SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

sportowa sylwetka

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 161274

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1070 Wiek 45 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6595
maly update
cwicze dalej, plecy bola I nie moge sie pozbyc bolu (MUSIALEM ZEJSC Z CIEZARU PRZY WIOSLOWANIU) ale cwicze dalej. jak robilem CF to tez bolaly az przywyklem I przestaly

w wyc na barki I WL widze juz opor I ciezko bedzie isc wyzej, np WCZORAJ ZROBILEM soldier press 45x3 I dalej nie szlo, a 40kg macham dosyc lekko. generalnie czuje ze dochodze do moich zyciowych maxow ktore ciezko mi bedzie przekroczyc (ale przekrocze ).

MC robie 80ka zeby plecy przyzwyczaic, chociaz silowo mam sily na 110x5, moze I na 120x5 bo tyle robilem na cf

uginanie ramion ze sztanga - tu max robie 37.5kgx5, ale I tak wole zejsc do 30 - lepiej czuje biceps, lepiej sie napina moim zdaniem I czuje ze ten wysilek jest lepszy niz przy 37.5

przysiad - tu jestem ostrozny robilem wczoraj 72.5kg, wole nie przesadzac I powoli isc w gore, kolana trzeba oszczedzac I dokladam tylko 2.5kg z treningu na trening

wioslowanie - max jaki mialem to bylo 70kg I zszedlem z tego w dol. pozycja przy ktorej sie wiosluje daje mi ostro po dolnym odcinku plecow

po tym wchodza 3 serie pompek na poreczach albo 12-10-8 uginanie ze sztangielkami z porogresja ciezaru (obecnie 10-12-14kg) w zaleznosci czy robie trening A czy B

po normalnym treningu robie 3 serie podciagania kolan do klatki w zwisie, potem to samo ale na poreczach z oparciem plecow, a potem toes to bar na podlodze, tez 3 serie I czuje ze to mi pomaga na lordoze (oczywisice cwicze w domu rozciaganie dolnego odcinka plecow zgodnie z cwiczeniami znalezionymi w necie)

na koniec jest bieg, robie 20 min. dalej hr jest wysoki, wczoraj ustawilem bieznie na 20 min na 7kmph - pod koniec HR wynosil 160 co daje jakies 85% max zalecanego HR dla mojego wieku

dieta - na ten moment sa to 4 posilki, jest dosyc cieplo I nie chce sie az tak jesc - treningi robie na czczo (wstaje po 4 rano zeby na silce byc ok 5tej, jem tylko 2 banany jak sa w domu I wsiadam na rower) , nie wiem czy to dobrze czy zle ale mam energie na treningi

generalnie trening na slice zaczalem na poczatku czerwca, sila oscyluje wokol moich zyciowych maxow, co do wagi to nie wiem czy spada bo nie mam wagi w domu, wg wagi ktora mam w pracy spadlo o ok 1kg, ale to waga przemyslowa z dokladnoscia 0.5kg wiec ciezko powiedziec , ale cwiczenia na lordoze chyba zaczynaja dzialac bo tyek tak do tylu nie leci I miesnie brzucha lepiej trzymaja flaki wiec optycznie wyglada to lepiej. mam nadzieje ze do nastepnego lata bede wygladal lepiej niz teraz I bede silniejszy niz teraz. myslalem o dorzuceniu jakiegos kompleksu sztangowego wieczorem przed snem, np bear complex (juz przy 30kg daje ostro po dupie) tylko nie wiem czy mnie to nie zajezdzi kompletnie

Zmieniony przez - ten_nowy2 w dniu 2014-07-20 09:03:48

Zmieniony przez - ten_nowy2 w dniu 2014-07-20 09:08:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
nie dokładaj ciężaru na siłę i nie oczekuj, że siła będzie szła z treningu na trening, czasami trzeba zrobić krok wstecz żeby zrobić dwa w przód , jak dojdziesz do maksów to możesz zmienić trening, np zmienić ilość powtórzeń, zamienić ćwiczenia, przejść na splita itd

jeżeli chodzi o trening rano po bananach to jest to bardzo dobra opcja, sam jak trenowałem kilka razy o 6 to tylko po przedtreningówce albo kawie

waga nie jest najważniejsza przy Twoim celu, patrz na obwody i na lustro
jedziesz dalej!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1070 Wiek 45 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6595
treninigi zamierzam zmieniac od jesieni. do jesieni ciagne to co teraz, zobacze czy cos zgubie. czesto kusza mnie slodycze ale jakos sobie z tym radze, chociaz czasem cos zjem, chyba kupie sobie na takie okazje zapas gozkiej czekolady I jak sie bedzie chcialo slodyczy to gorzka czekolada - gdzies czytalem ze to najturalny fat burner ale wolalbym z takim fat burnerem nie przesadzac
od jesieni mysle jechac naprzemiennie 6 tyg 5x5 6 tygodni split I przybic kalorii. mam nadzieje ze wiosna bedzie co rzezbic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
ja robię sobie żarcie na słodko - omlety, serniki na zimno na słodzikach i wydaje mi się, że to powoduje brak ślinotoku na widok cukierka , gorzka czekolada jest też spoko, im więcej kakao tym lepiej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
plan dobry. ja teraz lecę czymś podobnym, tkz. siło-masą jeszcze 2 tyg. programu i przechodzę na splita żeby mięśni nie zajeżdżać. co do postępu siły to przeważnie dotyczy grupy mięśniowej kiedyś najbardziej zaniedbanej.
a co do słodkiego to tak jak Kabo pisze, naleśniki, twarożki z dodatkami bananów itp.

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1070 Wiek 45 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6595
I CO MYSLICIE O KOMPLEKSIE SZTANGOWYM PRZED SNEM jako dodatek do silowni I roweru? warto czy jednak sobie odpuscic? mam w garazu sztange I 50kg ciezaru, wiec moglbym cos przed snem porobic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1070 Wiek 45 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6595
sorki za capslocki, zapominam wylaczyc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1778 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23820
Przed snem to może być ciężko zasnąć chyba że nie masz z tym problemów. Ja miałbym. Dlatego cieszę się że pracuję popołudniami bo trenuję i biegam rano. Ale zmieniam pracę za nieco ponad tydzień i będzie różnie z godzinami, bo będę potrzebny o innych porach dnia w zależności od tego co będzie się działo.
Przed snem potrzebny jest relaks a nie wysiłek :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1070 Wiek 45 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6595
Z ZASNIECIEM NIE MAM PROBLEMOW, zwlaszcza ostatnio. po dolozeniu biegania do treningu strasznie mi sie chce spac. klade sie spac o 10-11 wieczorem a po 4tej wstaje na trening wiec mam max 6h snu, w dni nietreningowe spie 8h
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak zacząc

Następny temat

Odważniki kulowe-moja przygoda

WHEY premium