SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Affro/Inch by inch/ Proteo-System I

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10764

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 931 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10918
Słowem wstępu:

Po sesji zostało już tylko nie miłe wspomnienie w postaci paru egzaminów do poprawy, pora więc wziąć się za siebie.

Cele:

Jak powiadał mój Profesor na uczelni: "Zawsze trzeba mieć cele w życiu" i zgodnie z planem je realizować. Moim celem nie jest sylwetka lecz odzyskanie sprawności fizycznej. Przez ostatni rok bardzo się zapuściłem. Bez ściemy, forma to tragedia. Dlatego chciałbym trenując odzyskać sprawność a co za tym idzie lepsze samopoczucie. Jeśli chodzi o sylwetkę to jeśli zauważę jakieś zmiany to będę bardzo zadowolony. Jednak nie w tym upatruję swojego głównego celu.

Trening:

Siłownia czy trening w domu? Ze względów ekonomicznych postawiłem na trening w domu. W moim mieście są dwie siłownie. Tania oraz droga. Tania jest malutka i ze względu na cenę zawsze są tam tłumy ludzi ale bardziej przypomina siłownię w piwnicy niż z prawdziwego zdarzenia. Natomiast większa to zdzierstwo w biały dzień, dziwny system karnetów oraz cenna odstrasza. Miałem okazję tam ćwiczyć jeszcze przed zmianami (tych karnetów) to wiem, że sprzęt jakim ta siłownia dysponuje w porównaniu do cenny wypada blado. Nie jest modernizowana w sensie sprzętu tylko dziwnego systemu płacenia. Nie podoba mi się to. Z tych wszystkich względów zdecydowałem się na trening w domu. Mam poręcze do pompek, drążek, trochę obciążenia i hantli.
Trenował będę system Lafaya, dlaczego? Ponieważ chciałbym na własnej skórze się przekonać o skuteczności tej metody. Chciałbym w 99% podporządkować się temu treningowi, jedyną kosmetyczną zmianą będzie dodanie 1 ćwiczenia na biceps będzie to na początek uginanie ramion ze sztangą. Dużą uwagę mam zamiar poświęcić elastyczności oraz regeneracji. Jeśli chodzi o odżywianie, mam zamiar wywalić śmieciowe żarcie. Dużą uwagę będę przykładał do posiłku po treningowego, będę się wspomagał białkiem w prochu i może w przyszłości jakimś gainerem. Jeśli chodzi o budowanie masy, to jak mówiłem jeśli nastąpi poprawa w sylwetce to będzie raczej efekt uboczny. Nie mam zamiaru ograniczać się, będę miał ochotę iść na rower to pójdę czy pobiegać, popływać. Zauważyłem że zbytne koncentrowanie się na sylwetce powoduje efekt odwrotny człowiek szybko się zniechęca oraz denerwuje na brak widocznych efektów jak za pomocą magicznej różdżki. Dlatego postanowiłem "trochę" olać temat. Jeśli zdjęcia się pojawią to za minimum pół roku.

Test:
A: 20
B: 6
C: 6
A1: 13

Według zaleceń autora powinienem zacząć od II poziomu treningowego.


Uwaga:
Większość ćwiczących wie jakie literki przypadają poszczególnym ćwiczeniom więc nie mam zamiaru rozdrabniać się na tworzenie legendy :D (kto nie ma ten niech kupi książkę, hihi)

Wyniki testu

Cierpliwość to piękna sprawa

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 931 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10918
#1# 11.07.2011 / II poziom treningowy

Rozgrzewka, parę ćwiczeń rozciągających.

B 5/5/5 -> Cel co najmniej 8 powtórzeń w I serii.

A1 7/7/7

D 7

C1 5/5/5

E 5/5/5

3F 5/5/5

3G 5/5/5

G 10/10/10

K2 10/10/10

Parę ćwiczeń rozciągających.

____________________________

Trening przebiegł średnio, moja sprawność fizyczna jest na słabym poziomie ale mam nadzieję, że z czasem będzie co raz lepiej.

W dni nietreningowe mam zamiar wykonywać pełne rozciąganie oraz w jeden dzień biegać/skakać na skakance.

"I" ma symbolizować, pierwsze starcie oraz budowę pierwszego porządnego fundamentu.

Pozdrawiam serdecznie

PS Nazwa dziennika wzięła się z





Zmieniony przez - Affro w dniu 2011-07-11 20:02:55

Zmieniony przez - Affro w dniu 2011-07-11 20:04:23

Cierpliwość to piękna sprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
No to tego. Będę sledził :d

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Życzę powodzenia i sukcesów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Kapitan drążek melduje się!

I od razu wytyka nieścisłości:
- zacząłeś nie od drugiego poziomu, ale od drugiego programu treningowego; tzn ćwiczenia wziąłeś właściwe dla wyników testu, tylko pomyłka nazewnicza się wkradła
- z tym dodatkowy treningiem bicka radzę się wstrzymać póki co - samo podciąganie nachwytem wystarczająco da mu popalić
- jak nie celujesz w masę to suple będą raczej zbędne, chyba, że będziesz miał jakieś ewidentne braki w diecie
- pół roku to dobry okres na wstawienie porównań, sugeruję jednak mierzyć/ważyć/fotografować się co miesiąc, żeby mieć dokumentację dla siebie
- 3F, 3G - co to ?
- będę śledził, powodzenia!

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2011-07-11 20:51:30

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 931 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10918
Dzięki wszystkim )

Wkradło się parę błędów nazewniczych, rzeczywiście ma być II pogram treningowy i miało być F i G (3 jakoś się wcisnęło niepotrzebnie)

Jeśli chodzi o biceps to dopiero od II poziomu treningowego mam zamiar wprowadzić sztangę.

Mniej więcej znam swoje wymiary:
Wzrost 182cm
Waga ~74/75 kg
Biceps 34cm
Klatka 95/96
Pas ~85 (trochę się zalałem dlatego raz w tygodniu trening na skakance ewentualnie później bieganie)



Kapitanie jedziemy! W Sierpniu (po 20) zapowiada się 7 dniowa przerwa ze względu na wyjazd wakacyjny.

Cierpliwość to piękna sprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Haha, 85 w pasie. I zalany xD
Ja mam 91, co Ty na to? xD
Zjadę do ~80 i masuję do marca.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 931 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10918
Przeważnie mam 80/82 dlatego trochę się denerwuję przez ten dodatek w postaci małej oponki

Cierpliwość to piękna sprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Ja miałem 94 rok temu, więc siedzieć cicho!

Affro, od drugiego poziomu jest też 6 serii C1, na prawdę bym się wstrzymał

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1508 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20209
Też bym Ci radził sie wstrzymać z ćwiczeniem bica. Później możesz mieć problemy z progresją w ćwiczeniu C1. No i wkońcu dziennik. Trzeba będzie chyba założyć osobny dział "Dzienniki Lafayowców" :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1077 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3753
Będę śledził oczywiście Powodzenia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pomoc przy ocenie

Następny temat

Przerwa w treningu

WHEY premium