SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

style chwytane a problemy z blednikiem

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6348

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3586
Witam.Interesuje mnie nastepujaca sprawa.Czy osoba z wrodzonymi zaburzeniami rownowagi moze trenowac jakis system zawieracy chwyty (np.zapasy,judo ,bjj,mma).Mam na mysli osobe ktorej te zaburzenia nie pozwalaja wykonywac cwiczen akrobatycznych np.roznego rodzaju salt,gwiazd czy nawet glupich przewrotow w przod i tyl.Czy da sie jakos wytrenowac blednik u takiej osoby na tyle zeby taka osoba mogla cwiczyc chocby rekreacyjnie jakis system zawierajacy chwyty?

Przepraszam jesli cos napisalem niezbyt jasno.Jestem po 16 godzinach w pracy i trudno mi jeszcze pozbierac dobrze mysli.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3586
eee spoko.Nie nadaje sie do tego to trudno.Zawsze moge przypasowac sobie cos innego ,co bedzie pasowalo do moich mozliwosci ;) Jest tyle sportow czy sztuk walki i innych dziedzin aktywnosci fizycznej ze zawsze cos kazdy wybierze dla siebie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 63 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4351
Mogę ci tylko powiedzieć, że u mnie na BJJ przewroty to część każdego treningu. Do tego dochodzi jeszcze masa rzutów i obaleń. Jeśli tak kiepsko u ciebie z równowaga możesz mieć też problem z sparingami - będzie cię bardzo łatwo przewrócić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188
to czygo łatwo będzie przewrócic niejest chyba najważniejsze w tym wszystkim!
Codo przewrotów i rzutów to racja-występują one w sportach chwytanych dość powszechnie i dlatego trudno ocenic czy twoja dolegliwość będzie sie z tym "kłucić" .Proponował bym ci udanie sie do jakiegoś lekarza sportowego który po zapoznaniu sie z twoja sytuacja wyda pozytywna lub negatywana decyzje codo treningów.Tutaj niewiele mozna ci powiedziec bo ,że niemorzesz rzutów itp to uogólnienie przypadku a ty musisz poznać konkretna odpowiedz.

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3586
Jesli chodzi o sztuki walki to glownie bylo to caly czas karate.Jednak co jakis czas na treningach mielismy podstawy walki w parterze.Z wieloma elementami nie mam zadnych problemow (nie mam na mysli 100% dobrej techniki,tylko ze moge wykonywac dane elementy walki bez zadnych problemow),gorzej sytuacja wyglada gdy trzeba wykonywac cwiczenia ktore wymienilem w 1 poscie,stanie na rekach badz gdy brakuje mi jakiegos punktu podparcia ,a moja glowa znajduje sie w jakiejs nienaturalnej pozycji np. podczas wykonywania rzutu w zwolnionym tempie podczas ktorego jestem chwile glowa w dol.Wtedy zaczyna sie panika :D i za wszelka cene staram sie znalesc jakies rozwiazanie aby znalesc jakis punkt podparcia z ktorym bede sie czul bezpieczniej :D Przy cwiczeniach akrobatycznych wogole nie moge sie wybic tak aby znalesc sie w pozycji glowa w dol :/ Co do prob obalen to jakos sobie radze.Ta panika jednak troche sie przydaje bo za wszelka cene staram sie wszelkimi silami nie dopuscic do obalenia (co nie zawsze i tak sie udaje :) )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188
Noto zmienia postac rzeczy jeśli ty juz trenujesz bo pierwszego posta sformuowałeś tak jakbyś dopiero planował treninować ,a czy te zaburzenia zostały orzeknięte przez lekarza czy ty sam sobie wytłumaczyłeś swoją panike takim terminem medycznym?

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3586
Dawno temu bylem z tym problemem u lekarki i ona to zdiagnozowala po rozmowach i roznych badaniach jako wrodzone zaburzenia rownowagi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 477 Wiek 44 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 17253
A ta choroba jest nieuleczalna ? Moze jak potrenujesz jakis sport chwytany to sie z tego wyleczysz.Bedziesz bardzo czesto w nienaturalnych pozycjach i moze przywykniesz do tego.Opisz dokladniej dlaczego nie mozesz wykonac przewrotu czy stania na glowie.Z czyjas pomoca tez nie mozesz ustac na glowie lub rekach? A moze ty masz jakies zburzenia z orientacja w przestrzeni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 221 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1689
sprawdź lepiej czy to na pewno jest to co myślisz - problemy z błędnikiem możesz mieć np od zapalenia ucha - są tego takie rodzaje, że nie ma żadnych oznak tego - nie boli w normalnej sytuacji (ja tak miałem), ale wystarczy (w moim przypadku tak było) wsadzić taki wacik na patyku glębiej do ucha i boli - to może być to. Najlepiej jednak udać się do kilku różnych lekarzy - jeśli wszyscy zdjagnozują to samo to trudno, ale jeśli nie to trzeba znaleść powód prawdziwy tego co masz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2372 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8858
Lekarz to po pierwsze. Jak już od niego wrócisz a on np powie, że możesz trenować "rekreacyjnie" to po prostu spróbuj. Problem z błędnikiem zapewne można złagodzić jakimś zestawem ćwiczeń, począwszy od krótkich i bardzo prostych a w miarę zaawansowania "rehabilitacji" coraz trudniejsze i dłuższe ćwiczenia. Powinieneś mieć jakiekolwiek wyczucie własnego organizmu i po prostu próbować -no chyba, że zabroni lekarz.

--
Spartan Kraków - Kuźnia ludzi ze stali

zapasy.krakow.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188
Więc tak jak wspomniałem już wyżej:Porządny lekarz sportowy i sprawa sie wyjaśni (tylko jak będziesz już uniego to opowiedz mu o swoich krótkich przygodach na macie-myślę ,że to mu pomoże w zdiagnozowaniu tej sprawy) ale wydaje mi sie (choć niejestem lekarzem) ,że jeśli twój problem polega tylko na panice a nie np.traceniu przytomności czy czymś takim to niepowinno być jakichś przeciwwskazań.


Zmieniony przez - renegat44 w dniu 2007-10-16 23:05:23

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3586
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi.Dzwonilem do lekarza sportowego i umowilem sie na przyszly tydzien na konsultacje.
Mysle ze strach tez tu odgrywa jakas role,bo jestem nieprzyzwyczajony do roznych dziwnych pozycji ciala znacznie odbiegajacych od tych wykozystwanych na codzien ;) Jednak chyba cos musi byc z tym blednikiem ,bo probowalem pare miechow uczyc sie jezdzic na rowerze i lipa :/Za zboja nie moglem zlapac rownowagi. Niby w treningach sztuk walki opartych na uderzeniach i kopnieciach w stojce wszystko jest ok,ale chcialbym pocwiczyc troche techniki chwytane :/
Najwyzej popytam jeszcze roznych trenerow czy moglbym u ktoregos z nich pocwiczyc rekreacyjnie jakies elementy ktore moge wykonywac ,tak zebym nie dezorganizowal nikomu zajec :) .Jeszcze raz dziekuje za odpowiedzi.Dalbym sogi ale chyba nie wejda bo nie mam abonamentu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zawodnik kyokushin o yiquan (iken)

Następny temat

Salka bokserska na godziny?

WHEY premium