SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening i boks

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7757

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 76 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1739
to zalezy czy to ma byc monocykl, bicykl, tricykl.., co oznacza teoretycznie ilosc zawodow w ciagu roku, a praktycznie po prostu takie maksima formy
wyroznia sie trzy okresy niesezonowy, czyli przygotowawczy, przedsezonowy, sezonowy i posezonowy
1. przygotowawczy 16-24 tygodnie, minimalna liczba cwiczen
w tym przygotowawczym mozna robic np cykl na mase/wytrzymalosc, podstawowa sila, sila/moc...
2.przedsezonowy to jest taka przerwa przed ciezkim treningiem
3. zawody, uzyskanie optymalnej sily i mocy przy dalszym zwiekszaniu intensywnosci i przy zmniejszaniu objetosci treningu
4.posezonowy aktywny wypoczynek fizyczny i mentalny, niekoniecznie na silowni, okolo 4 tygodnie

to tak w skrocie
Pozdrawiam
Marcin
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 76 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1739
przy tym przygotowawczym to oczywiscie minimalna liczba cwiczen zwiazanych z uprawiana dyscyplina sportu, ale nie na silowni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 676 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5389
terrone - Autor postu pisał o POTRZEBIE ZBUDOWANIA MASY MIĘŚNIOWEJ, ktoś zaproponował mu miesięczny cykl, więc jasno zasugerowałem jak to się ma do rzeczywistości. A to, że autor postu zamierza, ćwicząc na siłownii przygotować się do trenignów bokserskich nie znaczy, że już w ich trakcie nie będzie kontynuował cyklu. A w kwestii zakwasów, są ich różne nasilenia. Jeśli uważasz, że zakwasy uniemożliwiające normalne funkcjonowanie na drugi dzień po treningu są efektem dobrze przepracowanej sesji to przeczytaj to co napisałem niżej.

P.S.
Przede wszystkim nie 3%, a ponad 90%, teoretycznie nie powinna nikomu dawać rad na tym Forum, ponieważ opiera sie tylko na własnym doświadczeniu (subiektywne opinie), ewentualnie teoretyzując o tematach, o których do końca nie zdaje sobie nawet sprawy. Forum istnieje po to, aby zasięgnąć rady, przeanalizować ją i ewentualnie wprowadzić w życie. Każdy daje takie rady, jakie uważa za słuszne, więc nie szufladkuj ludzi z powyższych powodów. Swoją drogą Twój plan treningowy jest beznadziejny, ale to moja subiektywna opinia.

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4424
scorpi(jezeli moge Cie tak nazwac )
jezeli dane z Twojego profilu sa prawdziwy , przekonany jestes do tego co piszesz i sztywno trzymasz sie mozolnie wyszukanych gdzies wzorco to wedlug mnie jestes pierwsza osoba , ktora nie powinna dawac rad innym lecz tak jak pisales sprobowac, przeanalizowac i ewentualnie wprowadzic w zycie to o czym pisza inni bardziej doswiadczeni forumowicze.
Wiec odpierajac twoje ataki i tym samym wykonujac Syzyfowa prace jaka jest uswiadomieni Ci ze nie masz racji chcialbym zapytac jak sobie wyobrazasz kontynuowanie cyklu na mase z treningami bokserskimmi?
co do zakwasow to albo masz predyspozycje albo robisz za duze przerwy miedzy okresami treningowymi (jestes tak zwanym "sportowcem sezonowcem" lub "silaczem olewaczem", ktory sezon ostro zaczyna w maju i ciagnie go do polowy sierpnia zeby dobrze wygladac na wiosne i lato) a reszte roku trenuje cos sporadycznie lub czasem zaglada na silownie....poza tym to dobrym sposobem na zapobieganie zakwaszeniu miesni jest rozciaganie po treningu...

p.s.
czytajac twoje wczesniejsze posty widze ze lubisz polemizowac i "zaczepiac sie" na wypowiedziach innych!interesujesz sie sztukami walki?co cwiczysz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 676 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5389
Musiałem przeczytać Twój post dwa razy, ponieważ po pierwszym zwątpiłem czy te uwagi są rzeczywiście skierowane do mnie.

