SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Affro & method88 - Proteo System

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7613

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 931 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10918
Czołem Załoga !

Tak jak mówiłem pojawiam się po nowym roku wraz z niespodzianką, a ma Nią być.. uwaga, uwaga.. fanfary..





Nowy dziennik treningowy!

Tak! To się dzieje naprawdę!

Dobra dosyć zbędnych ceregieli, czas na konkrety.

Nowy dziennik mam zamiar prowadzić wraz z moim kolegą

method88

Znamy się parę lat, mamy co prawda inne podejścia do treningów ale postanowiliśmy przetestować znaną metodę treningową pana Lafaya.

Na początku się przedstawimy (ja tutaj, a kolega pewnie w następnym poście)

Affro,

Mnie większość pewnie kojarzy, ponieważ prowadziłem już dziennik tutaj, niestety ze względu na chorobę przerwałem ćwiczenia, teraz znów wracam, jest nowy rok i nowe cele. Za ponad 8 miesięcy jak Bozia da będę smażył dupsko nad Adriatykiem więc wśród emerytów i rencistów chcę wyglądać jak młody Bóg czyli..
po prostu estetycznie, cel się nie zmienia, dążę do w miarę przyjemnej dla oka (swojego oraz pewnie dziewczyny, wasze zdanie zboczuchy to wiecie..nigdy nie będzie ostatecznie dobrze)

Trening pana Lafaya, znamy i lubimy jednakże zawsze traktowałem go trochę po macoszemu a to bez rozciągania, a to bez odpowiedniej regeneracji, teraz te dwa aspekty mają być dopięte na ostatni guzik!

Nie ma lipy!

Jutro się poważę i pomierzę oraz pewnie zrobię foty, które może się pojawią w podsumowaniu, jak się uda, przećwiczyć bez przerw 8 miesięcy!

Tyle słowem wstępu, czas na konkrety!

***

W teście, który postanowiłem zrobić ponownie wyszło

A 34
B 10
C 8
A1 15

Taki wynik = II poziom treningowy

B1 5/5/5/5/5/5 S*

A3 5/5/5/5/5/5 S*

A2 5/5/5/5/5/5 S*

C1 5/5/5/5/5/5 S*

E 5/5/5/5/5/5

F 5/5/5/5

G 10/10/10/10/10/10

H 1/1/1/1/1/1

K2 12/12/12 <- 140 cm

+ porządna sesja rozciągająca
+ 10 minut treningu przepony

***

W teście w porównaniu do listopada (jest progres, sam jestem mile zaskoczony, ponieważ od 12 Grudnia nie trenowałem )

Poziom poszedł dość gładko, choć po świętach trochę mi się przytyło dlatego w dni nietreningowe mam zamiar kręcić areo, natomiast już na przełomie kwiecień/maj mocniej przycisnąć co by na plażę z kaloryferem się władować (sam nie wierzę w to, ale zobaczymy)

***

Dziennik mamy zamiar prowadzić rzetelnie oraz bardzo profesjonalnie .. dlatego jak zawsze wszyscy mile widziani!

Pozdrawiam.

PS Proszę o nie wpisywanie się dopóty dopóki szanowny method88, nie wpisze się!





Mój hymn!

Cierpliwość to piękna sprawa

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1266
Witam wszystkich. :)

Słowem wstępu

Jestem z Krakowa, mam 23 lata i jestem uzależniony od sportu. :D Jak można przeczytać w moim profilu nie wyobrażam sobie życia bez tego.
Z racji, iż jestem zwolennikiem treningu bez sprzętu (lub z jego minimalną pomocą), głównie ze wzdlędu na sporty jakie uprawiam, próbowałem już wielu ćwiczeń z różnym skutkiem. Na początku szukałem "cudownych" programów, które mogłyby mi pomóc, polepszyć tężyznę
i siłę, ale po niedługim czasie, wraz ze zgłębianiem się w temat
i zdobywaniem doświadczenia zacząłem uskuteczniać zestawy ćwiczeń tworzone samodzielnie. I tak było z małymi przerwami do tej pory. Trening metodą Oliviera Lafaya zainteresował mnie już jakiś czas temu, ale byłem sceptyczny, nie przekonywały mnie ćwiczenia w niepełnym zakresie ruchu. Jednak postanowiłem spróbować i oto jestem, wraz z moim wiernym druhem :D Affro z którym znamy się już ładnych kilka lat, a poznaliśmy się, a jakże, poprzez trening. :)

