SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Plan do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2571

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 21399 Wiek 31 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 141207
Czytaj dokładnie cały temat i to co autor napisał a potem pisz takie uwagi...

Wiem, że błędem jest "omijanie" nóg ale z moimi kolanami (a zwłaszcza lewym) mam pietra, że będę zaraz kuśtykał:)


Pzdro
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2956 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 80905
2 cwiczenia po 4 serie to liczba optymalna. 8 serii spokojnie wystarczy. Jesli koniecznie chcesz wiecej cwiczen, mozna dac trzy, np.:

Uginanie ramion ze sztanga 4 serie
Uginanie ramion chwytem mlotkowym sztangielkami 3 serie
Uginanie ramion na modlitewniku 2 serie
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1342
Pytanko o ilość powtórzeń - za każdym razem starać się zrobić 12 czy stopniowo schodzić do 8?
Viren co powiesz o propozycji Ballomusa? I na odwrót?:)
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 21399 Wiek 31 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 141207
Możesz schodzić z powtórzeniami w seriach zwiększając tym samym ciężar.

Co do jego propozycji z 1 strony...

Barki:
-zmieniłbym to wyciskanie zza karku na sprzed klatki

Plecy:
-MC na początek, potem drążek i wiosłowanie

Bic:
-obie propozycje ok

Klata:
-ok

Tric:
-wywaliłbym te pompki w podporze tyłem.

Jeśli nóg nie robisz bo nie możesz to połącz tak jak ci napisałem:

Plecy
Klata + tric
Barki + bic


Pzdro
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2956 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 80905
BARKI – pewnie, może być sprzed klatki. Podobno mniej kontuzjogenne

TRICEPS – jeśli wywalisz pompki, to do francuza dodaj jedna serie
Wyciskanie wasko 4 serie
Francuz 4 serie

Podzial Virena jest dobry.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1342
Czy zamiast podciągania na drążku mogę dołożyć np przyciąganie sztangielki do brzucha w pozycji pochylonej?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 21399 Wiek 31 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 141207
Jeśli nie masz drążka możesz zrobić tak:

MC 4s
Wiosłowanie półsztangą 4s
Wiosłowanie hantlą 4s


Pzdro
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2956 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 80905
W takim wypadku uwazaj na prostowniki. Dostana przy martwym ciagu, przy wioslowaniu polsztanga no i wioslowaniu hantla. A o kontuzje dolnego odcinka kregoslupa nietrudno. Moze warto po MC zrobic szrugsy, prostowniki beda miec chwile na odpoczynek.

Ucierpi tez na tym szerokosc plecow, oba wioslowania sa bardziej na grubosc.
Rada: koniecznie kup drazek.

Zmieniony przez - Ballomus w dniu 2010-02-08 19:26:30
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1342
Problem w tym (pisałem o tym w jednym ze swoich postów), że drążka nie mam gdzie założyc - wszędzie nida-gips i drewniane framugi. Przejrzałem wszystkie dostępne opcje - podwieszane do sufitu, montowane na ścianę, do framugi, na framugę od zewnątrz - i nie ma opcji żeby go gdzieś wpakowac. Nie mam też miejsca żeby wpakowac do pokoju drążek stojący ( taki mały "trzepak":)Jedyne wyjście to (przeczytałem na tym Forum) położenie drążka na dwóch krzesłach i podciąganie z pozycji leżącej ale nie jestem do tego przekonany...
Zastanawiam się czy jest sens np. robic podciąganie w robocie ale wtedy wyglądałoby to tak, że w niedzielę jadę zestaw na plecy a kończę go w poniedziałek na drążku:(
Wczoraj cwiczyłem proponowanym przez Was zestawem tzn. MC, wiosłowanie sztangą i sztangielkami (4s. - 12/10/10/8). Faktem jest, że czułem górę pleców ale też dzisiaj rano prostowniki dały o sobie lekko znac tak więc znowu racja po Waszej stronie:)
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4253
crushman - z tymi kolanami do ortopedy skocz i dowiedz sie co tam sie konkretnie dzieje i jak bezpiecznie mozesz cwiczyc nogi

Viren - pytanko: dlaczego polecasz Wiosłowanie półsztangą a nie sztangą?
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co jest nie tak ?

Następny temat

Zmiana treningu (po cyklu, między cyklami)

electro
Polecane artykuły