Wypunktuję, żeby ci było łatwiej odpowiadać :
1. Nie rozumiem dlaczego twierdziesz, że : "jezeli dane z Twojego profilu sa prawdziwy (..)jestes pierwsza osoba , ktora nie powinna dawac rad innym"? Rozśmieszyło mnie to, ale spytam z ciekawości.
2. Nie rozumiem skąd ten wniosek : "sztywno trzymasz sie mozolnie wyszukanych gdzies wzorco"? Każdy szanujący się sportowiec zasięga porad osób kompetentnych, jeśli ma jakieś wątpliwości. Zawsze byłem skłonny do eksperymentów, z resztą mój plan treningowy niejako zmusza mnie do niekonwencjonalnych i ogólnie przyjętych za niemożliwe rozwiązań. Twoja opinia, nie poparta żadnymi sensownymi argumentami jest po prostu śmieszna, więc przejdę dalej.
3. "jak sobie wyobrazasz kontynuowanie cyklu na mase z treningami bokserskimmi". Już czwarty rok trenuję karate kyokushinkai (2 lata w sekcji, kolejne lata indywidualnie). Mam 3 treningi w tygodniu, dodatkowo 3 w siłownii, kolejne dwa kondycyjne. Jednocześnie z sukcesami ćwiczę na masę mięśniową (w miarę aktualne dane zdążyłeś zauważyć w profilu) - choć wielu uważa to za niemożliwe połaczenie) i spalam tłuszczyk (kolejne słowa sprzeciwu). Od października zamierzam dołączyć do sekcji bokserskiej, na której nie sądzę, aby treningi były o wiele cięższe niż wyczerpujący kyokushinkai, więc mój ogólny plan treningowy pozostanie bez zmian. Jak widzisz dobrze mi idzie.
4. "jestes tak zwanym "sportowcem sezonowcem" lub "silaczem olewaczem". Dobre
5. Zakwasy zawsze sie będą pojawiać, niezależnie od metod stosowanych w celu ich maksymalnego zmniejszenia. Rzecz w tym, żeby nie doprowadzać się do takiego stanu, aby uniemożliwiały one odbycie kolejnego treningu w maksymalnej formie.
6. "interesujesz sie sztukami walki?co cwiczysz". Patrz punkt 3.

Nie chciałbym, aby ktoś zrozumiał moje posty, jako chęć niepotrzebnego "czepiania się", ale kiedy czytam propozycje planu treningowego takiego użytkownika Forum jak terrone dla przyszłego boksera, to coś takiego zmusza mnie do zareagowania, żeby czasem ktoś nie pomyślał, że są to dobre wskazówki.

terrone - 6 tygodniowy cykl na masę, z sesjami na których łączy sie partie nóg i pleców, gdzie brzuch ćwiczony jest raz w tygodniu (pierwszy etap), albo cały plan treningowy wygląda w ten sposób :

Pn. bieg(30 - 45 min lub sprinty) + silownia(jak wyzej)
Wt. brzuch
Sr. silownia (jak wyzej)
Czw. brzuch
Pt. bieg(30 - 45 min lub sprinty) + silownia(jak wyzej)

wołają o pomstę do nieba. Cyrk na sali. Stąd moje opinie. Sam zacznij w ten sposób ćwiczyć, a gwarantuję ci że nie będziesz już pisał takich bzdur.