Trening

Jestem zdecydowanie za opcją domową (posiadam dwa drążki, uchwyty do pompek, skakankę, baniaki i deczko :D wolnego miejsca - nic mi więcej do szczęścia nie potrzeba). Ewentualnie trening gdzieś w terenie, gdzie jest drążek/bramka/cokolwiek na czym można się podciągać, drabinki, czy poręcze do dipów. Siłownia to zupełnie nie mój klimat, choć byłem w życiu tylko kilka razy to jednak swoje zdanie podtrzymuję. Zwłaszcza, że przy moim mocno skrzywionym kręgosłupie (grzechy dzieciństwa, siedzenie przed komputerem, telewizorem w dziwnych pozach, za mało ruchu i szczupła budowa ciała) wiele
ćwiczeń nie jest wskazanych. Poza tym jest to zupełnie inny wysiłek, niż np. parkour (który trenuję od marca 2006), gdzie unosisz cieżar własnego ciała. Dlatego też wolę korzystać z, jak to powiedział Pavel Tsatsouline w jednej ze swoich książek, "niekorzystnych dźwigni"
i tak utrudniać sobie dane ćwiczenia. :)
Poza treningiem Proteo System będę wykonywał ćwiczenia pod front/back lever i handstanda (trzeba wzmocnić dramatycznie słabe barki względem reszty...).

Pomierzyłem się, porobiłem zdjęcia, które możliwe, że się ukażą z jakimś efektem późniejszym dla porównania, czas pokaże.
Test również wykonałem wczoraj (czyli w niedzielę), po kilku dość intensywnych (treningowo) dniach.

Data testu: 1.01.2012

Wyniki:

Ćwiczenie A: 31 powt.
Ćwiczenie B: 14 powt.
Ćwiczenie C: 10 powt.
Ćwiczenie A1: 14 powt.

Zaczynam więc od II poziomu treningowego.

B1 5/5/5/5/5/5
[25 sek.]
A3 5/5/5/5/5/5
[25 sek.]
A2 5/5/5/5/5/5
[3 min.]
C1 5/5/5/5/5/5
[3 min.]
E 6(przypadkowo :P)/5/5/5/5/5 i 5/5/5/5/5/5
[3 min.]
F 5/5/5/5 (wyskoki robię bez wymachu do góry rękami, sufit mam tylko na 2,7 m ;) )
[3 min.]
G 10/10/10/10/10/10
[1,5 min.]
H 1/1/1/1/1/1
[1 min.]
K2 12/12/12

Po tym treningu stretching z pominięciem ćwiczeń 17, 18, 27 i 32, dość kontuzjogennych z resztą, każda pozycja utrzymana przez 20 sekund.
Na aktualnym poziomie zamierzam wykonywać całą sesję rozciągania w dni treningowe po zakończeniu treningu.

10-cio minutowy trening przepony.

Pierwsze wnioski? Hm, kilka ćwiczeń zaskoczyło mnie trochę trudnością, poza tym tempo, gdy jest tylko 25 sek. przerwy jest spore. Gdy notuje się na bieżąco wyniki poszczególnych serii trzeba się streszczać. :D
Poza tym cóż, jeszcze nie zeszło całkowicie zmęczenie z zeszłego tygodnia, gdy kilka dni treningów pod różnym kątem nałożyło się na siebie. Pytanie jeszcze do was, umieszczać tutaj również ćwiczenia, które wykonuję ponadto (ćw. do front/back lever i do stania na rękach)? Bo w zasadzie jest to dziennik "lafajowy". ;)

P.S. Jesteśmy w komplecie, toteż zapraszam zainteresowanych do wpisów. :)

Pozdrawiam

Zmieniony przez - method88 w dniu 2012-01-03 00:52:01

Nie ważne co umiesz, ważne jak potrafisz to wykorzystać. (c)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 505
Method - sądzę że powinieneś wrzucać tu jeszcze pozostałe ćwiczenia, które robisz, zawsze to może być jakiś pomysł dla innych (skądże dla mnie! :D). Skoro dziennik treningowy to cały trening, a Lafay jest tylko głównym tematem, do którego można podczepić inne ćwiczenia :)
Oczywiście śledzę, a od jutra (kehem.. właściwie dzisiaj również wytrwale prowadzę dzienniczek :D ).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1895 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17619
Affro :D będe zaglądał jak i wcześniej do starego dziennika :D.
Witam również nowego kolege Method :)

...................................................................

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1266
Dzień 2:

B1 6/6/6/6/6/6

A3 6/6/6/6/6/6

A2 6/6/6/6/6/6

C1 6/6/6/6/6/6

E 6/6/6/6/6/6 i 6/6/6/6/6/6

F 6/6/6/6

G 11/11/11/11/11/11

H 2/2/2/2/2/2

K2 13/13/13

Plus 20 minut rozciągania (pełna sesja) i 15 minut treningu przepony.

