SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kofeina przed treningiem? A sen?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5037

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 211 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2423
Witam mam taki problem. Zakupiłem kofeine activlaba 1 caps 200mg i mam taki o to problem że przed treningiem tak koło 18:30 biore 1 kapsułke i o 20:00 na treningu jestem totalnie pobudzony dodam że nie pijam kawy ani energetyków być może dlatego tak reaguje ,ale wracając do tematu po treningu jak jestem już w domu czyli około 22:30 łykam ZMA też activlabu i tutaj mam problem a dokładniej nie moge zasnąć zdarza się do 4-6 rano nie moge spać.
Co powinienem zrobić aby ten problem zniwelować ?
Dodam że kofeina bardzo dużo mi daje na treningach ,ale myślałem już w sumie o przerzuceniu się na yerba mate przed treningiem.
EDIT:
1.Czy ta bezsenność może być spowodowane wypłukaniem magnezu z organizmu? Bo wiem że magnez działa usypiająca i głównie dlatego ZMA jest takie dobre ,ale jeśli mam niedobór to wtedy już nie uśpi mnie tylko poprawi ten niedobór czy to może mieć z tym związek ? Dodam że moje problemy z sennością pojawiły się dopiero po 1,5 tygodniu stosowania kofeiny.

Zmieniony przez - Andrew94 w dniu 2012-04-13 06:18:36
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 364 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3172
A czemu po prostu nie wezmiesz tabletki tak na 4 godziny przed treningiem skoro tak dlugo cie po niej trzyma? Na trening starczy i pospac bedzies mogl.

_-^-_

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 1829 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27695
Bezsenność może być spowodowana Twoim brakiem przyzwyczajenia organizmu na stymulanty
Z czasem jak się organizm przyzwyczai będziesz mógł "walić" duużo kofy i innych tigrów i zaśniesz jak dziecko.. wiem po sobie
Teraz piję już tylko kawę, bo lubię jej smak, ale nie czuję żadnego pobudzenia
Tak więc podejrzewam, że za tydzień, dwa przejdzie Ci

yyy... coś tam.. :P

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 213 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2066
Najprościej zmienić godzinę treningów albo j/w kolega napisał poczekać bo organizm sie przyzwyczai do dostarczania mu dużych ilości kofeiny i nie będze ona tak mocno działać.

*** A co sądzicie o właśnie piciu kawy lub przyjmowaniu kofeiny w różnych postaciach właśnie przed treningiem, kawa podnosi nam ciśnienie, więc czy przy intentsywnych treningach może być to zagrożenie dla serca ? Tak się zastanawiałem nad tym ostatnio i jestem ciekaw waszych opini

Zmieniony przez - eq3 w dniu 2012-04-13 08:13:33

-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 117 Napisanych postów 1981 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 36558
Andrew94

Dodam że kofeina bardzo dużo mi daje na treningach ,ale myślałem już w sumie o przerzuceniu się na yerba mate przed treningiem.



Na jedno wyjdzie, yerba mate też pobudza na wiele godzin. Nie ma znaczenia czy będziesz sięgał po "czystą" kofeinę czy też rośliny/wyciągi/substancje ją zawierające takie jak guarana, yerba, zielona herbata czy kawa.

Jak na mój gust masz zbyt późno ten trening po prostu. Też tak mam, że po dobrym treningu przez wiele godzin jestem pobudzony, czasem wręcz euforycznie.

"It's faster than f***ing shit" (c) Bruce Buffer

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 211 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2423
niestety godzin treningów nie jestem w stanie zmienić ;) Czyli jak rozumiem żeby to uspokoić musze wyrobić sobie tolerancje na kofeine ?

Zmieniony przez - Andrew94 w dniu 2012-04-13 11:02:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
Na drugi dzień po treningu czujesz się zmęczony?

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 211 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2423
tak gdyż mój sen jest strasznie płytki nie mogę w tą głębszą faze snu wejść...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 460 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10038
Najlepiej ją odstawić ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Hmm, to dziwne bo mnie kofa zamula po 3-4 godzinach.

Po cięzkim treningu śpię idealnie, nawet jak zaczynam o 21.




Zmieniony przez - Dremor w dniu 2012-04-13 12:16:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 62 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1287
Spróbuj przed treningiem tabletki musujące sesja - mają 100mg kofeiny, czyli połowę Twojej dawki plus jakieś duperele wspomagające.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
Są dwie najbardziej prawdopodobne opcje
Jeśli boli cię głowa (chodź nie zawsze jest to objawem) może to być przetrenowanie. Po zażyciu kofeiny jesteś pobudzony i dajesz z siebie 110% na treningach, twój organizm w ten sposób jest przemęczony i przez to nie możesz spać. Może też być za mało magnezu.

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przerwa na reklame

Następny temat

Baton - pałka teleskopowa w praktyce

WHEY premium