Krzysztof Wierzbicki (31 lat) zwany także Mr. Deadlift, po raz kolejny wprawia w osłupienie fanów trójboju siłowego. Właśnie opublikował filmik, na którym prezentuje wykonanie martwego ciągu z wagą 461 kg i to na trzy powtórzenia! Wierzbicki wykonał go w pozycji sumo, a do podnoszenia użył jedynie pasków wzmacniających chwyt. Co ciekawe nie użył nawet specjalnego pasa do ćwiczeń chroniącego kręgosłup. Pierwsze dwa powtórzenia poszły gładko, ale przy trzecim miał już mały problem, aby podnieść ciężar. Nie ma to jednak aż tak wielkiego znaczenia, bo w końcu liczy się wynik.

Krzysztof Wierzbicki otwarcie mówi o swoim celu, a jest nim wykonanie martwego ciągu z wagą 500 kg. W podpisie swojego profilu napisał „Road To 500 KG Deadlift”. Tylko dwóm mężczyznom udało się podnieść tak duży ciężar. Pierwszy z nich to Eddie Hall, a drugi to Hafthor Björnsson, który ustanowił rekord świata, podnosząc 501 kg (mowa jest o martwym ciągu na zwykłym gryfie i standardowych obciążeniach, rekord w martwym ciągu na oponach Hummera to 545 kg JF Carona). Krzysztof jest jednym z trzech trójboistów, którzy mogą w najbliższej przyszłości osiągnąć ten cel. Pozostali dwaj to Danny Grigsby i Jamal Browner. Jest też kilku zawodników Strongman, którzy celują w pięćsetkę, ale najbardziej wyróżniają się  Ivan Makarov i Peiman Maheripour.

Wierzbicki ma już na swoim koncie rekordy świata i prestiżowe tytuły. Od 2007 roku wygrał 27 konkursów, w tym jedne z najbardziej prestiżowych zawodów Mistrzostwa Świata w Trójboju Siłowym IPF. Podczas swojej kariery ustanowił rekord świata w martwym ciągu w kategoriach wagowych 100 kg i 110 kg.

 

Krzysztof Wierzbicki największe osiągnięcia 

  • 3x Mistrzostwa Świata w Trójboju Siłowym IPF – 1 miejsce
  • 2x Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym EPF – 1 miejsce
  • 2x XPC-Polska Puchar Świata – 1 miejsce

Aktualnie nie zdradza szczegółów odnośnie ewentualnych startów w przyszłości. Wygląda jednak na to, że cały czas trenuje i konsekwentnie dąży do swojego celu. Wydaje się, że to tylko kwestia czasu, zanim Krzysztof zdoła podnieść 500 kg w martwym ciągu.

Komentarze (4)
rarytas1

Przy wadze Wierzbickiego osiągnięcie 500 kg jest niewykonalne. Minimum 10 kg powinien na siebie wrzucic

0
_GANGSTA_

Chce ale niewiem czy ogladales filmy na youtube z nim mam z tym problemy.Wynik i tak mega :-)

0
rarytas1

Tak oglądam filmiki itd. Ciągi jedne z najlepszych na świecie, ogromny talent do ciągów, życzę tego wyniku ale ciężar okrutny i realnie szansa nikła na powodzenie

0
lordknaga

ten chlopak tutaj nie mial swojego tematu lata temu? pamietam ze mial super klatke piersiowa i troche z twarzy wygladal na tamte lata troche jak giertych :-D mozliwe ze mi sie pomylilo.

0