SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trójbój vs kulturystyka

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7492

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 496 Napisanych postów 18907 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 65886
Co do diety to w kulturystyce gorszy rygor.
Co do osiągnięcia tu i tu trzeba się ciężko napracować na sukces.
Bezpieczeństwo gorsze w trójboju ze względu na ćwiczenia z dużymi ciężarami i obciążenia stawów.
Co lepsze? kwestia gustu, ja osobiście wybrałem kulturystykę ze względu na lepszy wygląd sylwetki, a siła też idzie w górę dokładnie tak jak Ignatus powiedział

░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂
Il███████████████████
◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.

:'-(

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1193 Napisanych postów 8529 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 108293
wybrałbym trójbój
zawodnicy z niższych kat. wagowych wcale aż tak źle nie wyglądają, na pewno niebo lepiej niż "zwykły człowiek", wiadomo z kulturystami nie ma co porównywać:) ale osobiście wygląd kulturystów mi się nie podoba, na pewno nie w formie startowej

a co siły jednych i drugich... trójboiści są góra ale nie odstawiają kulturystów aż tak (jak się myle to mnie zlinczujcie )

pozabierać by trójboistom kostiumy, koszulki to wyniki ostro polecą w dół i już wcale nie będą tak wyprzedzać kulturystów:)

np kulturysta Jason Huh, na youtube jest filmik jak siada 320kg x 7 przy wadze pewnie 125-130kg bez stroju, wiązań na kolana itp
Ciekaw jestem ile by siadł trochę lepszy niż przeciętny trójboista z kat 125kg+ bez sprzętu, pewnie niewiele więcej:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 3926 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28444
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2284 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29964
jac88 najpierw napisałeś że wybierasz trójbój a potem pokazujesz dlaczego kulturystyka jest lepsza:D Ciekawe podejście:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 18755 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 86927
Ale spostrzegawczość:D Tyle głosów padło, a mało kto się wypowiada.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1193 Napisanych postów 8529 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 108293
Ignatus

napisałem, że wybieram trójbój bo mi się sylwetki kulturystów nie podobają.

Nie dla każdego wygląd kulturysty jest "lepszy" niż trójboisty:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2284 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29964
Rozumiem co do najcięższej kategorii wagowej,ale myśle że kulturysta np w wadze do 80kg raczej u nikogo negatywnych emocji nie wzbudza:D Natomiast po trójboistach bardzo często (oczywiście nie zawsze) wogóle nie widać że coś ze sobą robią, tylko siła i tak jak napisałem wcześniej niezbyt użyteczna:P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 18755 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 86927
A jak to jest z kulturystami w klasyku? Też sięgają po "magiczne leki" z apteki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 94 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 22352
z klasyka to sama dieta... xD

Zmieniony przez - surferpk w dniu 2011-02-09 17:34:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2484 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23923
Ogromne mięśni kulturysty i potężna siłą trójboisty, w życiu codziennym jest zbędna, a może nawet przeszkadzać.
Z tych dwóch sportów dziś, wybieram TS, ale ten z niższych kategorii wagowych tak do 80kg. Dlaczego? Bo tak osoba może zaskoczyć, to jest fajne, nikt się po tobie nie spodziewa, a ty 150kg lekko w przysiadzie ciśniesz lub 200kg w MC dociągasz.

Kulturysta już tego atutu nie ma, bo ludzie myślą ,,ma duże mięśnie/masę ale będzie miał siły" (na pewno spotkaliście się z takim stwierdzeniami), i tutaj już wręcz od ciebie oczekują tej cechy. Po za tym, większości dziewczyną masa się nie podoba, i mam tu myśli spore grono ćwiczących ,, dla siebie". Dochodzą jeszcze stereotypy, które korzystne dla BB nie są.

Im trudniej
Tym łatwiej.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co to za muza? bodybuilding motivation 2010

Następny temat

kilka glupich pytan od zielonego

WHEY premium