SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

przyśad jak to naprawde jest !?

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2571

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 358
Będąc dzisiaj na byłem jeszcze w 100% przekonany, że przysiady powinno się robić do samego końca ale nagle szysze z ust trenera siatkówki, że moje przysiady są za głębokie i mam robić tylko ćwierć przysiady bo jak nie to kolana sobie zjadę. Mam 16 lat i co nieco wiem o przysiadach ale uważam że trener jest w błędzie ponieważ, skoro robię ćwierć przysiad to:
-obciążam mniejszą ilość mięśni
-kolana są wyrabiane w jednym miejscu

Z własnego doświadczenia wiem że, pełne przysiady wręcz regenerują stawy. gram w siatkówkę i po turnieju w którym grałem po 3 mecze dziennie przez 3 dni bolały mnie kolana i zaczęły mi strzelać. Po 2 tygodniach robienia pełnych przysiadów kolana bolały mniej i nie strzelały. Czytałem że w ten sposób kolana są oszlifowane na całej powierzchni i nie strzelają ani nie bolą i tak jest naprawdę.
W siatkówce ćwierć przysiady nie spełniają swojej roli do wyskoku potrzebne są również pośladki łydki mięśnie brzucha i pleców co trenuje w pełnym przysiadzie
Mając dobrą technikę czyli starając się nie wychylać piszczeli do przodu będziemy ćwiczyć mięśnie przy takim samym obciążeniu jak w ćwierć przysiadzie
Co o tym myślicie ja wykonuje pełne i będę wykonywać bo to mi pomaga jak po treningu mnie kolana bolą.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 335 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7385
kiedyś miałem problemy z kolanami.. od momentu jak robię przysiady (głębokie) problemy zniknęły a wg Twojego trenera miałbym jeszcze bardziej zniszczone.. więc morał taki że trzeba robić do końca

SLU_GANG

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4315 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26980
siadać do ziemi i tyle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1190 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 18110
niedopuszczalne jest odbijanie dupy od ziemi xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 463 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11903
Nie twórz nogami kąt 90 stopni tylko siadaj tak żeby łydki prawie dotykały ud (albo pośladków czy co tam akurat masz)
Wszyscy wielcy robia przysiady do ziemi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 19680 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 52823
j/w

Czy jest forma Czy nie!
Ja i tak KOKSUJE!
--==GAINER TEAM==--
AllianceBJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 848 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5527
do ziemii ale nie w wieku 16 lat, bo sobie moze kolana popsuc.

Jeśli podoba Ci się moja wypowiedź, kliknij w prawy dolny róg.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 856 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43417
Jak nie są to przysiady na dużych klamotach i wykonywane czysto technicznie to spokojnie możesz siadać do ziemi. Dobrym rozwiązaniem byłoby robienie przysiadów ze sztangą trzymaną z przodu.

MÓJ DZIENNIK http://www.sfd.pl/REDUKCJA_Endomorfika-t1064014.html  PODSUMOWANIE str 45

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 856 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43417
zacytuje ci coś co było w ostatnim numerze MD;
""Pewnie twardzi faceci niechętnie zgodzą się z tym, że tak głębokie przysiady bardzo obciążają kolana. Badacze z uniwersytetu Duke'a przyjrzeli się przysiadom równoległym oraz głębokim, mierząc siły oddziaływujące na stawy kolanowe. Aktywność mięśni czworogłowych , dwugłowych ud i brzuchatych łydek wzrasta proporcionalnie do ugięcia kolan. Stwierdzono równiez, że przysiad równoległy nie stanowi dużego zagrożenia dla tych stawów. Naukowcy doszli do wniosku, że sportowcy powinni raczej unikać schodzenia pośladkami poniżej lini równoległej do podłogi, bo ćwiczenie wykonywane w ten sposób może spowodowac uszkodzenie więzadła łąkotkowo-udowego tylnego, więzadła krzyżowego i więzadeł pobocznych""

MÓJ DZIENNIK http://www.sfd.pl/REDUKCJA_Endomorfika-t1064014.html  PODSUMOWANIE str 45

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1801 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8141
Nie rozumiem, dlaczego mialby sobie popsuc kolana w "wieku 16 lat"?

Schodz dosc nisko, dupa PONIZEJ kolan.
Jezeli bedziesz uwazal na kolana, nic Ci sie nie stanie, pilnuj, aby nie przekraczaly linii palcow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 358
Kolana mnie nie bolą a w pełnym przysiadzie dopiero odczuwam prace mięśni
Moze mam predyspozycje do przysiadów bo jak zaczynałem rok temu to brałem 80kg
Teraz wezmę 125kg
Moj kolega bierze 180kg i nie narzeka na kolana je dużo galaretek itp
ostatnio na sównicy w siłowni pod kątem 45 stopni podniosłem 315 kg i miałem zapas ale talerzy nie miałem gdzie położyć kolana mnie po tym nie bolą choć robiłem do końca
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 848 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5527
chyba hack maszynie a nie na suwnicy, suwnica to taki gryf na prowadnicach rob co chcesz, twoje kosci , ale ponarzekasz za pare lat jak takie ciezary juz dzwigasz, jeszcze masz slabe kosci..

Jeśli podoba Ci się moja wypowiedź, kliknij w prawy dolny róg.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plakaty ze zdjęć?

Następny temat

Moja siłownia

WHEY premium