SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Affro/Inch by inch/ Proteo-System I

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10778

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1077 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3753
Tylko czy to nie zaburza idei tego poziomu ? Moim zdaniem znacznie Ja na Twoim miejscu stosowałbym się do zaleceń autora, a przy pojawiającej się stagnacji przeskakiwał albo na drugi program, albo na drugi poziom.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 931 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10918
No ale zaleceniem autora jest nieustane pobijanie wyniku, to nie wiem czegoś Ty się czepił?

Skoro z treningu na trening wynik jest większy.

Cierpliwość to piękna sprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 931 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10918
I gdzieś Ty wyczytał ten miesiąc? Autor pisze, że jak się osiągnie 8-10 powtórzeń w ćwiczeniu B. Ja stawiam sobie za cel 10 powtórzeń w B.

Cierpliwość to piękna sprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 189 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9401
Affro - nieustanne pobijanie wyników to jest na wyższych poziomach. Na tym poziomie 1.2 którym jestes własnie chodzi o to że masz jechać na maksa, po to masz te 2 minuty przerwy miedzy seriami i ćwiczeniami. Tu nie ma czegos takiego jak stagnacja :) nawet jesli na kazdym treningu bedziesz osiagał taką samą liczbe powtorzen to własnie o to chodzi w tym poziomie. Masz robic tyle ile fabryka dała, progres i tak bedzie bo organizm bedzie sie przyzwyczajał do wiekszego wysiłku, a potem spokojnie od 2 poziomu bedzie powolne podbijanie o 1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Cóż, ja się przychylę do opinii ziomka & grudki, bo rzeczywiście ten poziom ma dać po dupie żeby później było lżej, 'terapia szokowa'

Z jednym małym ale:
grudka, stagnacja (czy nawet regres) tu jest jak najbardziej możliwa, tak samo jak i na innych poziomach maskowych

nawet jesli na kazdym treningu bedziesz osiagał taką samą liczbe powtorzen & Tu nie ma czegos takiego jak stagnacja

To ta niemożność podbicia wyników jest stagnacją

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2011-07-16 12:36:41

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 853 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10221
Pyerdolicie panowie za przeproszeniem jak potłuczeni

Affro napisał dokładnie w swoich celach treningowych co następuje :

"Dlatego chciałbym trenując odzyskać sprawność"

Progresja i dłuższe poświęcenie uwagi poziomowi I (pamiętajmy też, że podchodzi do metody pierwszy raz) pozwala na zbudowanie porządnej bazy wypadowej do wyższych celów - robiłem dokładnie tak samo jak autor tematu i na II poziomie dobiłem do wyników 6*18 - także przy tych celach metoda jest jak najbardziej słuszna.

"Ani Dnia Bez Walki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Sam pan pyerdolisz

Bazę budują poziomy 2-4, 1 jest tyko wdrożeniowcem

Ale każdy ma swoje podejście

(nie robiłem tak jak autor i też dobiłem do 6*18 ))


A teraz przejdźmy do rzeczy poważnych:
przyjm moje najszczersze gratulacje Admirale!
Osiągnąłeś i podbiłeś, czy może już poziom 3 ?
Bo dziennik to Ci się ostro zakurzył

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2011-07-16 12:44:29

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 853 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10221
Bazę budują poziomy 2-4, 1 jest tyko wdrożeniowcem

Ni chvja !

Nie mówimy tylko o budowaniu bazy siłowo/wytrzymałościowej ale także przyzwyczajamy ciało do treningu - wzmacniamy triceps, barki, klatę i przede wszystkim te nieszczęsne łokcie z którymi później bardzo często borykają się adepci (jak to mądrze brzmi ) metody. Ogarnięcie bólu adaptacyjnego (a trzeba pamiętać, że dopóki ktoś dobrze nie zapozna się z techniką mogą wyniknąć z tego problemy) przy 2 minutowych przerwach skutkuje w późniejszym terminie przyrostem siłowym przy 25 sekundowych przerwach. Nawet Lafay przy celowaniu w siłę (brzydkie słowo )/sprawność zaleca poświęcenie większej ilości czasu dla pierwszego poziomu - vel. wysokie wyniki ćwiczenia A3 .

Ale tak jak piszesz, każdy ma swoje podejście

przyjm moje najszczersze gratulacje Admirale!

A dziękuje dziękuje

Osiągnąłeś i podbiłeś, czy może już poziom 3 ?
Bo dziennik to Ci się ostro zakurzył


Finito - zjadło mnie psychicznie , a wpisów brak bo ostatnio spędzałem czas na wsi - trenując na drążku o szerokości tak dużej, że nie mogłem go dobrze złapać - a tam niestety internetu to nie znajdziesz

(nie robiłem tak jak autor i też dobiłem do 6*18 ))


Za pierwszym podejściem ?


Zmieniony przez - Shinji77 w dniu 2011-07-16 12:55:40

"Ani Dnia Bez Walki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 189 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9401
...to ja nie rozumiem dlaczemu robienie maksów na tym poziomie ma się kłócić z dłuzszym na nim przebywaniu? Sam tak robię, zostaje na poziomie 1.2 ile tylko sie da, ale za kazdym razem robie maks, wiec nie wiem co tu niby ma sie ze sobą kłócic robienie maksów i pozostawanie dłuzej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 853 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10221
Bo trening na 100 % - każdorazowo do fiaska krańcowego jest be

Idealny trening tygodniowy winnien wyglądać tak :

100% - fiasko krańcowe
70 % - regeneracja
100% - fiasko proste



Oczywiście ta rozpiska jest rozpisana z uwzględnieniem treningu na 70 %.

Zmieniony przez - Shinji77 w dniu 2011-07-16 13:13:30

"Ani Dnia Bez Walki"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pomoc przy ocenie

Następny temat

Przerwa w treningu

WHEY premium