SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

style karate

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2081

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 150
Witam !
Mam pytanie w związku z karate.Chodzi mi o to czym różnią się style shotokan kyokushin shidokan i oyama .i Czy w karate stosuję się jakiegoś rodzaju podcięcia , dźwignie ?
Jaki styl karate polecacie ?
Pytam się ponieważ miałam zamiar zapisac się na jakąs sztukę walki rozważałam między judo a karate ale okazało się że nie zabardzo bo nie ma klubu w którym bym mogła trenowac chyba że znacie jakiś klub w GD.?
Dzięki.

"Burza łamie drzewa a trzciną tylko kołysze"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
GD? Gdynia?

I różnią się tym, że w Shotokan udają, że walczą, w Kyokushin walcz, ale nie biją rękami po pysku, w Shidokan z założenia mają MMA a Oyama to w sumie Kyokushin tylko trochę inaczej.

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
SHIDOKAN!!Jeden z moich ulubionych HL


This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 460 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3733



Na chwilę obecna ten styl nie identyfikuje się jako karate, ale z tą sztuka ma wiele wspólnego bo twórca Daido Juku pochodzi z Kyokushinu, zresztą on sam chciał żeby Daido Juku działało w obrębie samego Kyokushin ale Oyama się nie zgodził.

Nie pas czyni mistrzem, lecz własne umiejętności

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 685 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3324
Zapraszam na stronę - ASHIHARA KARATE - informacje o stylu w działach :

HISTORIA STYLU :

www.ashihara-karate.afr.pl/historia.htm

oraz

ASHIHARA KARATE - SABAKI :

www.ashihara-karate.afr.pl/ashihara.htm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 150
Dzięki bardzo za wszystkie odpowiedzi ;)
Nie orientuje się za bardzo w karate ale czy moglibyście mi doradzić który styl wy byście wybrali ?

"Burza łamie drzewa a trzciną tylko kołysze"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Shidokan, ewentualnie kyokushin albo oyama, a co konkretnie to zależy gdzie lepszy trener bo klub klubowi nie równy.

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17
ja osobiście polecam Seido (sam na nie chodze) ale tak jak koleżanka wyżej napisała klub klubowi nie równy wszystko zależy od senseia (trenera) i tych co ćwiczą mi się bardzo podoba mój sensei bo treningi prowadzi świetnie a ekipa, która trenuje ze mną to są najlepsi ludzie jakich znam wiec nie zależy to jakie karate trenujesz tylko z kim :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 158 Wiek 1 rok Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2626
Wszystko zależy od tego, czego szukasz, jaki masz cel uprawiania karate!

Ja np. interesuję się i polecam Ci okinawskie style karate, a więc nawiązujące do historycznych początków tej SW. W Polsce mamy Goju-ryu, Shorin-ryu w wydaniu K. Chinen, Shorin-ryu Kyudokan, a ostatnio także Uechi-ryu. Wszystkie cztery mają na ile sie orientuję kompetentnych instruktorów. Karate okinawskie to inny klimat i inne akcenty w treningu od opisanych powyżej stylów, ale ostatecznie, jak już napisano wcześniej, zawsze liczy się dany instruktor i ekipa. Bo styl może być fajny lub nie, ale na co dzień i tak ćwiczysz z konkretnymi ludźmi.

Jeśli jesteś z Trójmiasta, to z "Okinawy" masz tutaj do wyboru Shorin-ryu K. Chinena i Goju-ryu. Shorin-ryu Kyudokan i Uechi-ryu "reprezentuję" tylko ja, ale sam dopiero zaczynam

EDIT: Ale gafa! Oczywiście jest jeszcze Ryu-Te, ale nie w 3-mieście.

Zmieniony przez - redar-san w dniu 2010-02-17 11:51:56
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

boks amatorski

Następny temat

Zmiany w boksie amatorskim

WHEY premium