SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

takiego przypadku jeszcze nie mieliście....

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2398

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 222
Czytałam już kilka wątków o obniżonym metabolizmie, kilka metod starałam się już na sobie wypróbować, ale przyznam się szczerze, że mam już dość "czajenia się" z nowymi pomysłami, tym bardziej, że stoję w ślepym punkcie...zupełnie nie wiem, co robić, opadają mi ręce, kiedy patrzę na siebie, na to, ile jem i szlag mnie trafia, kiedy nic się nie zmienia.

Zacznę od tego, że jeszcze rok temu ważyłam 40 kg przy wzroście 163 cm. Miałam anoreksje, jadłam prawie nic...nie chcę opisywac, jak to wtedy wyglądało, niemniej jednak poszłam po rozum do krowy i postanowiłam wyzdrowieć, jak najszybciej.
W rezultacie w ciągu miesiąca przytyłam 10 kg, wystarczyło, że jadłam 1500/1700 kcal dziennie, mój organizm chłonął wszystko, chłonął do tego stopnia, że kiedy dobiłam do 50kg postanowiłam w strachu przed dalszym tempem tycia, zwolnić trochę i organiczyłam zapotrzebowanie do 1000/1200 kcal. Niestety, ciągle tyłam, już po 2 miesiącach ważyłam 55kg, później, kiedy doszł tabletki anty przytyłam kolejne 2/3kg i mimo organiczania kolejnych kalorii nie udało się zrzucić ani kilograma. W rezultacie ważę 60 kg, mam ok. 22 % tłuszczu.
Prawdę mówiąc dobija mnie to, bo jem zaledwie 500 kcal dziennie już od trzech miesięcy, a waga stoi w miejscu....odstawiłam też tabletki anty, żeby sprawdzic, czy to hormon mnie trzyma, ale nic się nie zmienia...Tarczycę mam ok, niedawno sprawdzałam... Codziennie ćwiczę na siłowni, biegam godzinę, później ćwiczę na stepperze pół godziny i na koniec brzuszki. Wcześniej robiłam też trening interwałowy, który stopniowo zwiększałam, aż doszłam do 50 minut, robiłam go codziennie, dołączyłam do tego ćwiczenia siłowe z bardzo dużym (choć stopniowym) obciążeniem, byłam w stanie wyciskać po 30 kg na jedną nogę z 20 powtórzeniami po 5-6 serii...do tego na koniec treningu robiłam jezcze 30 minut zwykłych aerobów i miałam włączony spalacz - jet fuel. Minął miesiąc, a waga ledwo drgnęła...



Płeć: Kobieta

Wiek: 20

Waga: 60

Wzrost: 163

Obwód klatki: 91

Obwód ramienia: 24

Obwód talii: 65

Obwód uda: 56

Obwód łydki: 34

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 23/24%

Aktywność w ciągu dnia: staram się chodzić wszedzie pieszo, dodatkowo codziennie siłownia ok. 1.5 do 2 h dziennie (godzina bieganie + pół godziny brzuszków, czasem dodatkowo inne ćwiczenia)

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: j.w.

Odżywianie: mój przykłądowy jadłospis :
śniadanie: duży jogurt naturalny 2,3% 400g lub wasa z jakąs wędliną drobiową, sałatą, warzywami albo twaróg półtłusty z miodem (zawsze śniadanie nie przekracze 250 kcal)
II śniadanie: jakiś owoc, najczęściej średnie jabłko
obiad: lekka zupa albo pierś z kuraczaka (150 g) lub ryba (gotowana lub wędzona) z gotowanymi warzywami (bez ziemniaków)
powieczorem: sok pomidorowy lub wielowarzywny


Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: PCO (o ile to może stanowić problem?)

Preferowane formy aktywności fizycznej: bez ograniczeń

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: w lipcu przez miesiąc próbowałam jet fuel

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: tak

Stosowane wcześniej diety: j.w.

