparowania. zaliczysz spore zdziwko, gwarantuję.
aha, jak długo trenujesz?

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2013-03-04 09:59:34
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Duch walki

Następny temat

Dieta na redukcje

WHEY premium