SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening BJJ w GI vs No GI a MMA

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6293

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 844
no wlasnie jakie jest wasze zdanie na ten temat? sporo zawodnikow ufc maja czarne pasy w bjj np GSP lecz sa i tacy co maja bialy jak Jon Jones jednak to mistrzowie w swoich kategoriach. wiadomo bjj w gi bardzo rozni sie od zwyklego sumbisson wiec jak to sie przeklada na walke MMA gdzie nie ma GI zeby za nie zlapac? zapraszam do dyskusij i prosze o uzasadnienie swoich wypowiedzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1193 Napisanych postów 8529 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 108293
miketyson2
w gi jakoś tak dla mnie ciekawiej i bardziej technicznie walczy się niż bez,a po za tym dobrze Zdenek_SB tam napisał,że nie wszystko wokół mma się kręci,są jeszcze inne sw....

ale temat dotyczy bjj vs gi/bez gi pod mma wiec o przydatności w czymś innym nie ma co tutaj dyskutowac.

ciężko powiedziec jak ktos trenowal bjj 2 lata w gi vs ktos kto trenuje mma 2 lata. Każdy jest inny itd.
Ten z bjj mogłby się ździwić jak będąc na plecach dostał by łokcie, uderzenia rękoma na łeb od tego z mma
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 3809 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41709
kiedyś uważałem że żeby być dobrym zawodnikiem parterowym trzeba trenować w gi, po latach mogę uznać że można trenować w gi ale nie jest to konieczne. Co więcej, trening w kimonach jest zbędny przy mma. Przykładem jest właśnie Jon Jones poddający czarne pasy bjj (Machide, Belforta) czy choćby porażki w mma Rogera Gracie, który jest legendą bjj. Żeby nie było, ja sam trenuję w 90% w gi ale gdybym walczył zawodowo w mma, jeden trening tygodniowo w gi byłby wystarczający. Podstawą mma są zapasy, masz pozycję to z niej bijesz a nie przechodzisz do następnej.

tylko jeden klub
kocham aż po grób...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
KondiCapo FIGHT24.PL
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 8247 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 78867
Jones też trenuje w gi Albo Cain. A Belfort miał srebro na ADCC - bez gi

Ja podejrzewam, że przez to, że w gi jest więcej możliwości poddania i wielu technik to człowiek myśli bardziej kreatywnie i ostrożnie, potem takie myślenie zostaje i udziela się w walce bez gi.

Eu sou movido pela capoeira
Eu sou movido pelo berimbau

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1193 Napisanych postów 8529 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 108293
w gi osobiście nie trenowałem, ale to normalne, że no gi jest lepsze pod mma, bo tak też walczysz bez kimona. Jak kondi, w szmatach masz więcej opcji, cudaczne techniki, sweepy, które nie mają zastosowania w walce mma, gdzie można uderzać i walczy się bez kimon.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 257 Napisanych postów 6046 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47080
Weidman np na to pytanie odpowiedział, że nie robi kimon, bo dla niego nauka duszeń kimonem niepotrzebnych w mma itp to po prostu strata czasu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiadomo, że jeśli pod MMA to po prostu nie ucz się duszeń krzyżowych czy jakiś tam zegarowych tylko zapierdzielaj Trójkąty i balachy. W szmatach jest walka taka wolniejsza, ale wielu zawodników trenuje w szmatkach bo jeśli z zdołu wyjdziesz w szmatach bez szmat wyjdziesz bez problemu z dołu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 368 Napisanych postów 1617 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20992
Ja uważam jak Chris Weidman. Że walka w szmatkach to strata czasu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 844
Uzasadnij swoja wypowiedz? :) niby w GI lepsza kontrola na pozniejsza walke bez GI spokojniejsza walka i lepsze myslenie ale ile w tym prawdy? przeciez bez gi tez trzeba myslec i tez mozna nauczyc sie kontroli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1193 Napisanych postów 8529 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 108293
chodziło mu pewnie o to, że strata czasu jeśli to ma być pod MMA. Racji w tym trochę jest na pewno, mnóstwo rzeczy co możesz zrobić w gi nie zrobisz bez, przez co traci zastosowanie w mma. choćby np kontrola trzymajac za kimono, duszenia z użyciem gi itd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 368 Napisanych postów 1617 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20992
Tak jak jac napisał. Po co mam się uczyć rzeczy które mi się nie przydadzą podczas walk w MMA skoro trenuje pod MMA? Zamiast uczyc się jakiś duszeń kimonem w tym czasie lepiej dopracować jakies skrętówki czy balaszki które sie na pewno przydadzą. To jest tak jak z nauką. Jak masz mniej materiału to go więcej razy powtórzysz i będziesz go znał lepiej. I analogicznie jak będziesz miał więcej materiału to go będziesz uczył sie po łepkach i nigdy go nie opanujesz konkretnie. Teraz zależy co wolisz? Znać więcej technik ( w tym z użyciem różnych duszeń i wykorzystaniem GI) czy znac mniej ale umiec założyc każdą z nich poprawnie i naprawdę dobrze. No i skoro nie wykorzystasz walki w Gi w walce pod MMA to tracisz czas. Walka w Gi może i poprawi twoją kreatywność w parterze i coś tam jeszcze ale na poziomie amatorskim to raczej nie ma takiego znaczenia. Podsumowując zarzucę cytatem: nie obawiam się kogoś kto trenuje 1000 kopnięć lecz tego który 1000 razy trenował jedno kopnięcie. Czyli lepiej jak będziesz ileś tam razy trenował prostą kimurę niż jakieś duszenia krzyzowe w GI po wcześniejszym sweepie. To co proste jest zazwyczaj najbardziej skuteczne. DAWAJ SOGA !!!

Zmieniony przez - Noolan w dniu 2013-09-12 12:56:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
F5Brock
...jeśli z zdołu wyjdziesz w szmatach bez szmat wyjdziesz bez problemu z dołu
Równie dobrze można walczyć z plecakiem pełnym kamieni.
Jeśli będziesz wygrywał z plecakiem, bez plecaka będziesz wygrywał bez problemu.

Zmieniony przez - MMA w dniu 2013-09-12 13:59:02
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Matt Grice poszkodowany w wypadku samochodowym

Następny temat

Cheick Kongo vs Mark Godbeer na BFC 101

WHEY premium