SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Affro/Inch by inch/ Proteo-System I

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10781

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 931 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10918
Ćwiczenie sztangą miałoby być pomiędzy brzuchem a K2 z progresją ciężaru co 2-3 tygodnie. Na razie się wstrzymam, biceps oraz klatka to moje najsłabsze z najsłabszych partii

Cierpliwość to piękna sprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Więc tym bardziej się na razie wstrzymaj

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 931 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10918
#2# 12.07.2011 / Rozciąganie

Starałem się wykonać wszystkie ćwiczenia rozciągające z książki, z niektórymi mam problem. Mam nadzieję, że wraz z biegiem czasu mój poziom elastyczności poprawi się o wiele

Starałem się wytrzymać w każdej pozycji po 20 sekund.
____________________________________

Dziś rano poczułem zakwasy, przyjemne uczucie, już zapomniałem jak to jest . Zakwasy na klatce piersiowej, najszerszych grzbietu oraz pośladkach.

Zmieniony przez - Affro w dniu 2011-07-12 22:29:59

Cierpliwość to piękna sprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Nie wiem, czy Ci pisałem o pewnych modyfikacjach rozciągania, ale na wszel wyp je wkleję: (cytat z tematu o metodzie)
"Ćwiczenia 27 i 18 radzę wyeliminować w ogóle.
Jest to tzw siad płotkarki, który dla niewprawionych jest bardzo niebezpieczny i prowadzi do dużych przeciążeń w kolanie. Ja je odpuściłem, więcej czasu poświęcam ćwiczeniu 17.
Rzecz ma się podobnie z ćwiczeniami 30 i 31 - lepiej zastąpić je innym, mniej traumatycznym ćwiczeniem na rozciąganie mięśnia czworogłowego
(coby nie być gołosłownym - nie jest to tylko "moja opinia" ale też między innymi Pavla Tsatstoulina, autora wielu książek dotyczących różnych dziedzin treningu fizycznego)
Żeby powiedzieć wszystko to oprócz tego wywaliłem jeszcze 32, bo mi noga dziwne dźwięki wydawała "

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 931 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10918
Jeśli chodzi o siad płotkarski to zacząłem go wykonywać na treningach piłki ręcznej w 4 klasie podstawówki i tak aż do końca gimnazjum był to nieodzowny element rozgrzewki w każdym bądź razie mi przy tym ćwiczeniu nic nie chrupie ani strzela, gdy jednak zauważę jakieś niepokojące objawy to od razu wyeliminuję.

Dzięki za ostrzeżenie.

Cierpliwość to piękna sprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Koleżanka trenująca kilkanaście lat też go wykonywała bardzo często, ale ja jednak dużo negatywnych opinii słyszałem, stąd i moja się wzięła

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Affro ja bym sobie na Twoim miejscu odpuścił siad płotkarski. Jest na prawdę dużo bardziej bezpiecznych ćwiczeń dających dobry efekt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 931 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10918
#3# 13.07.2011 / II program treningowy

Rozgrzewka + parę ćwiczeń rozciągający

B: 6/6/6

A1: 8/8/8

D: 8

C1: 6/6/6

E: 7/7/7

F: 7/7/7

G: 11/11/11

K2: 11/11/11

________________________________

Wszystko byłoby w porządku gdyby nie fatalne samopoczucie. Może to przez ciśnienie, może przez ciężki dzień w pracy ale czaszka mnie łupała od godziny 15, myślałem, że jak zacznę trening to przejdzie jak za pomocą magicznej różdżki niestety tak nie było, dlatego w połowie treningu zażyłem procha na ból głowy i jakoś dokończyłem trening. No trudno mam nadzieję, że to przejściowy epizod. Idę spać, dziś już nic nie przełknę.

Cierpliwość to piękna sprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Też mnie ostatnio głowa bolała, po bokach. Tak jakby mi ktoś przypierdzieli z pięści. ;d

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 931 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10918
#3# 13.07.2011 / Rozciąganie
Oj dało w kość dało

Zmieniony przez - Affro w dniu 2011-07-14 17:40:25

Cierpliwość to piękna sprawa

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pomoc przy ocenie

Następny temat

Przerwa w treningu

WHEY premium