SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

problem z martwym ciagiem

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4890

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400739
Mysle ze bez odkladania nie mial bym szans na duze ciezary. Chyba wiekszosc ma tak jak ja ze bez duzych ciezarow plecki nie rosna

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Tak, w sumie sie nie dziwie o to, ze tu i owdzie ktos pisze, ze mc spowodowal u niego kontuzje- jezeli wykonuje go takim sposobem to sie nie dziwie.
Nie wiem czemu ciagi bez opuszczania ciezaru i odlozenia na podloze mialby byc mniej ryzykowny niz bez tak niskiego pochylania tulowia skoro w tym wlasnie niskim odcinku sila rzeczy kregoslup jest narazony na wielkie przeciazenia- bardzo niekorzestny jest wtenczas uklad dzwigni.
Nie daje to takze wiele od strony efektywnosci pracy miesni podczas pokonywania tego odcinka.
Samo unoszenie z podloza mogloby sie wydawac korzystne, ma oczywiscie i swoje zalety, jednakze nie przewyzsza ryzyka...

no ale ja tak robie z ciezarem ponad dwie stowy.
probowalem takze wielu zakresow i technik- do dwoch raczej nie powroce/przynajmniej na dluzej/- do tej o ktorej rozmawialem i do techniki sumo/zdrowego kregoslupa i czasu nie wygryea sie bowiem na loterii/...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1308 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 56796
rozumiem apokalipsa ze masz swoje racje ale prawidlowy martwy ciag wykonuje sie z opuszczeniem do ziemi i nie rozumiem czemu piszesz ze przy tym sposobie dzwigania plecy sa bardziej narazone, przeciez nie wyginamy sie tylko w plecach ale przeciez wykonujemy ruch ktory od biedy moznaby bylo nazwac polprzysiadem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Widze, ze trudno mi to wytlumaczyc.
Nawet podczas unoszenia ciala daje sie zauwazyc roznica w ulozenie ciala- dzieje sie tak poniewaz niezwykle trudny jest przwidlowy ruch powrotny podczas ciagow/szczegolnie prze duzych ciezarach lub gdy wykonuje sie juz ostatnie powtorzenia w serii/.
Zaladuj duzy ciezar na sztange i sprobuj go opuscic tak jak opisales, recze, ze bedzie ci niezwykle trudno utrzymac prawidlowa postawe -albi cie pociagnie do przodu, albo utrzymasz sztange w odpowiedniej plaszczyznie lecz kosztem niebezpiecznego wygiecia kregoslupa- wtedy juz tylko jeden krok ku ciezkiej kontuzji w czesci ledzwiowej lub krzyzowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jako argument za ciagiem z odkladaniem mozna uznac, ze przy czesciowym ciagu do kolan mozna szalec z ciezarem, dzieki temu ze jest skrocony ruch i nie ma najtrudniejszej fazy

powoli bo sie roz....doli, no chyba ze to jest faza negatywna mc, a raczej jej brak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1308 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 56796
może ciężko nam się dogadać apokalipsa ponieważ ty używasz zwykłych krążków a ja tych dużych olimpijskich i dlatego nie odczuwam opisywanych przez ciebie problemów, jeżeli tak polecam przerzucić się na duże krążki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Sorry panowie, ze przerwe Wasza mila konwersacje, ale...
Uosz kurva apok! Cos Ty nawpisywal w tym profilu?!
SOG poszedl, nie chce sobie nawet wyobrazac jak Ty poteznie wygladasz! Masakra- gratuluje rezultatow.



Ale co do ciagow mam dalej inne zdanie.

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
no i dlatego liczy się praktyka a nie teoria. Skoro Apok tak urósł na takim MC , to ja i moge nie ćwiczyć wogóle klaty skoro ona ma być wtedy duża .

Swoją drogą przez jakiś okres wróce do starej techniki MC (tak jak robi Apok) i napisze co i jak.

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Hernegild- ja nigdy nie robilem inna niz "olimpijka".
Ja zwracam uwage na pewne zagrozenia w stosunku do ew. Pozytywow.
Ktos wspomnial o krotkim zakresie z odkladaniem- tu bardziej sie mozna zgodzic- wystarczy sztanga nawet lekko "spoczac" na podstawkach, jednakze przy normalnym zakresie trzeba niejako zaczynac jakby sie robilo od poczatku- jezeli ktos ma duze problemy z poczatkowa faza ruchu to moznaby zastosowac taki "styl"- i to raczej puszczajac sztanga przy koncu powrotnego ruchu/ogolnie mozna nawet powiedziec ze gdy pilnuje sie caly czas ciezaru a zakres jest calkowity to traci sie duzo sil potrzebnych do uniesienia ciezaru w nastepnych powtorzeniach- traci sie takze na wielkosci obciazen- szczegolnie przy wiekszej ilosci powtorzen
jak wiec wspomnialem- przy duzej dozie wzorcowej techniki i dozie szczescia mozna takim sposobem wykonac np piec serii po piec powtorzen- do juz dwanascie powtorzen bym nie polecal.

ja tam nie wpadam w zachwyty nad soba- wprost przeciwnie... Proszono wiec uzupelnilem niektore dane

Rothen- liczy sie i teoria i praktyka, ze tak powiem powinny te dwa elementy sie zazebiac- wspolpracowac niejako ze soba...
Przede wszystkim nalezy poszukiwac czego co najlepsze bedzie dla kazdego z osobna- zaczynajac jednak od wspolnych regul- dlatego poczytkujacych sie gani za to i owo, a zaawansowanym moze uchodzic to "na sucho"- a czesto z wielkim nawet pozytkiem...

w sumie gdyby mi nie szkoda bylo kregoslupa to sprobowalbym/powrocil bo i tak robilem/ na jakis czas do takich ciagow- zobaczy sie...

pozdr.

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2007-07-20 14:28:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
Rothen- liczy sie i teoria i praktyka, ze tak powiem powinny te dwa elementy sie zazebiac- wspolpracowac niejako ze soba...
Przede wszystkim nalezy poszukiwac czego co najlepsze bedzie dla kazdego z osobna- zaczynajac jednak od wspolnych regul- dlatego poczytkujacych sie gani za to i owo, a zaawansowanym moze uchodzic to "na sucho"- a czesto z wielkim nawet pozytkiem...


zgadzam się rzecz jasna


w sumie gdyby mi nie szkoda bylo kregoslupa to sprobowalbym/powrocil bo i tak robilem/ na jakis czas do takich ciagow- zobaczy sie...

pisałem o tym na początku lecz niestety zdaniem wielu osoby nie ćwiczące MC są ciotami, pseudopakerami... więc dalszego pisania o zdrowotnych zagrożeniach z powodu wykonywania mc zrezygnowałem.


Zmieniony przez - Rothen w dniu 2007-07-21 01:19:41

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Od czego mam zacząć?

Następny temat

P.Dotyczace serii ..??

WHEY premium