SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening i boks

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7758

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 124 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 922
nie mam co spalać to fakt, mam jeszcze pytanie ile powinnienem w tygodniu robic ćwiczen na jedną partie miesniowa ? chodzi mi o to ile razy biceps, klate, barki itp. 2 czy 3 ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 76 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1739
nie zgadzam sie do konca z scorpion17,
miesnie rosna jak odpoczywaja,
jak juz ktos pisal przy treningach bokserskich 5 razy w tygodniu
ciezko bedzie utrzymac mase miesniowa (jak juz sie ja posiada jakas sensowna), a ciezej jeszcze ja zrobic
dieta tu odpowiednia nie pomoze, bo przerwy miedzy treningami sa za krotkie i organizm nie jest wstanie odbudowac mikrouszkodzen miesni w tak szybkim czasie
ale mysle ze po jakims czasie wprawienia sie jest to mozliwe

Pozdrawiam
Marcin
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 537 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8810
Zacznij od 4-6 tygodni ACT potem zacznij jakąś lekką masówkę. Polecam cykliczność I w grupie 1.

(L)(L)(L)
United We Stand, Divided We Fall

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 676 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5389
apollyon "przy treningach bokserskich 5 razy w tygodniu
ciezko bedzie utrzymac mase miesniowa (jak juz sie ja posiada jakas sensowna), a ciezej jeszcze ja zrobic"

Zacznijmy od tego, że dla początkującego potężna dawka 3 czy 5 treningów bokserskich w tygodniu uniemożliwi jakiekolwiek dodatkowe treningi na siłownii. Podobnie nie poradzi sobie delikwent od lat uczęszczający tylko na siłownię kiedy dołoży mu się kilka jakichkolwiek dodatkowych treningów aerobowych.

Proponuję rozróżnić AMATORA od prawdziwego fightera. Ten pierwszy ćwiczy rekreacyjnie, drugi z kolei wyczynowo. Wiele też zależy od doświadczenia ćwiczącego. Fighter po kilku dobrze przepracowanych latach, potrafi trenować dwa, trzy razy dziennie, przy czym odpowiednio się regenerować itd. Kwestia przyzwyczajenia organizmu do wysokich obrotów.

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4424
witam!
jezeli chcesz byc w miare przygotowany do nowego wysilku proponuje zebys dobral odpowiednio cykle treningowe.
Do konca roku zostaly jakies 3 miesiace 12 tygodni wiec bedzie czas na zrobienie malego cyklu na mase , odpoczynky i pozniej cyklu wytrzymalosciowo - silowego.

I.
cykl na mase 6tyg
majac do dyspozycji sprzet o ktorym piszesz to najlepiej byloby rozplanowac to tak:
trening 3 razy w tygodniu co drugi dzien, kazda partia cwiczona 1 w tyg.
np.

Pn. -klatka,plecy(lub barki)
Sr. -biceps,triceps,brzuch
Pt. -nogi,barki(lub plecy)

5 i 6 tydzien niedziela bieg(30 - 45 min) i brzuch
szczegoly na temat treningu na mase znajdziesz na forum

II.
2 tygodnie regeneracyjny(odpoczynek po treningu na mase)
mniejsza czestotliwosc treningu(kazda partia co 4 -5 dni),znacznie mniejszy obciazenie niz podczas cyklu na mase(mniejszy ciezar i objetosc treningu ,szczegoly znajdziesz na forum)

III.
4 tygodnie trening wytrzymalosciowo - silowy + bieg
wyznacz 7-8 stacji wykonaj na poczatku 2 "okrazenia"(1 okrazenie to zaliczenie wszystkich stacji bez odpoczynku) a pozniej w miare wytrenowania zwieksz do 4 "okrazen", przerwa miedzy "okrazeniami" 3-5 min
np.

-przysiady ze sztang.,
-wyciskanie lezac waski uchwyt
-uginanie ramion ze sztangielkami(30 sec.)
-pompki na poreczach albo siedzac na laweczce oprzyj nogi o krzeslo , wysun biodra do przodu tak zeby tylek zwisal poza lawka i wykonuj pompki w ten sposob
-sklony ze sztanga na barkach "dzien dobry"
-wyciskanie sztangi stojac
-unoszenie sztangi do brody
-szrugsy

trenig 5 razy w tygodniu
np.

