SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brak postępu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2509

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50
Witam i z góry przepraszam jeśli post jest w złym miejscu ale to mój pierwszy na tym forum. A więc zacznę od początku: Ćwiczę od 8 miesięcy, regularnie, 4 razy w tygodniu po 2-3 godz. w każdym dniu inne partie ciała. Mam 164 cm wzrostu i ważę ok. 60 kg. No i problem w tym, że przy większości ćwiczeń jest progres, a przy klatce piersiowej- nie :( 60 kg, 1 powtórzenie to max jaki robię przy wyciskaniu, i tak od 2 miesięcy, po prostu się zaciąłem i nie wiem czemu. Dieta jako taka jest ale że studiuję to różnie bywa (ale staram się jeść produkty wysokobiałkowe- dużo twarogu, ryb, mleka, jajek, mięso no i inne: ryż, płatki itp) No i chyba jestem hardgainerem bo jem dużo a bardzo powoli przybieram na masie. Mój trening na klatkę był taki:
wyciskanie poziomo - 10/8/8/6/4
ale że nie było progresu to zmieniłem i robię (oprócz rozgrzewki) 3 serie po 5 powtórzeń (50kg; 52,5kg; 55kg) i raz w tygodniu dokładam czwartą serię z 60kg.
Po poziomie robie wyciskanie hantlami (20kg per hantel) skos w górę 3 serie po 10 powtrzórzeń.
I poziomo rozpiętki (10kg per hantel) 3 serie po 12 powtórzeń.
Ostatnio nawet kupiłem kreatyne ale cykl nie przyniósł żadnych skutków. Gdzie tkwi problem? Czy robię coś nie tak? Pomocy!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Osobiście polecam zrobić teraz tydzien, a nawet dwa całkowitej przerwy od siłki. Potem po przerwie tydzień lekkich treningów, po czym wracasz do normalnego planu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 500 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10030
Pokaż plan treningowy i popytaj w dziale odżywiania.

Pozdro...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Dieta, regeneracja, kiepski plan.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1631
Mialem podobnie, ale... jechalem rowno z kumplem, ktory podnosil tyle samo co ja, cwiczyl nawet dwa miechy krocej niz ja, ja mialem diete, odzywki etc - on nie, i co? Teraz on na klate bierze wiecej ode mnie. Czemu? Bo ja bylem glupi i wstydzilem sie prosic kogos, zeby asekurowal przy tak malych ciezarach i nie robilem tych ostatnich wymuszonych powtorzen, a kumpel chodzil z ziomkiem i wymuszone robil. Reasumujac, robisz wymuszone ostatnie powtorzenia z lekka pomoca kogos? :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 776 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 17726
rimon2008 - Przykro mi to mówić ale twoja wypowiedź jest poprostu idiotyczna i niemająca nic wspólnego z rzeczywistością. To kto podniesie ile i po jakim czasie zależy od genów, regeneracji, treningów, diety, dobrego treningu a nie od jakiegoś ziomka pomagającego robić wymuszone powtórzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1631
dean999 - sprawa wygladala tak, ze ja mialem trening w miare ok rozpisany przez kumpla, ktory dlugo trenuje, mialem diete rozpisana co do grama, regeneracja byla (3 treningi w tygu, klata raz), odzywki byly. Kumpel, ktory zaczal trenowac 2 miechy pozniej - 0 diety, 0 odzywek, treningi na pale - zadnej rozpiski, robil co mu przyszlo do glowy, klate na kazdym treningu itp. Genow porownac nie moge... no i co? i on wyciska wiecej i moim zdaniem to wlasnie dzieki wymuszonym powtorzeniom, wiele osob podkreslalo tu na sfd jakie one sa wazne... ja ostatnio sie przelamalem i juz prosze pierwszego lepszego o asekuracje - tak jak kumpel robil od poczatku. Zobaczymy za 2-3 miechy co z tego bedzie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50
Do adzik123 - myślę że diety za bardzo nie poprawię, co do regeneracji to klatkę robię co 3-4 dni, to nie wystarczy na regenerację? a co do planu no to nie wiem, jakieś propozycje? czemu ten jest kiepski?

Plan mam taki:
1 dzień - klatka
2 - biceps, triceps, nogi
3 - plecy, brzuch
4 - barki

A co do tych wymuszonych powtórzeń to nie zawsze mam kogoś do asekuracji, tak że spróbuje częściej zadbać o czyjąś pomoc. zobaczymy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Hmmm... Napisz mi jak w tygodniu masz to rozplanowane. W jakie dni jaka partie cwiczysz. Na pierwszy rzut oka - bicepsy na dzien przed plecami to zły pomysł.

Najlepiej jakbyś rozpisał cały plan.

Ćwiczysz po 2-3h ? Za długo. Rozpisz cały plan i bedziemy myśleć.

Robiłeś przerwy regeneracyjne? To moze byc kwestia przetrenowania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50
Witam! Plan mam taki:
poniedziałek: klatka
wtorek: biceps, triceps, nogi
czwartek: plecy, brzuch
sobota: barki

dni raczej nie zmienie bo tylko w te moge ćwiczyć. A jeśli chodzi o jakiś dłuższy odpoczynek no to musze sie przyznać że od pół roku praktycznie nie opuściłem żadnej siłowni więc jedyne dłużesze przerwy to święta (czyli maksymalnie z tydzień bez treningu). Powinienem zrobić sobie z miesiąc przerwy? No ale widocznie inne partie mięśni nie są przetrenowane bo w nich siła mi systematycznie wzrasta, to mam całkiem zrobić przerwę czy tylko klatki nie robić przez jakiś czas?

A jeśli chodzi o czas treningu to czasami muszę siedzieć na siłowni po 3 godziny żeby wykonać dzienny plan gdy jest dużo osób na siłowni i kolejka do przyrządów, tak że czasami dłużej siedzę i czekam niż ćwiczę :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Ja osobiście podzieliłbym Ci to na 3 dni.
wt - klatka + tric
czw - plecy + bic
sob - nogi + barki

Jeżeli tak długo ćiwczysz to wg mnie dobry tydzien przerwy od siłowni powinieneś zastosowac. U mnie na siłce tez jest dużo osób i jakoś trening nie trwa 3h. Rozpisz najlepiej cały plan bo może przesadzasz lekko ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50
No czasami jest z 30 osób (a siłka nie jest duża) i jak co jakiś czas przychodzą nowi którzy nigdy nie ćwiczyli to wszyscy tylko klatkę robią :D to ciężko się dopchać. To lepiej tak z tydzień w ogóle nie ćwiczyć czy może ćwiczyć inne partie a klatce dać 1-2 tygodnie wytchnienia? ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do oceny

Następny temat

trening HST do oceny

WHEY premium