Zmieniony przez - Maua_a w dniu 2009-12-03 15:03:20

Zmieniony przez - Maua_a w dniu 2009-12-03 15:03:33
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 429 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2906
no wiec taka Maua_a...

Kalorii spożywaj 1750 dziennie rozłożone tak:
Białko: 2g
Tłuszcze: 1g
Węglowadany: 3g
Nie nakrecaj się że tyjesz. Nie myśl o tym. Kup sobie tania wage do produktów najlepiej elektroniczną, ściągnij na kompa dziennik posiłków vitalmaxu i układaj posiłki tak jak ci spisałem co do wartośco B/T/W.
Zapomnij o słodyczach i fast foodach.
Treningi rozłóż w tygodniu na 4 dni, nie więcej, nie mniej.
Każdy traning zacznij od ciężarów 30 min i po tym 30 min interwałów (HIIT) wliczając 5 min rozgrzewki i 5 min stygnięcia.
To ci daje 4h treningów tygodniowo i wystarczy.
Piszesz że w ciągu dnia utrzymujsze dużą aktywność ruchową, więc nie ma sensu się mordować na siłowni 10 czy więcej godzin tygodniowo.
Przeczytaj jeszcze to żebys wiedziała co i kiedy jeść:

https://www.sfd.pl/Podstawy_układania_diety-t367367.html

i jeszcze wiele innych rzeczy które mogą pomóc:

https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odżywianie-t418003.html
Jak cos to pytaj dalej, ale dietę wrzuć juz rozpisana z godzinami posiłków i gramaturą pokarmów, bedzie można skorygować.
Pozdrawiam.




Zmieniony przez - pitekw12 w dniu 2009-12-04 20:39:13

OFF
"NATURA NIE NAGRADZA I NIE KARZE. ISTNIEJĄ WYŁĄCZNIE KONSEKWENCJE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1276 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14359
dziwie sie, ze jeszcze nie wyladowalas w szpitalu. zeby zdrowo i systematycznie chudnac trzeba jadac o ok. 300 kalorii mniej, niz wynosci calkowite dzienne zapotrzebowanie czlowieka, a nie 500kcal ogolnie. poczytaj tematy o redukcji i diecie i uloz ja.

musisz pamietac zeby systematycznie zwiekszac ilosc kcal w ciagu dnia tak, zebys wyszla na prosta, z tego co piszesz masz totalnie rozstrojony metabolizm.

mowi sie po rozum do glowy jak cos ;p




Zmieniony przez - Precedens w dniu 2009-12-03 15:09:13

"gdzie Ty widzisz żebra? to mięśnie zębate...."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 222
tylko ja jestem już tak totalnie rozstrojona, że nawet nie wiem jak mam wyjśc (krok po kroku...) z tego całego obozu koncentracyjnego, który sama sobie urządziłam...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
Przejrzyj ten dział, poczytaj podwieszone tematy o zasadach żywienia i wyliczaniu zapotrzebowania.

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1780 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 28924
na poczatek trzeba "wyleczyc" metabolizm, musisz chyba jesc wiecej swojego "normalnego" dziennego zapotrzebowania (nie takiego jak u ciebie obecnie)
przytyjesz przez ten czas ale potem nie bedzie problemu by to spalic

PS. 500kcal dziennie? mi na sniadanie powyzej 600 idzie

Robisz to co zawsze = dostajesz to co zawsze

http://www.sfd.pl/dawid099_/_sylwetka_na_plus-t843897.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 128 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1996
Takich przypadkow sa tysiace a nie tylko TY.Wszystko bierze sie z "głowy".Juz po raz x czytam ze ktos je 500 kalorii i nie chudnie,nic nie działa,cwicze po 1,5h.Kurde gdzie w tym logika?Ucinajac kalorie do 500 przez ostatnie trzy miesiace tylko pogarszasz swoj stan.Pozostaje czytac w dziale na temat diety i zaczac jesc regularnie co 3 godziny posiłki.Pomoga Ci tutaj wszyscy na ile beda mogli tylko wysil sie i ułoz diete.Co do hormonow coz jak by one powodowały tycie to duzo wiecej kobiet by było otyłych.Napewno maja skutki uboczne ale jest gro kobiet ktore je zarzywaja i wygladaja swietnie.Wiec kwestia diety i dyscypliny.Powodzenia.

