SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

rowerek , trening , odchudzanie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5378

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 152
No tak, ja ćwiczyłem na głodnego bo tu na forum wyczytałem w kilku art. , że to sprzyja redukcji ...

Jednocześnie wyczytałem też tu na forum, że powinno się zjeść lekki posiłek z węglowodanami prostymi, tak aby organizm nie spalał "mięcha" ...

No to jak to jest ? jeść czy nie jeść ???

No i czy te płatki owsiane można kukurydzianymi zastąpić (owsianych nie znoszę ;) )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 152
Czytam podwieszone tematy i wielu z was pisze, że gdyby nowi je poczytali to wszystko by wiedzieli.

Chcę wam zwrócić uwagę na jedną rzecz, często posługujecie się skrótami, słowami których znaczenie dla was , jako zaawansowanych nie sprawia problemu, lecz dla mnie jako laika często jest to trudne do odczytania.

Jako przykład podam wam to, że jako prawnik też posługuję się pewną nomenklaturą pojęciową, która dla was jest nieczytelna zaś dla mnie prosta ... więc proszę o trochę cierpliwości i zrozumienia dla maluczkich ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 495
Przed biegiem najlepiej jakies WPC wypij, czyli białko (na allegro wpiszesz i dowiesz sie co to takiego) a jezeli nie to np bialka jaj.

Owsiane platki nie sa zbyt dobre, ale zapraszam do dzialu kuchnia sfd i tam znajdziesz przepisy, ktore pomoga w ich zjedzeniu z apetytem ;)

JUst DO it!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 292 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2691
niech biega na czczo, nie ma miesnia specjalnie poza tym az tyle cardio nie robi. Potem sniadanie z weglami, low fat.

Ciezko zwalac na 3 posilki. Sek w tym ze nie trenujesz silowo. Idz do alternatywnej drogi i poszukaj treningu domatora.

Co do diety kady powie Ci zebys na******lal 6 posilkow i 300g bialka. Masz spore ogrniaczenia, 3 stale ok, postaraj sie shake'a z oliwa walnac jeszcze dwa razy. Na noc kostka twarogu.

Daj powiadomke Lukaszowi. Opcji jest kilka ale obstawiam 2:
a) jezeli czujesz sie zmeczony i ospaly -> jesz za malo, metabolizm wolniejszy, rozwiazanie -> jedz wiecej
b) czujesz sie ok, nie liczac ochoty na cukier nie jestes glodny, trening idzie lekko tzn. ze sie o******lasz, rozwiazanie -> cwicz ciezej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
Pierwsza rzecz to taka że 3 kg w miesiącu to bardzo dobry wynik... mozna tracić na wadze szybciej ale wcale to nie jest obojętne dla organizmu, więc tracąc 2-3 kg miesięcznie powinieneś być zadowolony. Twoje zatłuszczanie też napewno pochłoneło trochę czasu, a spalanie tego zawsze jest procesem trudniejszym i powolniejszym ...

Kolejna sprawa to te posiłki:
3 posiłki w ciągu dnia to mało... niestety za mało by rozpalić piec metabolizmu...
Nie ćwicz naczczo... pozbędziesz się tłuszczu ale pewnie też i resztek mięśni a mięśnie są bardzo potrzebne komuś kto walczy z tłuszczem
Przed treningiem porannym /jeśli taki wykonujesz / wypij przynajmniej koklajl białkowy lub łyknij aminokwasy
I zastosuj się do rad judoki - mianowicie
Twoje śniadanie powinno zawierać węglowodany złożone /najlepsza jest tu owsianka / + białka + odrobinę zdrowych tłuszczy
Ja zainwestowałem w coś takiego
http://www.allegro.pl/item665783481_blender_mikser_robot_ardo_fr_65_500w.html 
mam słaby apetyt rano więc robie sobie zawsze shejka
chude mleko + płatki owsiane+ owoc /jabłko dla Ciebie, albo jagody lub inne czarne leśne/ + olej lniany + trochę chudego twarogu + trochę białka w prochu
ten koktajl ma wszystko co potrzebujesz

potem kolejny posiłek dla Ciebie - rozumiem że w pracy
postaraj sie aby od śniadania max. 3-4 godziny
łatwym posilkiem są poprostu orzechy - jakiekolwiek - grarść - lepsze to niż brak posiłku

kolejny posiłek - znowu staraj sie nie przekraczać 3h odstępu między posiłkami - pewnie jesz go w domu - i tu jak pisałeś kurczak z kaszą i warzywmi - bardzo Ok

kolacja- piszesz że jesz owoce - błąd - unikaj tu węglowodanów

zjedz sałatkę warzywną z mięskiem
lub rybę z warzywami
lub właśnie serek wiejski
chodzi o białeczko i tłuszcze

Napisz dokładnie jak trenujesz

pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 152
Ćwiczę według Twojego planu:
1. TRENING SIŁOWY + LEKKIE AERO
2. TRENING INTERWAŁOWY
3. TRENING SIŁOWY + LEKKIE AERO
4. WOLNE
5. TRENING SIŁOWY + LEKKIE AERO
6. AERO
7. WOLNE

Treningi wyłącznie rano bo tylko wtedy mam czas, w szczególności dziecię śpi ;) od mniej więcej 5 -5.30 do 7.00, zawsze na czczo, tylko mocna kawa i zielona herbata.

Jem l-karnitynę z olimpu 1000g. przed każdym treningiem i ostatnio CLENBUREXIN.

Trening siłowy ok. 60 minut, w tym czasie robię pompki 3 rodzaje , 5 serii po 15-20 powtórzeń, 2 rodzaje brzuszków, 5 serii po ok. 30 powtórzeń. Po tym 25-30 min. aero.

Trening interwałowy poprzedzam rozgrzewką ok. 10 min., potem 10 minut lekkiej jazdy na rowerku i potem 25 min interwałów teraz systemem 20s. intensywny/40 s. lekki, (bieganie odpada, mam skopany staw skokowy i w sierpniu idę na operację z tego powodu).

AERO w sobotę jadę 90 min. na lekkim obciążeniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 152
W tym tygodniu zamierzam kupić hantle 2 x 10 kg oraz drążek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
dobrze było by zainwestować w białeczko lub aminokwasy - kosztem tego spalacza i l-karnityny - chyba że możesz pozwolić sobie i na to i na to

i przed porannymi ćwiczeniami wypij białko lub łyknij aminy


teraz muszę wyjść z biura ... ale jak wrócę to pomyśle nadf jakimś konkretnym planem na trening siłowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 152
nabyłem drążek, ale jest fatalnie, ledwie 2 x się podciągnąłem , no ale jak się waży 104-105 kg :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 152
dziś rano było komisyjne ważenie i mierzenie.

no i szok.

obwód w udach się zmniejszył, podobnie w klatce, barkach, ramionach.

brzuch ani drgnie :(

do tego ważę 1.5 kg więcej niż tydzień temu.

podejrzewam, że to przyrost masy mięśniowej jest sprawcą zwiększenia się wagi.

czy jest jakiś trening który powoduje głownie spalanie tłuszczu z minimalnym przyrostem mięśnia ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja. Prosze o korekte i porady

Następny temat

Chce przytyć 10 kg i "umięsnić" swoje ciało

WHEY premium