SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

szczupła gruszka -> wysportowana sylwetka

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8365

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 198
I jeszcze wczorajszy trening:

Od ok. 7.00

Przysiady na suwnicy Smitha - sam gryf
2x15
Wyciskanie na maszynie siedząc - bez dodatkowej sztabki
2x15
Ściąganie drążka/rączki wyciągu górnego w siadzie uchwyt neutralny - 2 sztabki
2x15
Prostowanie nóg w siadzie - 3 sztabki
2x15
Prostowanie tułowia na ławce rzymskiej - +15kg
2x15
plank (deska) przodem
3:06
rower - program cross country
20 min


Od ok. 19:30

Fitness - ok 60 min.

Przy maszynach nie mam opisanych ciężarów tych sztabek, czy chociaz całego stosu - dziewczyna z recepcji nie wie po ile są, a jak byłam na siłowni akurat była pusta, więc nie miałam kogo zapytać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 12439 Wiek 50 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 85713
białka przyjmij max 2g/kg suchej masy czyli u ciebie to jakies 110 g, tluszcze 70 ok reszta z wegli, ustaw sobie te makroskaldniki głowne w dzienniku przy tej duzej czerwonej dacie masz ustawione zapotrzebowanie edytuj je na takie jakie chcesz osiagnac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
140 gramów białka to stanowczo za dużo. Max 120 wystarczy.

Po drugie - nie rób przysiadów na suwnicy - ona uczy złych nawyków jeżeli chodzi o osoby początkujące. I co jest przynajmniej dla mnie najważniejsze - nie uczy poczucia równowagi własnego ciała. Do tego większość pcha karkiem mając nogi daleko z przodu..
Bierz wolny gryf. Wtedy wyłapiesz błędy a nawet zorientujesz się czy ciało pracuje równo. Osoby które np. mają którąś nogę słabszą na suwnicy tego nie wyłapią.

Ja u siebie każdemu odradzam suwnicę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 198
Czyli Zapotrzebowanie 1830 kcal (B: 120g, W: 180g, T: 70g) będzie ok? Nie przejmować się że procentowo tych tłuszczy wychodzi prawie 35 %, a białka 26%?

Ok, wydawało mi się, że ustawiam się dobrze technicznie, ale zamienię na wolny gryf :) dzięki za podpowiedź i wytłumaczenie

Zmieniony przez - Opera w dniu 2015-04-22 09:13:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Zmien, zmien, Smitha nie ruszaj. Wolny ciezar wymusza ustawienie stawow i latwiej zobaczyc ew bledy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
Opera
Czyli Zapotrzebowanie 1830 kcal (B: 120g, W: 180g, T: 70g) będzie ok? Nie przejmować się że procentowo tych tłuszczy wychodzi prawie 35 %, a białka 26%?

Ok, wydawało mi się, że ustawiam się dobrze technicznie, ale zamienię na wolny gryf :) dzięki za podpowiedź i wytłumaczenie

Zmieniony przez - Opera w dniu 2015-04-22 09:13:11


To jest tylko schemat. I nic ponad to.
A każda z Nas jest przecież inna.. Nieprawdaż?
.

Co do tłuszczy - i mówimy tu o tłuszczu z pożywienia (który nie ma nic wspólnego z tym co nosimy na sobie) - 60 g to jest podstawowa, zdrowa ilość potrzebna do funkcjonowania hormonów i wchłaniania witamin: A, D, E, K które to inaczej nie zostaną przyswojone.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 198
Każda jest inna, oczywiście. Dopytuję, czy to są dobre proporcje itd, bo odżywiając się warzywkami do tej pory z dużą przewagą węglowodanów chciałabym teraz sobie określić jakiś schemat, który będzie bezpieczny.

Póki co, wydaje mi się, że jem więcej (no i kcal wychodzi tez więcej), czuję się bardziej nasycona. Po 2,5h-3h nie ma burczenia w brzuchu, jak to było wczesniej.

Będę się trzymać tego co jest i obserwować.. Na wagę (w sensie spadek) nie zwracać uwagi, bo to etap czyszczenia z resztek jedzenia, które we mnie siedziało?

Zmieniony przez - Opera w dniu 2015-04-22 12:02:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 23792 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 81252
na wagę nie zwracaj uwagi, to tylko cyferki... wystarczy, że opijesz się więcej wody i już cyferki się zmieniają. Mierz sięco tydzień, to będzie bardziej miarodajne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 198
Planuję trening na jutro.

A. Martwy ciąg - ma być z uginaniem nóg czy na prostych?
B1. Wyciskanie sztangi stojąc
B2. ściąganie drążka górnego do klatki szeroko z nachwytem - czy zamiast tego mogę robić podciąganie na drążku?
C1. wypady
C2. uginanie nóg leząc
D. pompki 1 seria na maksymalna ilość powtórzeń

20 min orbitrek po.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
Martwy klasyczny - czyli sztanga z ziemi brana. Poszukaj sobie na YT filmików pana Jana Łuki - genialnie tłumaczy jak to robić. Podciągasz się na drążku szeroko z nachwytem do brody?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening siłowy w walce o sylwetkę dla nie całkiem początkującej

Następny temat

Malutka się dokształca ; )

WHEY premium