Jesli wiesz ze chcesz to zrobic,zrob to,tylko dobrze...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1240 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8570
Nic dziwnego ze nie chudniesz skoro uwalilas swoj metabolizm do minimum i nie dostarczasz nawet polowy kalorii zeby zaspokoic swoje zapotrzebowanie. Wysilek tez trzeba rozdzielac a nie wszystko na raz, jeden dzien silownia, drugi dzien bieganie, wtedy moze cos osiagniesz. A poza tym to nie widze tu zadnej nowosci, 80% kobiet sie w ten sposob odchudza a potem marudzi ze to nic nie daje.

Don't be afraid to be weak,
don't be too proud to be strong.

www.wolny-finansowo.pl - zarabianie online i revshare
www.treningnamase.com.pl - indywidualne diety i plany treningowe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
I dobrze, ze zrozumiałas swój błąd. I jak wyzej mówią, musisz teraz jesc ile trzeba. Na poczatek waga skoczy, to jest pewne, ale jak podkrecisz sobie metabolizm to potem bez problemu utrzymasz optymalna wage ;)

Poczytaj sobie przykłądowe diety i podstawy jej ukłądania :)

Zmieniony przez - akneraj w dniu 2009-12-03 17:09:56

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 91 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2528
Mam to samo, niestety, rozwalony metabolizm po dawnym ekstremalnym odchudzaniu.
W tej chwili na diecie absolutnie idealnej (warzywa + białko)z intensywnym programem treningów po prostu nie tyję.
Natomiast jakikolwiek "dodatek" do diety natychmiastowo osadza mi się na tyłku.

Nie wiem, co Ci doradzić, bo sama mam ten problem. Posty kolegów wyżej raczej nie świadczą o zrozumieniu sytuacji osoby z ED.

Polecam blog ALexxy:
https://www.sfd.pl/Alexxa/Blog/MyBody_3rd-t538190-s41.html
Alexxa stosuje bardzo konsekwentą, idealną dietę.
niżej jest tabelka, tam zobaczysz, że w pierwszym miesiącu nawet utyła. ale pózniej waga, a przede wszystkim wymiary powoli, ale konsekwentnie lecą w dół
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1276 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14359
przeciez ludzie tutaj jej doradzili - wyliczenie zapotrzebowania na kcal, i powoli zwiekszanie ilosci jedzenia do tego zapotrzebowania. na poczatku przytyjesz, pozniej bedzie ok...

"gdzie Ty widzisz żebra? to mięśnie zębate...."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 222
na poczatku pierwszego postu nie dopisalam, ze zanim zdecydowalam sie przytyc z tych 40 kg, przeczytalam wszystko o prawidlowym odżywianiu z tego portalu (!) i zastosowalam sie do wszelkich mozliwych zalecen, ulozylam diete, uwzględniając komentarze do diet wczesniej tu ukladanych przez wiele osob, do zalecen specjalisow z Waszego portalu, poza tym wielu znajomych, o których też można powiedzieć, że są poniekąd specjalistami w tych sprawach, i tez mi mowili, ze musze przytyć, ale żeby sie nie denerwować, bo w pewnym momencie waga mi sie zatrzyma. tak wiec sie nie zatrzymala,a ja non stop tylam :/ taki sposobem cwiczac i odzywiajac sie w naprawde wzorowy sposob przytylam 20 kg


Zmieniony przez - Maua_a w dniu 2009-12-04 18:40:02
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ciagle uczucie glodu

Następny temat

Tłuszcze - ich znaczenie w organizmie

WHEY premium