SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

więcej tłuszczyku niż masy.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1196

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 294 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2626
Witam. Mój problem polega na tym ,że od półtora miesiąca stosuję jako tako diete (dla czego jako tako wyjasnie poniżej) na mase. Ale sęk leży w tym ,że przez te półtora miesiąca przytyłem 4kg i to chyba nie całkiem samych mięśni ;) Ćwiczę przez 4-5 miesięcy, ale diete stosuje od początku września.
Mam 3 godziny wfu w szkole, 4 treningi na siłowni w tygodniu (pon. śr. pt. sob) oraz co drugi dzień ćwiczę brzuch w domu. Mam dość dużo ruchu myślę, więc wydawało by się ,że potrzebuje sporo kalorii. Lecz mogę się mylić w tym wypadku ;]

Dietę stosuję jako tako, bo nie przestrzegam jej silnie i nigdy nie odmawiam sobie co jakiś czas jakiegoś batonika czy ciasteczka (jestem uzalezniony od slodyczy), ale wątpię by to przeważało na przybieraniu przezemnie tłuszczu min. na brzuchalu. Mój plan jedzonka wygląda mniej więcej tak:

7.00->300ml mleka, płatki kukurydziane, owoc, tran
10.00->100g ryżu, jakieś mięso (co jest w lodówce, czasami kotlet, udko, pierś) sporo warzyw
13.00->serek wiejski, owoc
16.00->obiad mamusi. (na to nie mam większego wpływu, ale staram się by częściej np. robiła ryż zamiast ziemniaków, odkładała dla mnie więcej mięsa itp. jestem w szkole średniej i chyba mnie rozumiecie ;) ) + porcja witamin w tabletce
19.00 po treningu -> jajecznica, warzywa, jogurt, czasami zamiast jajecznicy ryż z kawałkiem mięsa
22.00-> twaróg/serek wiejski, owoc, tran

Przypominam ,że wciągu dnia jem czasami mniej czasami więcej słodyczy, ale zawsze to jakieś dodatkowe węgle. Nie zawsze przestrzegam dokładnie diety, czasami ominę posiłek a czasami zjem więcej w jednym niż powinienem.

Przez ostatni miesiąc biorę Kreatyne, ale chyba to nie ma takiego wpływu na rośnięcie brzucha. Chciałem dodać, że efekty w przyroście masy mięśniowej są także zadowalające, no ale tłuszczyk rooośnie oj rośnie.

Może mi ktoś w tym wypadku poradzic? Bo miło patrzeć na siebie w koszulce jak cyce sie wyróżniają i łapa rośnie, a potem zdjąć koszulke a tu (buka!) brzuch na wierzchu ;)
Proszę o pomoc :)

Jeżeli Ci pomogłem, odwdzięcz się sogiem.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Przypominam ,że wciągu dnia jem czasami mniej czasami więcej słodyczy, ale zawsze to jakieś dodatkowe węgle. Nie zawsze przestrzegam dokładnie diety, czasami ominę posiłek a czasami zjem więcej w jednym niż powinienem.

sam sobie odpowiadasz na pytanie, dodatkowo kolego dieta jest do zmiany po co Cikukurydziane?
więcej miesa i ryb tłuszcze zdrowe

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 294 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2626
kukurydziane bo są smaczniejsze. A czym się różnią wartościowo kukurydziane od owsianych? Wiesz, więcej ryb. Skąd ta kasa na te ryby? ;)

Jeżeli Ci pomogłem, odwdzięcz się sogiem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
są dużo wartościowsze mają niższy ig są mniej przetworzone więcej cennych substancjo

skąd myślę że od rodziców ... cenowo jak twaróg lub podobnie jeśli weźmiemy wagowo pozdr

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 294 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2626
Ok, to przerzucam się na owsiane. Hm, to mówisz ,że takie niewielkie dzienne ilości słodyczy mogą się przyczynić do wzrostu tłuszczu na brzuchu? Myślałem ,że przy sporym wysiłku fizycznym słodycze są nawet wskazane. Kiedyś oglądałem wywiad z Pudzianem i on mówił ,że dziennie je 7 czekolad ;)

Jeżeli Ci pomogłem, odwdzięcz się sogiem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 2551 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31384
Z uzaleznieniem od slodyczy idzie dosc latwo wygrac, a chyba warto. Zamiast paczki ciasteczek itp. kup sobie kawalek miecha czy tez rybki (droga, ale ciasteczka jeszcze drozsze). Wiem to po sobie, tez lubie slodkie rzeczy, ale jakos daje rade i ewentualnie w weekend cos podjem, ale to i nie zawsze. Silnej woli i powiedziec w domu, ze zamiast slodyczy wole kawal miecha z ryzem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 294 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2626
A słodkie jogurty? Typu Danon Mleko czy 'Danio'? Mają całkiem sporo białka jak na taki produkt i są bardzo smaczne ;D Co o tych produktach myślicie?

Jeżeli Ci pomogłem, odwdzięcz się sogiem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 275 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15590
białka i Cukru;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
nie nadają się jako źródło białka

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 294 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2626
Ok.
A wam przy robieniu masy też tak będen rósł? Bo jeśli tak no to pierw masa, potem redukcja tłuszczu, masa, redukcja tłuszczu, to wszystko się jak by mija z celem.
Macie jakiś "złoty środek" żeby chociaż on nie rósł w takim tempie? Już niech będzie jaki jest, ale niech nie rośnie ;)

Jeżeli Ci pomogłem, odwdzięcz się sogiem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1291
Nie ma 'złotych środków', tzn. środki są ale bynajmniej niezłote, a co gorsza są anabolikami, ale odbiegam od tematu trochę.

Zastanów się nad jedną ważną rzeczą, liczy się dla Ciebie progresja cyferek na wyświetlaczu wagi, czy raczej liczy się MASA - czyt. beztłuszczowa tkanka mięśniowa.

Jeśli to pierwsze to 'Danio', 7 czekolad Pudziana itd. są dla Ciebie jak znalazł, jeśli jednak chcesz budować muskulaturę, to zamiast tych wytworów zacznij po prostu jeść sensowne jedzenie, oczywiście zdarzyć się może, że będziesz się super zdrowo odżywiał ale jednak tłuszczyk tu czy ówdzie się pojawi. Jednak jak już się pojawi to w mniejszych ilościach i szybszy do spalenia, wtedy właśnie robi się redukcję.

Na chwilę obecną zajmij się po prostu jedzeniem mięsa, ryżu i zamienników prozdrowotnych ... :)


P.S. Mała poprawka do tego co napisałem, zrozumiałem, że 'złoty środek' na przyrost, a Ty piszesz o tym żeby Ci nie rósł brzuch, moja pomyłka, późno jest. Ale w sumie odpowiedz i tak masz zawartą w tym co napisałem.

Zmieniony przez - Rezzo w dniu 2010-10-11 23:08:17
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Osłabienie na treningu - mleko...???

Następny temat

Czy dobre obliczenia do diety?

WHEY premium