SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

węglowodany na noc

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3088

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 280 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4555
Witam
Na innym forum wyczytałem, że warto na noc zamiast białka + tłuszczy jeść węglowodany o niskim IG + tłuszcze a rano białko w większej ilości (samo białko, bez tłuszczy bądź małe ilości), oczywiście tak by bilans dnia się zgadzał z założeniami. Dzięki temu jest niby dużo lepszy sen i regeneracja oraz energia rano. Co o tym myślicie? Ludzie na owym forum sobie to chwalą, więc może warto spróbować?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1293
Z tego co wiem to białko, ww i tłuszcze organizm może "scukrzyć". Tylko przy samym białku, gdy zamieniane ono jest w glikogen nerki muszą usuwać powstałe produkty metabolizmu. Z resztą z 1 g białka możemy uzyskać jedynie około 0,8 kcal efektywnej energii. Także żarcie samego białka bez obecności ww lub tłuszczy nie jest dobrym pomysłem.
Również uważam, że jedzenie białka przed snem też nie jest najlepszym pomysłem. W nocy organizm powinien odpoczywać, regenerować się. Białko do końca na to nie pozwala. Dlatego jestem zwolennikiem ww przed snem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
duzo osob sobie chwali w+t na noc, poczytaj i sam sprawdz na sobie czy Ci to odpowiada

pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 2132 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23447
na chlopski rozum lepiej zjesc rano wiecej ww aby miec energie na caly dzien niz na noc kiedy nie jest ona nam do snu potrzebna. Zreszta najlepiej probowac na sobie jak organizm bedzie reagowal

"Robiac byle co, stajesz sie byle kim"

Moj dziennik treningowy: http://www.sfd.pl/_GET_BIG_OR_DIE_TRYIN_by_zinko-t918364.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
spróbować zawsze warto , jeśli nie będzie CI odpowiadało powrówcisz do białka obserwuj przyrost tłuszczu moze nie tyle co sen bo spać będzie się lepiej

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 4191 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 44168
Kwestia indywidualna, jednym pasuje drugim nie. jak nie masz skłonności od zalewania się i zmieścisz posiłek w bilans możesz śmialo próbować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1167 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18157
Ja jestem ekto i od czasu do czasu zjem ww na noc i nie widzę żebym się zalewał. pozdro

Ciężki trening w drodze do chwały świat jest zbyt duży żeby myć małym !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 280 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4555
Też jestem ekto i mnie nie zalewa, ale chodzi raczej o to, że normalnie białko na noc ma chronić przed katabolizmem, więc jak to będzie, kiedy nie dam białka na noc a większą ilość z rana?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1167 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18157
To zatrzymasz katabolizm dopiero rano? Tak mi się wydaje..niech się ktoś jeszcze wypowie.

Ciężki trening w drodze do chwały świat jest zbyt duży żeby myć małym !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 890
Ja polecam takie rozwiązanie tz. wegle na noc...Próbowałem kiedyś B+T na noc ale źle mi się spało...Jedyny problem żebyś nie zaczął przesadzać z tymi węglami, bo może zacząć się nocne obżarstwo!! Ale tak jak piszą poprzednicy musisz wypróbować na sobie:)

Osobiście nie zgadzam się z opinią że węglowodany z rana, mnie strasznie 'zmulają'. Jak widać co organizm to inna historia :P

Pozdro

STI

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Ja polecam przeczytać o metabolizmie czlowieka. A z ww sprawdzic na sobie

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 676 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 112975
czyli ma uzasadnienie spożywanie ww przed snem?
czy nie?

#musicislife

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bieganie na spalanie

Następny temat

orzechy włoskie

WHEY premium