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4424
widze ze albo nie czytasz dokladnie tego co pisze albo po prostu tego nie rozumiesz , z tego wlasnie prostego powodu uwazam ze masz za male doswidczenie aby dawac rady innym a co gorsza probowac polemizowac z tym co napisalem(z reszta wiek i staz treningowy o ktorym pisales mowi sam za siebie).wklejony do twojego ostatniego postu plan treningowy ktory zaproponowalem nie jest planem na mase lecza na wytrzymalosc silowa(powinienes dokladnie przeczytac artykol a wtedy zobaczysz ze sa tam wypunktowane jako osobne plany dwa cykle treningowe) z reszta jak sam pisales chcesz tez dolaczyc do klubu bokserskiego a wiec jezeli dobrze zrozumialem nie trenowales wczesniej tego sportu w klubie z prawdziwego zdarzenia.moge cie zapewnic z wlasnego doswiadczenia ze tak przygotowuja sie bokserzy przed sezonem startowym w okresie kiedy robia sile i wytrzymalosc.
daje duzo do myslenia twoj rozklad treningow,caly rok tak cwiczysz 3 razy karate,3 razy silownia i 2 razy treningi kondycyjne(co tak na prawde nic mi nie mowi).cwiczysz dwa razy dziennie?bo jezeli nie to ciekawostka jest jak rozkladasz te treningi w ciagu tygodnia ... a moze na jednym treningu robisz trenig karate i tajemniczy trenig kondycyjny a w pozostale dni silownia?co znaczy ze cwiczyles dwa lata w klubie a teraz kontynujesz samemu?
jezdzisz na zawody?
masz jakies konkretne wyniki?
wydaje mi sie ze jestes typowa osoba stawiajaca silownie na pierwszym miejscu a pozniej jako dodatek sport walki zeby sie nazywalo ze cos cwicze poza przewalaniem ciezarow...jezeli na prawde postawisz sobie jako najwyzszy piorytet trening karate i tym samym doskonalenie techniki, podniesienie wlasnej wytrzymalosci i nabycia doswiadczenia w walce przez sparingi i oczywiscie starty w zawodach to zauwazysz ze sposob w jaki cwiczysz daje marne rezultaty, zaczniesz szukac nowych metod i sposobow i Z PEWNOSCIA NATKNIESZ SIE NA MOJ POST , ktory bedzie wlasnie tym czego Ci bylo potrzeba.

p.s.
moze zalozymy nowy temat np. "terrone vs. scorpi" albo cos podobnego bo wydaje mi sie ze po tych wszystkich wzajemnych przekomarzaniach facet , ktory pytal o rade nie szybko zacznie jakikolwiek trening biorac pod uwage wszystkie propozycje i ich za i przeciw........

szkoda ze nie mozna dawac ANTY SOGOW bo specjalnie zmusilbym sie zeby kupic cos w sklepiku zeby miec mozliwosc dac ci ANTY SOGA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 537 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8810
terrone sog dla ciebie bo prawie się z toba zgadzam, tylko do twojego terningu dorzucił bym ćwiczenia powodujące wzrost szybkości i wytrzymałości mieśni barków i ramion i jakieś rozciąganie ale i tak jest ok.
PS:
I tak uważam że młody powinien pójść najpierw na boks a potem na siłke, ale to jego decyzja.

(L)(L)(L)
United We Stand, Divided We Fall

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 537 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8810
terrone w jakim klubie trenujesz może się znamy z zawodów albo obozu?

(L)(L)(L)
United We Stand, Divided We Fall

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 676 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5389
Piszesz takie bzdury i herezje, że nie chce mi się już na nie odpowiadać. Oczekiwałem rzeczowej dyskusji, a okazało sie że za każdym razem wysnuwasz z moich postów jakieś tajemnicze wnioski, które nijak się mają do rzeczywistości. Piszesz, że krytykuję twój plan na masę, kiedy tego nie robię (zaznaczyłem tylko że 6 tygodnii ćwiczeń na masę nie da żadnych zadowalających efektów, o czym wspomniałem w powyższych postach), po drugie wybierasz spośród moich wypowiedzi tylko elementy na które potrafiasz odpowiedzieć, choć zadałem konkretne pytania. Z mojego planu treningowego wynika, co oczywiste skoro mam 8 treningów w tygodniu, że muszę ćwiczyć dwa razy dziennie, więc po co się głupio pytasz? Wysnuwasz żałosne wnioski na temat mojego planu treningowego, że niby ćwiczę dwa elementy na jednym treningu, że stawiam siłownię na pierwszym miejscu itd. Człowieku jeśli chcesz kontynuować polemikę to pytaj (albo lepiej nie) o interesujące cię rzeczy, a następnie rzeczowo je oceniaj, ponieważ to co piszesz przypomina cyrkowy spór na bazarze. A te twoje komentarze typu "szkoda ze nie mozna dawac ANTY SOGOW" zatrzymaj dla siebie, bo ani to śmieszne, ani mnie to nie uraża, ani w końcu nic nie wnosi do dyskusji.

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 676 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5389
k2 - kolejny znawca w dziale.

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase?!?!

Następny temat

Zmiana ?

WHEY premium