Zmieniony przez - method88 w dniu 2012-01-03 18:42:44

Nie ważne co umiesz, ważne jak potrafisz to wykorzystać. (c)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 931 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10918
***
Trening nr 2
***

B1 6/6/6/6/6/6

A3 6/6/6/6/6/6

A2 6/6/6/6/6/6

C1 6/6/6/6/6/6

E 6/6/6/6/6/6

F 6/6/6/6

G 11/11/11/11/11/11

H 2/2/2/2/2/2

K2 13/13/13

+ Rozciąganie
+ 10 minut treningu przepony

***

Po wczorajszym treningu mam delikatne zakwasy na klatce oraz plecach . Dziś trening elegancko jutro dzień nietreningowy, planuję zrobić sesję rozciągającą, trening przepony oraz pojeździć na rowerku stacjonarnym ewentualnie poskakać na skakance.

Pozdrawiam

Cierpliwość to piękna sprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 931 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10918
***
Trening nr 3
***

B1 7/7/7/7/7/7

A3 7/7/7/7/7/7

A2 7/7/7/7/7/6

C1 7/7/7/3/3/3

E 7/7/7/7/7/7

F 7/7/7/7

G 12/12/12/12/12/12

H 3/3/3/3/3/2

K2 14/14/14

+ Rozciąganie
+ 10 minut treningu przepony

***

Trening fajny, niestety jak widać zaczyna się już spadek w ćwiczeniach A2 i C1 no ale jedziemy dalej! Jestem ciekaw, jak mój kolega sobie radzi!

Cierpliwość to piękna sprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1895 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17619
Dobrze chłopie że wróćiłeś i pompujesz Lafayem. Stare wygi musza sie razem trzymac :D a i pociesze cię że na III poziomie będzie o wiele lżej :D niż na II.

Zmieniony przez - GrubyAnton w dniu 2012-01-05 20:39:28

...................................................................

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 931 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10918
No Lafay the best nawet nie wiesz jak mnie motywuje, że tyle osób ćwiczy tą samą metodą! Dobrze, że Ty tez jesteś i nie poddajesz się!

Czasem jednak kusi żeby spróbować czegoś nowego, czy to iść na siłownie czy kupić kettla ale prawda jest taka, że na razie finanse mnie nie rozpieszczają a trening w domu mnie nic nie kosztuje

Cierpliwość to piękna sprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1266
No nareszcie! :D Od jakiegoś czasu próbowałem wejść tutaj i wciąż tylko "Serwis chwilowo niedostępny, prosimy spróbować ponownie. Za utrudnienia Przepraszamy!" W końcu się udało.

Wczoraj był dzień nietreningowy, więc był full odpoczynek, choć ciężko się było powstrzymać.

Zatem dzisiejsza porcja Lafaya.

Rozgrzewka (wcześniej tego nie dopisałem) - pompki, skakanka, drążek.

I część właściwa:

B1 7/7/7/7/7/7 spoko

A3 7/7/7/7/7/7 jw.

A2 7/7/7/7/7/7 tutaj pierwszy konkretny kryzys odkąd zacząłem ćwiczyć tym sposobem (podpórka pod nogi u mnie składa się z koców i poduszek, giba się to jak sam... na wszystkie strony), dwie ostatnie serie dały w tyłek, ale udało się nie spalić, choć gdybym jeszcze miał zrobić 1-2 serie to już forma byłaby poniżej normy

C1 7/7/7/7/7/7 było niełatwo od 4 serii

E 7/7/7/7/7/7 i 7/7/7/7/7/7 w porządku

F 7/7/7/7 jw.

G 12/12/12/12/12/12 jw.

H 3/3/3/3/3/3 wystąpił delikatny problem z bujaniem, następnym razem może spróbuję ugiąć ręce w łokciach by to zniwelować, poza tym ok

K2 14/14/14 elegancko poszło, złapałem się dziś na tym (jednak dokładne czytanie oszczędza wiele wysiłku ...), że coś ciężko wchodzi mi to ćwiczenie, już wiem w czym kłopot - zamiast minutowych przerw robiłem 25 sek. mam nadzieję, że więcej takich kwiatków nie będzie z mojej strony hehe

Rozciąganie - pełny set ćwiczeń, każda pozycja utrzymana przez 20 sekund.

Ćwiczenia oddechowe na przeponę - 15 minut done.

Od jutra postaram się wcześniej wrzucać me dokonania :) dziś się tak dzień jakoś złożył, że prawie o tym zapomniałem (wrzucić, nie ćwiczyć ).

Pozdrawiam

Zmieniony przez - method88 w dniu 2012-01-06 01:02:46

Zmieniony przez - method88 w dniu 2012-01-06 01:04:33

Nie ważne co umiesz, ważne jak potrafisz to wykorzystać. (c)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 390 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2284
Siema , chetnie śledze treningi Lafayowców , sam go testowałem przez niemal rok , świetna sprawa , nie zniechęcajcie się . Pzdr

"Nie walczysz - przegrywasz ,walczysz - wygrywasz lub przegrywasz .Wybieram to drugie "

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zrzucenie zbędnych kilogramów

Następny temat

pompki na jednej rece

WHEY premium