Najlepiej byłoby poszukać klubu, bo to niestety podstawa. Największe znaczenie ma tu dobra genetyka, ale nawet bez niej myśle ze kazdy moze osiągnąć poziom 2 klasy sportowej - trzeba tylko sumiennie wykonywać trening.
Tak ogólnie to zauwazyłem w swoim środowisku, ze najlepsi piłkarze ręczni daleko rzucają oszczepem - moze z pozoru dwie całkiem inne dyscypliny, ale mają wiele wspólnego - dynamika i szybka, silna ręka, warto byłoby czasem pograć - cały czas rzucasz - przyjemne z pozytecznym

.
Co do siły - jak największa siła ukryta w jak najmniejszej masie (oczywiście wraz z robieniem siły mięśnie tez będą rosły, ale trzeba uwazać zeby nie przesadzić) Masz dwóch kolesi - obaj wyciskają 120 na tą przykładową klate, ale pierwszy wazy 70kg, a drugi 130 - który rzuci dalej? Oczywiście, ze pierwszy, mam nadzieje ze juz rozumiesz o co mi chodzi z tą masą - nie mozna stracić dynamiki. Masa w oszczepie, to tylko skutek uboczny od robienia siły
Zagadnienia techniki juz nie poruszam, ta tez jest b. wazna, ale bez trenera cięzko dojść do przyzwoitego poziomu
Jak juz mówiłem - samemu cięzko o dobre wyniki - trzeba poszukać klubu
zdr
Zmieniony przez - Cregg w dniu 2009-04-10 09:17:19