Pn. bieg(30 - 45 min lub sprinty) + silownia(jak wyzej)
Wt. brzuch
Sr. silownia (jak wyzej)
Czw. brzuch
Pt. bieg(30 - 45 min lub sprinty) + silownia(jak wyzej)

przez pierwsze dwa tygodnie biegaj 30 - 45 min
a ostatnie dwa zrob za kazdym razem 10 sprintow po 60 - 100 m

Uwagi ogolne:
jest to przyklad treningu , ktorego nie trzeba sztywno przestrzegac i mozna go zmieniac w zaleznosci od wlasnych potrzeb, z zachowaniem oczywiscie podstawowych jego funkcji i przeznaczenia.z tego co o sobie napisales moim zdaniem byloby to najlepsze rozwiazanie...
pamietaj oczywiscie o odpowiedniej DIECIE i ODPOCZYNKU oraz takiego doboru cwiczen, ktory czujesz ze daje ci najlepsze rezultaty...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 537 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8810
Scorpion17 w polskich realich bardzo mały odstek trenująych boks może sobie pozwolić na to żeby sobie odpuścić nawet na początku, bo cie wywalą z klubu. Chyba że trenujesz prywatnie ale takie treningi nie mają sensu bo ich poziom jest tragiczny. PS to co napisałem czyli te 5 treningów w tygodniu po 1,5h to właśnie jest rzeczywistość ludzi zaczynających przygodę z boksem. Bardziej doświadczeni ćwiczą dużo więcej.

Onizuka możesz stosować trening terrone ale jeśli naprawdę chcesz trenować boks odrazu idz do klubu, pogadaj z trenerem i zacznij teningi.

(L)(L)(L)
United We Stand, Divided We Fall

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 124 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 922
o cos takiego mi chodziło, wielkie dzieki, jak cos kupie w sklepiku to dam soga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2272 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20288
Pn. -klatka,plecy(lub barki)
Sr. -biceps,triceps,brzuch
Pt. -nogi,barki(lub plecy) ten trening na mase jest daremny....źle dobre ćwiczenia,po pierwszy bica nie cwiczymy z tricem

100 razy lepiej będzie tak....ten jest sprawdzony.ćwiczy tak 90% ludzi

pon - klata,tric
środa - plecy,bic,(możesz przedramie)
piątek - nogi,bary

brzuch ćwicz 2 razy w tygodniu,najlepie w te dni co chodzisz na siłownie

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 676 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5389
K2 - nie pisałem nic o jakimkolwiek odpuszczaniu sobie w początkowym okresie treningów boksu...

terrone - cykl budowy masy u człowieka zaczynającego przygodę z siłownią trwa zależnie od jednostki, od 3 do 5 lat (słowa samego Arnolda Schwarzennegera, jakby ktoś miał wątpliwości). W ciagu 4-tygodniowego cyklu możesz się co najwyżej dorobic pierwszych zakwasów Przede wszystkim te miesięczne cykle budowy masy, siły i definicji są przeznaczone dla doświadczonych już kulturystów.




Zmieniony przez - Scorpion17 w dniu 2004-09-23 19:17:41

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4424
90 % cwiczy tak jak pisze mobi i ma efekty, 7 % tak jak napisalem i cwicze ja i tez ma efekty nawet lepsze bo im tak lepiej "wchodzi" , 3 % wyzej sra niz dupsko i zgrywa cwaniakow....(kazdy wie do jakiej grupy nalezy )
chyba najwazniejsze jest to zeby samemu sprobowac na wlasnej skorze co dla nas najlepsze!!!!
a co do budowania masy to od czegos trzeba zaczac i jak ktos dopiero co zabral sie powaznie za treningi to zauwazalne efekty w ZWIEKSZENIA MASY -(zeby nikt tu nie mial watpliwosci) bedzie mial nawet po 1,5 miesiaca cyklu na mase, mozna by tu dyskutowac na temat wielkosci wymarzonych przyrostow ,kontynuacji tego typu treningu i tym samym powiekszania zdobytych wczesniej efektow, co wedlug niektorych maniakow Arnolda zabiera 3 - 5 lat ale chyba osoba ktora zaczela ten temat jasno sie wyrazila o jakie efekty chodzi i w jakim celu chce trenowac.
p.s.
zakwasy to dobra oznaka prawidlowo i sumiennie wykonanego trningu

tak na marginesie jakis czas temu zalozylem temat "okresy treningowe" i nie wiem czy z braku zainteresowania czy z braku osob o odpowiedniej wiedzy nie otrzymalem satysfakcjonujacej mnie odpowiedzi.jezeli ktos ma ochote to chetnie poczytalbym wasze propozycje cykli treningowych(w skali rocznej)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase?!?!

Następny temat

Zmiana ?

WHEY premium