SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co zamiast pompek na krzesłach?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2347

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 610
Jadę wg podwieszonego planu, robię 4 serie po 12 pompek na krzesłach bez problemu, czy da się to ćwiczenie jakoś utrudnić, ew. zamienić na bardziej eksploatujące ćwiczone mięśnie?
E: bo widzę, że mi przez to 2,5 miesiąca cycki ciutkę urosły i chciałbym tę tendencję utrzymać.

Zmieniony przez - Orangensaft w dniu 2012-12-22 17:34:55
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2000
wiem że temat sprzed pół roku

jednak dorzucę swoje trzy grosze:
aby sobie nieco utrudnić można bardziej poszerzyć rozstaw krzeseł tj ponad szerokość barków a do tego założyć noge na noge tam gdzie sie podpierasz
UWAGA: tylko tam gdzie sie podpierasz musi być bardzo stabilnie
bo inaczej to się może skończyć ...

Zmieniony przez - jasssekkk w dniu 2013-06-23 22:19:32

Zmieniony przez - jasssekkk w dniu 2013-06-23 22:41:35

breakdance na drążku to NIE podciąganie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 673 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12593
Napewno możesz to utrudnić dodając sobie ciężaru, np. z plecakiem wypchanym czymś.
Możesz także pompować tak jak w punkcie 5a http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1005 Wiek 109 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 22421
Dokładasz ciężaru na plecy.

Carpe diem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Robiłem już pompki z różnym obciążeniem na plecach, próbowałem na wszelkie sposoby założyć ciężar by było to wygodne i powiem, że nie znalazłem nic dobrego.

Najlepiej zamienić te pompki na dipsy. Jest to cięższe ćwiczenie, a jak będziesz chciał dołożyć do tego obciążenie to po prostu zawiesisz je na pasie/kapturach i będzie to o milion razy lepsze niż plecak na plecach przy zwykłych pompkach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1005 Wiek 109 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 22421
Tylko dipsy bardziej idą na dół klaty a pompki z noami wyzej na órę.

Carpe diem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Robiłem dipsy w wersję na klatkę i pracowała calutka klatka. Wiadomo, dół jest najbardziej zaangażowany, jeżeli zacznie coś odstawać co może się to uwidocznić po długim czasie. jeżeli w ogóle to można dodać pompki z nogami wyżej, jednak w temacie było ogólnie o treningu klatki, a nie na górę, dół itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 610
Dipsy = pompki na poręczach? Nie mam poręczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 610
Dipsy = pompki na poręczach? Nie mam poręczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1005 Wiek 109 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 22421
Dwa krzesła z kastoramy takie orodowe podobno sie dobrze sprawdzają

Carpe diem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Możesz robić 3s zatrzymanie na dole. Albo zygzaki: pełny ruch-dolna połówka traktujesz jako 1 powtórzenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 610
Dzięki za odpowiedzi! Na razie forma mi spadła także problem niestety nieaktualny. Kupowanie krzeseł tylko po to by trenować trochę kłóci się z ideą treningu domatora, czyż nie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening do oceny, 3 razy w tygodniu, początkujący + kilka pytań

Następny temat

Plan treningowy konsultacja

WHEY premium