Szacuny
0
Napisanych postów
21
Na forum
16 lat
Przeczytanych tematów
122
chcę dojść do 100 pompek, 3 tygodnie temu doszedłem do 40, a teraz ćwicząc 3 tygodnie ledwo zrobię 45, jak przeczytałem, że nie którzy dodają sobie co dziennie jedną pompkę to mnie to dobiło....
W ogóle ze sztangą też mam małe efekty. Czego to może być wina, braku diety czy jak?
Szacuny
70
Napisanych postów
1977
Wiek
40 lat
Na forum
20 lat
Przeczytanych tematów
9455
Zapewne każdego dnia trenujesz na maksimum swoich możliwości. To błąd w ten sposób nigdy nie dojdziesz do upragnionych 100 pompek. Zamiast ładować ciągle na maksa. Zmniejsz nieco intensywność treningu a zwiększ jego objętość na przykład wykonując 5 serii pompek z 60% maksymalnej ilości powtórzeń, podnosząc ich ilość co trening o jeden. Po jakimś czasie na pewno przekroczysz upragnioną setkę. Pamiętaj nie da się cały czas trenować na do upadku mięśniowego.
Szacuny
70
Napisanych postów
1977
Wiek
40 lat
Na forum
20 lat
Przeczytanych tematów
9455
Trudna sytuacja. W każdym razie wiedz, że im dłużej trenujesz tym wolniejszy progress. A te teksty o zwiększaniu co trening powtórzeń możesz włożyć między bajki. Szybkie postępy są tylko na początku. Jeżeli uda ci się dojść do 100 pompek w pół roku to będzie to bardzo dobry wynik. W każdym dotychczasowe osiągnięcie czyli 5 powtórzeń w 3 tygodnie nie jest wcale takim złym wynikiem. Dlatego nie załamuj się i ćwicz dalej a z pewnością dojdziesz do obranego celu.
A co się tyczy treningu to ćwiczenie co drugi dzień jest według mnie najlepszym sposobem.
Zmieniony przez - Freed85 w dniu 2010-02-15 13:34:51
Szacuny
8
Napisanych postów
331
Na forum
16 lat
Przeczytanych tematów
2665
Ćwicz dalej, tylko zmniejsz intensywność, zobaczysz, że po czasie mięśnie się wzmocnią i nagle niespodziewanie walniesz 2 razy tyle co do tej pory robisz (no może przesadziłem, ale przełamiesz granice 45 pompek).
Szacuny
5
Napisanych postów
390
Na forum
16 lat
Przeczytanych tematów
2284
Według mnie , pora by zamienic pompki klasyczne jakie wykonujesz na inne , tzn . np z innym rozstawieniem rąk . Spróbuj teraz wykonywać pompki np z bardzo szerokim rozstawieniem dłoni albo z wąskim , chodzi o to by były inne niz te , które trenowałeś . W Twoim przypadku sprawa jest nastepująca : twoje mięsnie sie po prostu przyzwyczaiły do treningu i teraz potrzebuja nowego bodżca do rozwoju . O(czywiście tych nowych pompek , tzn z innym rozstawieniem dłonie nie wykonasz tyle od razu , co klasycznych ale po kilku tygodniach wróć do normalnych pompek i wtedy zobaczysz postęp . To normalne , że Twoje mięśnie z początku świetnie reagowały na trening i normalne , ze po jakims czasie przestały . Taki nasz organizm , nic na to nie poradzimy i napewno nie warto sie zniechęcać .
pozdro
"Nie walczysz - przegrywasz ,walczysz - wygrywasz lub przegrywasz .Wybieram to drugie "