SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zakwasy... jak to jest naprawde

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4176

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 636
wiatam, wlasciwie od poczatku mojej przygody z silownia po kazdym treningu wystepuja u mnie zakwasy, obojetnie jaka grupe miesni cwicze mam zakwasy...nie raz sa takie ze miesien stracznie mnie pali i nie moge sie ruszac, zazwyczaj jest to dzien, dwa po treningu, czy zakwasy po kazdym treningu sa wyznacznikiem dobrego treningu i miesnie rosna?? czy moze sa efektem zbyt solidnego treningu i spalaniem miesni???
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1215 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12138
to 2 obcja
1

pumping iron

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 323 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5647
jezeli sa tak bardzo silne stale, to oznbacza ze je spalasz ale jesli bys czul takie minimalne, ze czujesz je np przy dotknieciu to wtedy lepiej, nie sa palone, a rosna...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 360 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8632
jeżeli za każdy treningiem pojawia się ból to już nie sązakwasy>zakwasy występują jeżeli dlugo nie trenujemy a ten ból to efekt tego ze poprostu przy kazdym treningu niszczymy miesien po to aby sie potem odbudował...a wiadomo jak sie niszczy to musi bolećja np dopiero wtedy czuje ze zyje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 524 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6187
No ja też lubie mieć takie lekkie zakwasy żeby czuć miesień.
Najgorzej było jak zacząłem nogi trenować pierwszego treningu nie dokończyłem i do końca dnia czułem nogi z waty. Tydzień chodziłem jak bym sie zesrał a najczęściej to siedziałem z bólem dolnych partii ciała a trening wcale nie był jakiś ostry.

Jest taka zasada że im dłużej ćwiczysz daną partie bez odpoczynku tym bardziej się przyzwyczaja.

Trzeba przeboleć ten tydzień czy 2. Zakwasy raczej nie znikną, ale nie będą jakieś nieprzyjemne, i nie powinno być przez nie dyskomfortu. Po prostu będą znacznie słabsze.

Kiedy zadasz pierwszy cios wiedz ,że o życie grasz...
Gdy zobaczysz pierwszą krew, mocno uderz jeszcze raz...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 429 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4395
Ja mam np. zakwasy na plecach dwa dni po treningu jeszcze je czuję - to dobrze, czy źle?

<-No Pain No Gain->

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 524 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6187
Normalnie. Jeśli są bardzo silne i przeszkadzają to źle z racji tego że za ostry był trening. Zresztą wyżej już ktoś opisał co i jak.

Kiedy zadasz pierwszy cios wiedz ,że o życie grasz...
Gdy zobaczysz pierwszą krew, mocno uderz jeszcze raz...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 125 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2572
hahah jak sie nieznacie to moze niepiszcie głupot :/
bo akurat zakwasy robią sie z beztlenowego oddychania mięśni na skutek ich niedotlenienia występuje fermentacja, której produktem jest szkodliwy kwas mlekowy zalegający w mięśniach usuwany następnie przez wątrobe ;)
polecam prawidłowo oddychac przy ćwiczeniach
aha i jescze zakwasy istnieja do 24h po treningu potem pozostaje tylko ból

Zmieniony przez - coach1991 w dniu 2008-02-23 09:20:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 524 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6187
Ta to jest wyłożone od strony biologicznej. W czym pomogłeś autorowi? W niczym.
Ja nie przypominam sobie żebym z treningu na trening lepiej oddychał. Mięsnie przyzwyczajają się do wysiłku i pracy beztlenowej ...tyle. I choćby wstawił sobie pompe tlenową to i tak po przesadzonym treningu zakwasy będą występować. Weź też pod uwagę że w 99% kiedy mówi się o zakwasach nie ma się na myśli kwasu mlekowego znikającego jak twierdzisz po 24 h tylko właśnie ból mogący się utrzymywać w skrajnościach do prawie tygodnia czasu.

Kiedy zadasz pierwszy cios wiedz ,że o życie grasz...
Gdy zobaczysz pierwszą krew, mocno uderz jeszcze raz...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 125 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2572
no nie wiem nie którzy żeby wycisnąć wstrzymują oddech i nie dostarczają wystarczająco dużo tlenu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 247 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3762
szczerze to zazdroszcze wam ja mmialem tylko zakwasy po 2 pierwszych treningach (''); a chcialbym czasami poczuc miesien,jedynie po trenngu kilkanascie minut mam strasznie spiety ale po chwili przechodzi test(''); jakies rady????
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie Stojaki pod sztange ?

Następny temat

górna cześć klatki piersiowej

WHEY premium