SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenia a wzrost

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1702

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 617
A więc. Mam 14 lat, 170 cm wzrostu, wagi raczej nie muszę podawać, ale nie ważne. Czy jeżeli już teraz zacznę ćwiczenia z gryfem (ok. 20 kg)nie zahamuje to mojego wzrostu ? Chciałem wyciskać sam gryf na razie i robić z nim przysiady. Pytam się, ponieważ zaczynam trenować rzuty oszczepem i oczywiście chciałbym dalej nim rzucać.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1792 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17000
Temat często poruszany. Jeśli będziesz robił ćwiczenia technicznie i z rozsądnymi ciezarami wszystko będzie ok, to nie taka prosta sprawa wzrost zahamować. Ja od kiedy zacząłem robić przysiady ze sztangą urosłem jeszcze 5-6cm

Chwila moralnego kaca - jak gówno z siebie dajesz, to do Ciebie wraca.

8,5m/s ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 617
Czyli jaka twoja rada? Mogę zacząć, czy nie ? Jak często robiłeś przysiady ze sztangą w tygodniu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1792 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17000
20kg w zaden sposób nie zahamuje (no chyba, ze z nim cały dzien bedziesz chodził )

Chwila moralnego kaca - jak gówno z siebie dajesz, to do Ciebie wraca.

8,5m/s ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 617
Po prostu obawiam się o siebie :P .Dobrze to słyszeć. Mam jeszcze jedno pytanie, Czy u oszczepnika ważne są mięśnie pleców, przedramienia i biceps ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1792 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17000
Jak kazdy, zdrowie ma sie jedno
https://www.sfd.pl/Mięśnie,_które_pracują_przy_rzucie_oszczepem_SO_-t221451.html
napewno wazne, ale w odpowiednich proporcjach, w oszczepie trzeba uwazac, zeby nie "przemasować" bo wtedy mozna stracić szybkość ręki, a ta to podstawa. Z samą siłą mozna co najwyzej kule popchać
zdr

Zmieniony przez - Cregg w dniu 2009-04-09 23:04:14

Chwila moralnego kaca - jak gówno z siebie dajesz, to do Ciebie wraca.

8,5m/s ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 617
No dzięki wielkie Cregg :) .Jeszcze jedno mam pytanie, ostatnie w zasadzie :) .Widzę, że ty na 400 m. biegasz, więc co nieco znasz się na szybkości. Otóż, jak mieć szybszą łapę ? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 373 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12948
.

Zmieniony przez - and1ozi w dniu 2009-04-10 00:09:32

all-apver-b53209f0e4d2b2335d726e4e381511d59d22a31f

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1792 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17000
Najlepiej byłoby poszukać klubu, bo to niestety podstawa. Największe znaczenie ma tu dobra genetyka, ale nawet bez niej myśle ze kazdy moze osiągnąć poziom 2 klasy sportowej - trzeba tylko sumiennie wykonywać trening.

Tak ogólnie to zauwazyłem w swoim środowisku, ze najlepsi piłkarze ręczni daleko rzucają oszczepem - moze z pozoru dwie całkiem inne dyscypliny, ale mają wiele wspólnego - dynamika i szybka, silna ręka, warto byłoby czasem pograć - cały czas rzucasz - przyjemne z pozytecznym .

Co do siły - jak największa siła ukryta w jak najmniejszej masie (oczywiście wraz z robieniem siły mięśnie tez będą rosły, ale trzeba uwazać zeby nie przesadzić) Masz dwóch kolesi - obaj wyciskają 120 na tą przykładową klate, ale pierwszy wazy 70kg, a drugi 130 - który rzuci dalej? Oczywiście, ze pierwszy, mam nadzieje ze juz rozumiesz o co mi chodzi z tą masą - nie mozna stracić dynamiki. Masa w oszczepie, to tylko skutek uboczny od robienia siły

Zagadnienia techniki juz nie poruszam, ta tez jest b. wazna, ale bez trenera cięzko dojść do przyzwoitego poziomu

Jak juz mówiłem - samemu cięzko o dobre wyniki - trzeba poszukać klubu

zdr

Zmieniony przez - Cregg w dniu 2009-04-10 09:17:19

Chwila moralnego kaca - jak gówno z siebie dajesz, to do Ciebie wraca.

8,5m/s ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 617
Klub już mam, 2 miesiące już trenuje oszczep, tylko moje wyniki mnie nie zadowalają :) .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1792 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17000
W takim wypadku pytania kieruj do trenera, on powinien znać twoje mocne i słabe strony, warunki i dać opowiedni trening. Rolą trenera jest zrobienie z Ciebie zawodnika

Chwila moralnego kaca - jak gówno z siebie dajesz, to do Ciebie wraca.

8,5m/s ;)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Katalogi rowerowe(zamów do domu za darmo)

Następny temat

Pomoc w wyborze taniej korby

WHEY premium