SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

krótkie pytanie - szybka odp.

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 903

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 173
Witam rozmawiałem wczoraj z znajomym którego staż treningowy ( siłownia ) wynosi ponad 2 lata. Powiedział mi ,że gdy zaczynam dopiero trening siłowy na siłowni nie powinienem kupować żadnych odżywek ( typu Białko czy Gainer ) przez ok 2/3/4 miesiące ponieważ samemu przy średniej/dobrej diecie rośnie się i rzeźbi sylwetkę w tempie "ekspresowym" tzn bardzo szybko się rośnie etc. I zamiast wydawać kasę na białko lepiej zadbać o dietę, a gdy zauważymy, że przestaliśmy już tak "szybko rosnąć" można dokupić sobie białko itp.

- czy to prawda?
- Lepiej zacząć na 'sucho' bez odżywek ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1396 Napisanych postów 35562 Wiek 43 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 150829
tak

napierw nauczyc sie cwiczyc o odzywiac

potem - suplementowac
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 136 Napisanych postów 4193 Wiek 39 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 44226
Narazie nie, bo masz do wykorzystania potencjał. Skup się na diecie.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 173
Mam 183 cm wzrostu przy wadzę 78 kg - jestem dość dobrze zbudowany genetycznie ( moje mięśnie rąk - biceps ) zaskakuje wielkością moich kolegów mówią "ale masz łapę" a naprawdę nie trenowałem wcześniej nic oprócz koszykówki ;) więc sądzę że bez oporów zbuduje dobrą sylwetkę ;) a po 2/3 miesiącach do rzuce białka np od treca ;)

Przydało by się jeszcze trochę nabrać masy ale postaram się o lepszą dietę ( bogatą w biało i węgle ) niż kupować Gainery.

Czy jest coś co powinienem brać już od teraz ( początków przygody z siłownią ) jakiś antykatabolik?

Zmieniony przez - ad3Q w dniu 2010-05-30 23:23:40
...
Napisał(a)
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1396 Napisanych postów 35562 Wiek 43 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 150829
dieta powinna oprocz bialek i wegli uwzgledniac rowniez odpowiednią ilosc tłuszczy
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 257 Wiek 44 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2043
Czyli do owsianki dorzuć migdałów rano a wieczorem oliwy do ser(k)a ;)
BTW owsianka z migdałami smakuje bosko, smaczne i zdrowe :)
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 173
Z tym nie ma problemów nie mam tendencji do zalewania się fetem ;) a też nie mam zamiaru liczyć co do 1 grama B/W/T na posiłek ;) bd jadł produkty zawierające to wszytsko np z przepisów z forum ale nie bd wszystkiego pedantycznie dodawał ;)

Mój znajomy wspomniał także o tym że gdy zaczynamy dopiero ćwiczyć na siłowni i przyjmujemy od samego początku jakąś odżywkę typu białko itp. to owszem wybije nas ale tak samo jak byśmy ćwiczyli na 'sucho' a "korzyści" bd tylko takie że po pewnym czasie nasz organizm bd potrzebował tego białka w proszku coraz więcej żeby rosnąć czy to prawda?
...
Napisał(a)
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1396 Napisanych postów 35562 Wiek 43 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 150829
bialko w proszku dziala tak jak bialko w kotlecie

nie ma tutaj cudów, niezaleznie od poziomu zaawansowania
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 173
Aha czyli mogę sobie pozwolić na białko np; Nitroprogen od trec'a gdy bd miał braki w diecie?

Dobrze dziękuje za odp :)
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 13475 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 83568
Tak
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DOBIERAMY " POMPE" DO STORMa

Następny temat

PytaniE

electro
Polecane artykuły